Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mit tennétek ebben...

Szülők ti mit tennétek ebben a helyzetben, ha gyerek álma a tét?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban él egy elvált anyuka, akinek a felnőtt gyereke kitalálta, hogy "TEK"-es lesz. (A történet ezen részét a felismerhetőség miatt átírok, de nem kamu a sztori.)

Elsőre átment a mindenféle teszteken, megfelelt, aminek meg kellett és részt vett egy képzésen is. Időközben azonban kiderült, hogy korábbi eü problémák miatt mégse alkalmas és soha nem lehet belőle tekes. Beadott valami kérelmet, aztán közben még folytathatta a képzéseket, gyakorlatozást, de elutasították.

Erre az anyjának azt mondta megöli magát, ha nem lehet ez a hivatása, méghozzá utolsó napján fegyverrel mielőtt végleg be kell fejeznie.

A szomszédunknak egész jó kapcsolatai vannak, nyugtatgatta a gyerekét, hogy ne csináljon semmit, ő majd felsőbb körökben intézkedik, hogy maradhasson és karriert építhessen a teknél.


Én ezen elképedtem, meg is jegyeztem, de hát biztos jogszabály van rá és ha öngyilkossággal fenyegetőzik, akkor nem is alkalmas ilyen pályára, de erre majdnem rámcsapta az ajtajat hozzátéve, mit vagyok úgy oda, protekció volt is lesz is és mindent a gyerekért.


Szülők ti ezzel egyetértetek? Ilyen esetben is? Fegyveres állományba való olyan fiatal, aki öngyilkossággal fenyegetőzik? Vagy én vagyok eltévedve és valóban be kell nyomni a gyerekemet oda, ahova ő megálmodta magát 5 évesen és ezért ha kell jogszabályt szegek, könyörgöm a felsőbb vezetőknek, politikusoknak?

Nincs gyerekem, azért nehéz ezt elképzelnem.



#öngyilkosság #protekció #Egészségügyi alkalmatlanság
2021. jún. 15. 15:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet vele. Ez nem egy irodai állás, hanem egy munka a TEKnél sokkal összetettebb és komolyabb, mint hogy ezzel lehessen így szórakozni! Ez undorító!
2021. jún. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyis kihullana hamar, azért elég erőteljesen figyelik az ott szolgálókat, minden tekintetben.
2021. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapból erőszakos, elmebeteg emberek lépnek ilyen pályára, mit csodálkozol a gyerek viselkedésén?
2021. júl. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!