Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy szülő még életében a...

Ha egy szülő még életében a gyerekeire írat mindent, akkor nem lehet utána örökölni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát a vér szerinti apám lesz...r engem kisgyerekkorom óta.

Van új családja, gyerekei. Gondolom, azokra akar hagyni mindent, és valószínűleg már rég nem az ő nevén vannak a dolgai.

Azok után, amit velem művelt, igényt tartok az örökségre, akkor is, ha 10 forint. Ha már előtte szétoszt valamit, esélyem sincs semmit kapni?


2021. jún. 15. 16:25
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
* ha már a halála előtt szétoszt mindent
2021. jún. 15. 16:28
 2/40 anonim ***** válasza:
68%
Igen, jól látod. Erre van a végrendelet.
2021. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
De van köteles rész is, nem?
2021. jún. 15. 16:32
 4/40 anonim ***** válasza:
37%
A köteles rész csak akkor van, ha az örökhagyó a végrendelet aláírása után két éven belül meghal. utána már az sincs.
2021. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%
+ ha már egyébként is mindent rá íratott az új családjára akkor onnantól nem is számít majd hagyatéknak semmi nagyobb értékű, max az utolsó fizetése.
2021. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
Nem is kell végrendelet. Életében elajándékozza a lakását, vagyontárgyait, halálozás esetére szóló megbízást ad a számláira. Akkor kötelesrész sincs.
2021. jún. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
98%
Ha nincs semmije, mert mindene az új családtagok nevén van, akkor minek szeretnéd a kötelesrészét kérni?
2021. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
98%
ha az életében mindent másra írat, akkor nincs is örökség, nincs miről beszélni, max az ingóságokról.
2021. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
91%
Így van. Ha ràjuk iratja ami van, neked nem lesz öröksèg. Mindenki más, nem vagyunk egyformàk, de én ha ilyen helyzetben lettem volna, nekem nem kellett volna semmi tőle. Egyébként ha mégsem íratott rájuk mindent, akkor te is örökös leszel, de ez lehet vagyon és adóssàg is. Ebben a helyzetben is a legjobb vissza utasítani.
2021. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Nem tudom, valamit. Nekem az lenne a lényeg, hogy a gyerekei megtudják, mekkora gané volt az apjuk.
2021. jún. 15. 16:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!