Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriásit csalódtam a szüleimben...

Óriásit csalódtam a szüleimben. El fog ez múlni valaha?

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődött, hogy a nagymamám (közös megegyezéssel!) eladta a lakását, hogy az unokái el tudjanak indulni egyetem után a saját útjukon, mondván, neki már egy szoba is elég. 1-1 másfél szobást lakást kaptunk így tőle, a nagyi pedig (közös megegyezéssel!) a fiához költözött. A menye (anyám) pedig úgy viselkedik vele, mint a kapcával, pedig nagyi nagyon jólelkű, és az egész életét ledolgozta azért, hogy a fiának és az unokáinak segítsen, de ez el van felejtve. Anyám durva vele, folyton szidja a háta mögött, pofákat vág, szó szerint kinézi a házból. Próbáltuk magunkhoz hívni, de nem akar a nyakunkra jönni, mert pici a lakás, e téren hajthatatlan. Inkább elviseli anyámat, csak az unokáinak jó legyen. Ilyen az én nagyim, és nagyon fáj, hogy nem tudok neki segíteni. Albérletbe nem akar/tud menni, idősotthonban pedig nem engedjük. Egyébként is szeret kertes házban élni, gondozni az állatokat, kertészkedni. Anyámékkal nagyon megromlott a kapcsolatom, szinte nem is akarok már velük beszélni. Egyszerűen nem tudok anyámra úgy nézni többé, mint a szerető, gondoskodó anyára, aki volt nekem annyi évig. Nagyon jó kapcsolatunk volt, ezért félek, hogy ez már örökre így marad, viszont nem tudok rá úgy tekinteni mint régen. A harag egyre inkább erősödik bennem iránta. Beszélni is próbáltunk már vele, de semmi eredménye nem volt. nem tudott észérveket felhozni nagyi ellen, csak beszélt össze vissza mondvacsinált okokat. Az idilli szerető családunk teljesen összeomlott anyám miatt, aki egyébként soha nem volt ilyen mint most. Apám homokba dugja a fejét, nem vesz tudomást az egészről. Van ebből a helyzetből kiút, hogy mindenkinek jó legyen?

2021. jún. 6. 20:59
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
98%

"Én is meghallgatnám anyám nézőpontját, ha lenne konkrét indoka, de csak mondvacsinált apró hülyeségeket hoz fel, ami nem indok a viselkedésére."

Például milyen indokokat?

2021. jún. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy képzelem a szitut, hogy valaha mikor együtt éltek, anyukád kiismerte már nagyanyád, és biztosan alig várta, hogy elkoltozzenek tőle. Közben apukád meg ugye már felnőtt férfiként még az anyjával is lakott, tehát valszeg a befolyása rá elég nagy. Na most, h megoregedett, ahogy az lenni szokott, elkezdett félni nagyid az egyedülléttől, és kitalálta ezt a zseniális ötletet, amit beadott apádnak, aki lenyomta ezt anyukád torkán, aki mit tehetett volna, szereti a gyerekeit, szeretné, ha boldogulnának... De most h megvalósult a dolog, ő az elszenvedője, mert lássuk be felnőttként új lakótársat kapni nem túl örömteli. Szóval én így képzelem, meg h a nagyid valójában nem biztos h olyan nagy szent, mint ahogy te azt elképzeled, és légy hálás anyukádnak is, itt ő hozta a legnagyobb áldozatot.
2021. jún. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
91%
#22 +1 pont ugyan erre gondoltam én is.
2021. jún. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
91%
#23, én is.
2021. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
92%

Az anya (és a mama) szív, hogy az unokáknak és az aktuális kanoknak legyen hol lakni, erre az unoka idejön köpködni.

Kérdező, ha segíteni akarsz a mamán, rakd ki a csávót, és mama rögtön elfér. Jah, azt nem, ugye?

