Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az egyik szülőnek szociopat...

Ha az egyik szülőnek szociopata személyiség zavara van, esélyes hogy a gyerekei is szociopaták lesznek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 16. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
szerintem max. a hajlam öröklődhet.... De nem biztos, hogy előjön...
2021. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szia én ùgytudom hogy több lesz az esélye, de csak ennyi.
2021. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Az szociopata azért SZOC mert a körülötte lévő környezet tette azzá, születni nem lehet annak. Viszont ha az szociopata apa gyakran fog érintkezni a gyerekkel, akkor kialakíthatja benne is.
2021. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a nevelése ami kihat, illetve a példák amit gyerekként lát. Normálisnak értékeli pl amit szülőtől lát.
2021. jún. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett a #3 lepontozva? Teljesen igaza van. A szociopata kialakul valakiben, hála az iskolai szekálásnak, molesztalásnak, had ne soroljam a lényeg hogy a többi ember miatt eltörik belülről.

A pszichopata az, aki már annak is született.

Kérdésre válaszolva sem az utólag kialakult szociopata, sem a pszichopata veleszületett hajlam nem öröklődik tovább gyerekre.

2021. jún. 17. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
"A pszichopatának nevezett altípus örökli a betegséget, míg a szociopatákat a körülményeik, az elhanyagoló szülői magatartás, iskolai traumák, a szegénység vagy a rossz társaság viszi tévútra."
2021. jún. 17. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, a szociopátia a környezeti hatások miatt alakul ki pl valamilyen gyermekkori trauma, fizikai vagy lelki bántalmazás stb. hatására. Ebben (is) különbözik a pszichopátiától, mert utóbbi genetikai eredetű.
2021. júl. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!