Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire egészséges,etikus ha...

Mennyire egészséges,etikus ha valaki egy családi,vitás érzelemkitörésekkel teli interakcióban hangfelvételt készít a konfliktusról,melyet nem közöl a résztvevőkkel azon célból hogy lejátsza majdan egy nyugodtabb élethelyzetben reflektív jelleggel?

Figyelt kérdés

2021. jún. 13. 01:22
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
44 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Ez teljesen elfogadható módszer. Valahogyan szembesíteni kell a családtagjaidat a viselkedésükkel. Nem idegenek, akikkel szemben udvariasan és távolságtartóan kell eljárnod, hanem a családod, az otthonod, a véreid, akiknek nem lehetősége, hanem kötelessége tisztességesen bánni veled, és nem megmérgezni az életed, tönkretenni az otthonod.
2021. jún. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Vagy csinálsz vele egy következő vitára alapot, hogy miért vetted fel...
2021. jún. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Volt barátnőmmel folytatott veszekedésekről csináltam egy csomó hangfelvételt. Nem annyira érdekelt, hogy etikus-e, biztos nem az, de sokkal kevésbé volt etikus, hogy ő rendszeresen letagadta utólag, hogy miket mondott nekem (borzasztó sértéseket, érzelmi zsarolásokat), engem meg olyasmikkel vádolt szemtől szemben is és mások előtt is, amiket az életben nem mondtam. Még a telefonbeszélgetéseinket is rögzítettem emiatt egy jó ideig. Akinek nincs takargatnivalója, az szerintem nem akad ki ilyenen.
2021. jún. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
42%
Egyértelműen ez egy másik vitát fog indítani. Oké felvetted. De ne játszd le mert megütöd vele a bokád
2021. jún. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Téged se az eszedért szeretnek, ugye?

Kérdés: mennyire etikus.

Válasz: igen vagy nem

2021. jún. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Kit érdekel az etika, ha ezzel görbe tükröt mutatsz nekik és talán ráébrednek mennyire vállalhatatlanul viselkednek.
2021. jún. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

nem etikus, ugyanakkor van amikor talan ez segit. amikor apam uvoltozott velem torkaszakadtabol, akkor legszivesebben en is felvettem volna hogy lassa mit csinal. az biztos hogy az illeto fel fog haborodni amiert felvetted


ugyanakkor volt olyan is hogy sirtam valami miatt anyukammak, es vigasztalas helyett elkezdett videozni engem, az baromi rosszul esett

2021. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem etikus és értelmetlen is, ugyanis aki így reagál, az egy ilyen felvételnél is ugyanígy tenne.
2021. jún. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

"Még a telefonbeszélgetéseinket is rögzítettem emiatt egy jó ideig. Akinek nincs takargatnivalója, az szerintem nem akad ki ilyenen."


Semmi takargatnivalom, de bizony kiakadnék egy ilyenen. Onnantól vége a kapcsolatnak, vagy barátságnak.

Ha nincs takargatnivalód, akkor ugye az se zavarna, ha a biztonsági őr bevinne megmotozni miután távoztál egy üzletben a pénztártól?

2021. jún. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%

Én nagyanyámmal csináltam ezt. Amikor a hangfelvételre sem ismerte be, hogy szemét volt, onnantól elégtétellel töltött el és tölt el a tudat, hogy jobb vagyok nála. Meg hál Istennek úgy megsértődött rám, hogy csak akkor jön, ha én egész nap távol vagyok. 17/L.


Nyilván nem ideális, ha idejut egy kapcsolat, de ne hagyja magát a sértett fél, tessék a sarokra állni!

2021. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!