2021. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
92%
Más élethelyzet az, amikor egy fiatal pár ideig-óráig a szülőkkel él, amíg gyűjtögetnek saját lakásra. Ekkor is előfordulhatnak súrlódások, de mivel mindkét fél tudja, hogy ez csak ideiglenes, könnyebb a cél érdekében elviselni egymást. Nézzük a tényeket, nálatok mi történt. Adott egy idős, nagy lakásban élő nagymama, két lakástalan unoka és a szülők, akiknek van egy családi házuk, ahol nyugalomban magukban élhetnek és pl azt és akkor láthatnak vendégül, akit és amikor akarnak. Jó ötletnek tűnhetett a nagymama részéről az, hogy eladja a nagy lakást, vesz 1-1 lakást az unokáknak, ezzel egyúttal megoldotta azt is, hogy ne kelljen egyedül élnie egy nagy lakásban és megoldotta azt is, hogy családban maradhasson idős korára. Persze ezzel kényszer helyzetet teremtett a szüleiteknek és magának is, csak míg a nagyinak ez érdekében állt, addig pl anyukádnak nem igazán, hiszen köszöni szépen, ő eddig is jól megvolt a férjével. Az ötlet nagy nyertesei az unokák, hiszen lakás megoldva, nagyiról gondoskodás megoldva, hol itt a hiba? Nyilván, ha az anyósom hozzásegítené a gyerekeimet egy-egy lakáshoz, megpróbálnék jópofát vágni ehhez a megoldáshoz akkor is, ha nekem ez kényelmetlenséggel járna, de azért örülni én sem tudnék a kényszerből együttélésnek. 40-50 évesen nem arra vágyik az ember, hogy az anyósát kerülgesse még akkor sem, ha valaha együtt éltünk, még akkor sem, ha a mama egyébként kedves, aranyos. Nem jól látod a helyzetet, itt Ti a testvéreddel sokat nyertetek, de anyukád ebben a helyzetben igenis áldozat, hiszen ez már egy végleges helyzet, örökre "megnyerte" az anyósát, az együttélést és a későbbi gondokat is, amikor a mama már ápolásra szorul, hiszen anyukádnak hálásnak illik lenni azért, mert a mama mekkora áldozatot hozott az unokáiért... Legyetek hálásak anyukátoknak, hogy ebbe egyáltalán belement és ne lepődj meg, hogy ő ettől nem lett boldog.
2021. jún. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
92%

Hány éves is lehet ez az anyuka? 50 körül? Akkor a mama 70-75? Nos, egy 50 körüli felnőtt már kellően tapasztalt ahhoz, hogy tudja: az idős emberek előbb-utóbb leesnek a lábukról, dementálódnak, etetése, fürdetésre, pelenkára szorulnak. Ki is szokta őket ilyenkor gondozni? A férj/férfi? Nem, a nő, az asszony.

Nos, ez nekem sem tetszene, én is rettegnék, szoronganék az előttem álló tehertől.

A nyitó kérdésben szereplő "idősotthonban pedig nem engedjük" kinyilatkoztatás pedig tipikusan a más f.rkával való csalánverés.

2021. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
90%

Költöztesd magatokhoz a nagyit. Más f-szával könnyű ám verni a csalánt, hogy anyád viselje el az anyóst, de te szereted, hogy ti csak ketten vagytok a pároddal.

Értem, hogy anno anyádék laktak nála, de gondolom, tudta, hogy csak ideiglenesen. Valószínűleg anyádnak sem lenne ennyi baja, ha tudná, hogy x idő múlva elköltözik az anyósa, de így, hogy végleg a nyakára költözött, érhető, hogy nem tud jó arcot vágni hozzá.

Nosza, lett javasolva megoldás!

2021. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
13%

Akik azt írják hogy költöztesse magához, tudnak szöveget értelmezni vagy befejezték a tanulmányaikat kb általános másodikban?

Várjatok, segítek nektek, idézek a kérdezőtől: "Próbáltuk magunkhoz hívni, de nem akar a nyakunkra jönni, mert pici a lakás, e téren hajthatatlan."

2021. jún. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

#29 Én mondjuk azt javasolnám, hogy ti menjetek el albérletbe vagy költözzetek anyudékhoz, hogy a nagyi külön tudjon költözni.


Nem mindig mindenki jön ki jól egymással minden helyzetben. Velünk is lakott dadus, mikor kicsik voltunk (pót nagymama), aki visszajött lakni velünk, mikor általánosba jártunk már. Nagyon rossz szájízzel váltunk el utána, mert egyszerűen 5-10 évvel később nem ugyanazok az emberek vagyunk ugyanazokkal az igényekkel.


Anyud nem lesz rossz ember, attól, amit csinál, sőt lehet, hogy ti sem bírnátok jobban a férjeddel, ha veletek lakna. Azt javaslom, hogy valami másik megoldást találjatok a helyzetre.

2021. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!