Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza volt az édesanyámnak?

Igaza volt az édesanyámnak?

Figyelt kérdés

Párom messze dolgozik hétvégente van velünk, jelenleg mivel a házunk félkész állapotban van, szülői telken lakunk, külön lakrészben.

Mivel itthon vagyok a kislányommal és a szüleim dolgoznak hétköznap én főzök, tegnap este viszont mondta ne főzzek mert egész héten elegendő az, most ők fognak. Megjegyzem külön főzünk, külön pénzből.

Párom és a kislányom ma programoztak nem voltak itthon, mi természetesen 3asban megebédeltünk.

Viszont amikor haza jött a kislányom és a párom akkor mi anyával a kertben voltunk, és közölte velem hogy amiért MA NEM köszönt a párom neki ő aztán nem fogja neki kínálgatni az étellel.

Bevallom ez nekem nagyon rémesen esett, tényleg egész héten kedvezek nekik a főtt étellel pedig ha kettőnkre kellene akkor nem kellene főzni minden áldott nap, ráadásul a pénzem is nagyjából úgy van hogy a párom adja, mert a gyes köztudottan semmire sem elegendő.

Mai nappal megfogadtam hogy köszönöm szépen ahogy eddig is úgy ezután is én fogok főzni hétvégente, mert ezt még egyszer nem játszom el. Természetesen maradt maradék de milyen már az hogy bográcsozás stb és akkor ezt mondja. Le sem tudnám tagadni a párom előtt hogy főztek bár ez meg nem került szóba.

Szerintetek egyáltalán kell minden egyesnap köszöngetni? Anya tőlem is megköveteli de hát valószínű a párom családja anno máshogy állt ehhez a kérdéshez.


2021. jún. 19. 22:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
A történet addig volt valóságos, ameddig nem írtad, hogy külön főztök. Onnantól kezdve viszont kamu az egész, mert végig azt írod, hogy közösre főztök. Most akkor döntsd már el.
2021. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
60%

Nálunk a sógorom nem mindig köszön, szomszédunk, de megszoktuk, nem kötünk ilyesmibe bele. Szerintem anyud felfújta.

Főzz külön a családodnak,nem jó közösködni...

2021. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Mennyire idegesít ez a köszönés mizéria. Miért kellene minden nap köszönni? Az a baj, ha megkérdeznéd őket, nem lenne értelmes válaszuk, csak nem akarják bevallani maguknak sem hogy mekkora ostobaság ez az egész.
2021. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem értem mit írsz. Külön konyhánk van Külön hozzávalónk, kulön pénzből vásárolunk. Én főzök mindig mert dolgoznak, volt természetesen hogy ő is mert itthon volt vagy volt kedve/ ideje. Amit főzök akkor általában beviszem nekik.
2021. jún. 19. 22:47
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Akkor ti nem külön főztök, mert megosztjátok egymással az ételt, csak külön vásároltok. Ezzel megoldódott az ellentmondás is.
2021. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
MOndjuk egy köszönést igy felfujni...
2021. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk egy köszönést odanyögni nem nagy dolog.... Én nem problémáznék rajta, de az idősebb generációt ez dühíti, mert komoly dolog a szemükben, sértésszámba megy ha annyira keresztülnéz az ember valakin hogy köszönni sem hajlandó. Ugyanis annak nem köszönnek- vagy nem fogadják a köszönését akivel bajuk van.
2021. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom nem az első volt
2021. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Hazaérkezéskor mi is mondjuk egymásnak a férjemmel, hogy szia, szerintem ilyenkor szokás. De ha én úgy érnék haza, hogy ő lent van a kertben, nem masíroznék le egy köszönésért, meg nem is ordibálnék át az udvaron. Tőle sem várnék el ilyesmit. Majd köszönünk, ha egymás közelébe értünk.

Ha azért nem köszönt a férjed, mert anyád épp messze volt, az teljesen normális. Ha egyáltalán nem köszönt később sem, akkor tényleg lehetett volna figyelmesebb, de anyád még mindig rémesen felfújja a dolgot, és csinálja a műsort ezzel a passzív agresszív "akkor felhúzom az orromat, és nem kínálom meg" viselkedéssel. (Megjegyszem, ahol a kaja közmegegyezés és megszokás szerint mindig mindenkié, ott minek is kínálgatni?)

Elég lett volna, ha mondjuk köszön ő a férjednek (ő is köszönhet előre, bizony), ezzel felhívja a figyelmét, hogy visszafelé is elvárná ugyanezt.

Igencsak külön kéne költöznötök, anyáddal problémás az együttélés, és a férjedet ki fogja akasztani az ilyen felesleges sértődéseivel meg csendes, tüntető cirkuszaival.

2021. jún. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Ott laktok az ő telkükön, amíg a ti házatok fel nem épül - azaz szívességből -, egy köszönést illene odaböffenteni.
2021. jún. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!