Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyukamnak,...

Hogy mondjam el anyukamnak, hogy meg akartam olni magam?

Figyelt kérdés

Szoval, tavaly augusztusban volt öngyilkossági kísérletem. Es felek, hogy most nyáron megint elojonnek az öngyilkos hajlamaim, szoval el akarom mondani anyukámnak, hogy mi is történt.

Igazából itthon történt, de balesetnek állítottam be. (fémmel belenyultam a konnektorba, viszont a fájdalom miatt nagyon megijedtem es azt mondtam véletlen megrazott az áram)

És most, hogy 3-4 hónapja járok pszichológushoz, most már tud róla hogy vannak öngyilkos gondolataim. Viszont néha éjszakánként remalmaim vannak, es ilyenkor mindig azt almodom hogy meghalok, es ezek nagyon ijesztőek, ezekről is tud.

Szóval meghalni igazából nem akarok, csak nem így akarok élni, ilyen lelki állapottal.

Tavaly egy hirtelen, meggondolatlan cselekedet volt ez, viszont félek, hogy az előzőleg leirtak miatt nem hinne nekem.

És félek attól is hogy megharagudna, amiért csak most mondanám el.

Valami tipp, hogy mondjam el neki?



2021. jún. 11. 22:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Először is jobbulást kívánok!

Másodszor rád biztos, hogy nem haragudna meg, viszont lehet, hogy kiakadna, mert félt és szeret téged.

Amúgy milyen problémád van, ha szabad kérdezni?

Nekem is voltak öngyilkos gondolataim, de bennem főként az tartotta a lelket, hogy tudtam azt, hogy hatalmas fájdalmat okoznék a szeretteimnek vele, akik akkoriban szintén elég mélyponton voltak érzelmileg. Még mindig nem teljesen okés a helyzet, de az elmúlt 3 év alatt rengeteget javult. Ha bízol benne, akkor szerintem nálad is jobb lesz a helyzet. Főként pszichológussal (nekem nem volt rá lehetőségem), úgy hallottam, az sokat tud segíteni.

2021. jún. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképp mondd el neki, hogy egy meggondolatlan döntés volt az egész, és többet nem tervezel ilyet. Biztos hogy meg fogja érteni, mindenképp hinni fog neked, már ismer, tudja hogy ilyen gondolataid vannak és pszichológushoz jársz. Vesziteni biztos nem fogsz vele, főleg hogy attól félsz megint megtörténhet. Haragudni ilyenért biztos hogy nem fog (legalábbis egy jó szülő nem haragszik ilyenkor, hanem segítséggel és együttérzéssel fordul a gyerekéhez). Jobb, ha tudja, legalább jobban odafigyel rád amíg nem javul az állapotod. Sok szerencsét a továbbiakban kívánom hogy minél előbb kigyógyulj ebből.
2021. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Egyszerűbb lenne a pszichológustól megkérdezni, ha már úgyis jársz hozzá, hogy ezt hogyan mondjad el, elmondjad-e egyáltalán.
2021. jún. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Na meg szerintem vagy másik vagy több időt kéne pszichológussal tölteni a nyáron.
2021. jún. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a pszichológusnak sem tudok igazán erről beszélni

Meg nyáron nem rendel, masfel het múlva megyek hozzá, utána legközelebb csak augusztus végén

2021. jún. 12. 00:22
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs könnyű dolgod, de ezt meg kell lépned. Sajnos sokan nem kezelik azonos fontossággal a mentális betegségeket, mint a testi bajokat, pedig legalább akkora a baj. Mindenképpen beszélj róla, lehet, hogy ő is tudja már, csak inkább elhitte a mesét, hogy ezzel segítsen neked. Szerintem fontos ezt kimondani.


Szerintem mindenkinek van időnként olyan gondolata, hogy talán jobb lenne ebből az egészből kilépni, de legtöbben tudjuk kezelni, és belátni, hogy minden nehézség ellenére van, akinek szüksége van ránk. Értük érdemes élni. Ez legyen mindig előtted. Az is vigasztalhat, hogy később egy más helyen, más környezetben is kezdhetsz egy teljesen új életet. Nem éri meg meghalni.


Szerintem kérd meg anyukádat, hogy beszéljetek, ketten nyugodt körülmények között. Kérd meg, hogy bármit is mondasz, hallgasson végig, emeld ki, hogy legyen bármi is amit te mondasz.


Mondd el neki, hogy nagyon szereted őt, és amit most fogsz mondani kezelje bizalmasan. Utána szögezd le, hogy nincs baj (ezzel egy kicsit füllentesz), de a segítsége kell, hogy ne legyen később se baj.


Mondd el neki, hogy vannak problémáid, amiről részben ugye tud is. Mondd el neki, hogy rosszat szoktál álmodni, félsz is ezeketől, és nem tudod miért van ez. Szögezd le, hogy nem akarsz meghalni, és nem tudod, hogy ez a kettősség miért van.


Mond el neki, hogy furcsa a dolog, mert általában nem akarsz te ilyet, de néha nem is tudod, hogy miért, de feltör benned.


Mondd el, hogy volt már, amikor megpróbáltad, utalj a tavalyi esetre, hogy nem baleset volt. Mondd neki, hogy nem kérsz mást tőle, csak vigyázzon, figyeljen rád, és te is megpróbálsz nagyon vigyázni magadra, mert szereted őt, de lehet olyan pillanat amikor ez nem megy.


Köszönd meg, hogy meghallgatott. Mondd el neki, hogy már ez is segített, és nem kell felhoznia a témát, de ha látja, hogy furcsán viselkedsz, akkor legyen kicsit résen.

2021. jún. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

12.

Rendes vagy, de látom a kommenjeit

Nem igazán erdekelnek, nem tudok vele mit kezdeni szerencsere

2021. jún. 12. 00:47
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Akkor jó. :) A lényeg, hogy rendbe jöjj, remélem sikerül. :)


Amúgy egy apró kis tanács, igaz én OCD-s voltam, de ott egész jól hatott: Mindig keress pozitív dolgokat aminek örülhetsz, ha több boldogság ér, az segít elnyomni a rossz gondolatokat, talán itt is :)

2021. jún. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#11, ez egy betegség, örülhetsz, hogy nem vagy ilyen, van aki nem ilyen szerencsés. Nem akar meghalni, csak néha mégis ez a gondolat jön elő. Fura ez annak aki nem éli át. Abban igazad van, hogy kezelni kell a dolgot és pont azért kell az anyjának elmondania, hogy tudjon neki segíteni ebben. Jó essélyel az anyja ha megtudja, ekkora a baj, utánanéz és keres megoldást segítséget.


Ahogy nem mondunk le egy emberről, akinek vakbélgyulladása van, hanem megműtjük és teljes értékű életet tud élni utána, ugyan úgy segítünk a lányhoz hasonló probémával küzdő embereken, és ő is tud majd teljes életet élni.


Meglepődnél ha tudnád hány ember küld hasonló problémával, csak van, aki elég bátor, hogy beszéljen róla, van aki pedig magányosan küzd ezzel...

2021. jún. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

10/14

Köszönöm a választ, ment a zöld kéz, es nagyon sokat segítettek ezzel <33

2021. jún. 12. 00:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!