Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy vezethessek?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 éve szereztem jogosítványt. Nagyon nyögvenyelős volt a folyamat, így az egész procedúra másfél évig tartott. Mivel még középiskolás voltam, az oktatóm is dolgozott, sok tanulója volt stb., ezért nagyon ritkán tudtam csak vezetni járni, nehéz volt megfelelő időpontokat egyeztetni és így többször kimaradtak akár hetek is két alkalom között. Ráadásul amíg csak itthon vezettünk gyakori volt, hogy az oktatót kellett furikázni a postára, a gyerekért, a pékségbe stb., így nem is vezettem le a teljes órákat, mert kint vártam a kocsiban. Én pedig úgy vágtam neki, hogy abszolút semmit nem tudtam, tehát nyilván szükségem lett volna minél több gyakorlásra. Végül sikerült, a második forgalmi vizsgán mentem át. Ott is azt mondták és szerintem ez igaz is, hogy majd úgyis akkor tanulok meg vezetni, ha vezetek.

Viszont azóta egyáltalán nem vezettem. Pontosabban egy-két alkalommal ültem autóban még rögtön a vizsga után, de csak apukámmal (csak úgy vezethettem, ha jött velem) és az a pár alkalom el is vette a kedvem az egésztől. Kimentünk a rutinpályára és ott kellett gyakorolni elindulni, megállni, fordulni, parkolni stb., ami nyilván rosszul ment, mert egy tök más autót kellett vezetnem és csomó mindent én nem is tanultam (pl. nem tanultuk a kézifékes elindulást soha) vagy éppen máshogy tanultam, gyakoroltam be mint ahogyan azt apukám tudta, csinálta. Úgyhogy ebből mindig veszekedés lett, mert ő kiabált, hogy nem igaz nem megy, mit csinálok, miért nem figyelek oda, ő nem is érti stb. és végig magyarázott, ami nagyon idegesített, stresszelt, egyszer már el is sírtam magam. Azóta nem vezettem.

Eddig ezzel nem is volt gond, mert igazából nem volt rá szükségem. Viszont haza kellett költöznöm a koliból még tavaly a vírus miatt és azóta gyakorlatilag nem tudok menni sehova. Vidéken élünk, itt nincsen jól szervezett tömegközlekedés, így autó nélkül az ember meg van lőve. Mindig a szüleimnek kell szólnom, hogy vigyenek el valahova, majd jöjjenek értem vagy őket küldöm boltba, ha kell nekem valami stb., de ez így senkinek nem jó. Nyilván őket is zavarja, mert dolgoznak, kevés idejük van, nem feltétlenül érnek rá vagy nem akarnak vele foglalkozni stb., és engem is zavar, hogy ilyen mértékben kell a szüleimtől függni. Ha szeptemberben végre jelenléti oktatás lesz, akkor megoldódik a probléma, de addig is zavar, már elegem van ebből. Sokkal egyszerűbb lenne, ha vezethetném én is az egyik autót, de a szüleim nem engedik, mert milyen régen vezettem utoljára, nem is tudok vezetni, előbb meg kellene tanulni vezetni stb.

Szóval a kérdés: hogyan tudnám őket meggyőzni, hogy végre vezethessek?


2021. jún. 22. 12:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáddal nem bírsz gyakorolni? Vagy rokonnal?
2021. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
99%
Hát azért mert apád máshogy tanulta az nem azt jelenti, hogy rosszul tanultad te. Több ezer kilométert vezettem, napi szinten vezetek autót de nem tudok kézifékesen indulni mert mikor én tanultam pár éve már nem volt kötelező. Úgy tanítottak meg, hogy kuplunggal kell megtanulni megtartani az autót amit gyakorolhattam is eleget mert az oktató egy nagyon meredek dob közepén lakott és a domb tetején meg a városba bejövő út van ami miatt város legforgalmasabb körforgalma van ott így tarthattam eleget az autót mire ott be tudtam sorolni :D Így az egész jogsi az balakon kibott pénz volt semmi értelme nem lesz mert lassan már nem is fogsz vezetni soha többet mert félni fogsz ké dolgot tehetsz ha vezetni akarsz erőt veszel magadon és megkéred apádat menjen el veled vezetni kicsit vagy veszel egy saját kosit és nem szólhatnak bele azt mikor vezeted.
2021. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

1 - Nem, apukámon kívül nincsen senki más, aki beült volna mellém vagy most beülne

2 - Igen, én is kuplunggal tanultam, mindig kuplunggal kellett elindulni dombon is stb. Soha nem kézifékeztünk. A szüleim viszont azt mondják, hogy nekik még meg kellett tanulni és ez egy teljesen alap dolog, ami nélkül autóba se lehet ülni.

Megint csak igen, a jogsi kidobott pénz volt, ezt én is így ítélem meg. A szüleim fizették, több százezer forint volt és még ezek után is ilyenek. Igazából ezt sem értem, hogy még ez sem zavarja őket.

Gondolkoztam rajta, hogy megint vezessek apukámmal, de akkor szerintem csak megint ugyanaz lenne és semmivel sem lennék előrébb, max. rontana a helyzeten. Saját autót venni és pláne fenntartani pedig nincsen pénzem.

2021. jún. 22. 12:25
 4/37 anonim ***** válasza:
32%
Majd ha a szüleid elengedik az esetleges baleset anyagi következményit, akkor változik a gondolkodásuk.
2021. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
4 - Ezt nem értem.
2021. jún. 22. 12:27
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom milyen a kapcsoltod az apukáddal az enyém hirtelen haragú de alapvetően nagyon segítőkész és ész érvekkel meggyőzhető szerintem mond meg h szeretnél vezetni és kérd meg h nyugodtan álljon hozzád magyarázd el neki, hogy te máshogy tanultad de ha őt megnyugtatja szívesen megtanulod a kézifékes indulást de higgadtan magyarázza el neked.
2021. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Katona Dius ***** válasza:
96%
Ezek alapján egy dolog jut eszembe. Nyeld le az ellenerzeseidet. És kérd meg aoukadat h ha van ideje tanítson.
2021. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%

A leírásod alapján valóban kevés a tudásod a mindennapi közlekedéshez.

Erre találták ki a vezetési tréningeket.

[link]

2021. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Ezen már akkor túl voltunk. Ő nem érti, hogy nekem miért nem megy valami elsőre, mikor ő milyen jól elmagyarázta és megmutatta... Körülbelül úgy beszélt velem mintha életemben először láttam az autót, ilyen "ez a kormány" szinten, de közben azt várta, hogy nekem majd rögtön tökéletesen megy minden és mindent tudok. Ő cseppet sem higgadt, nyugodt, türelmes stb., hanem pont ellenkezőleg. Végig ordibált velem mint valami idiótával.
2021. jún. 22. 12:38
 10/37 A kérdező kommentje:
8-as Szerintem minden friss jogsisnak kevés a tudása a mindennapi közlekedéshez. Ez természetes, mert még nincsen rutinod stb., gyakorlás kérdése.
2021. jún. 22. 12:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!