Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érezted úgy, hogy a szülői...

Érezted úgy, hogy a szülői ház, ahol élsz/éltél, nem a meleg otthon, hanem csak egy hely, ahol éppen vagy?

Figyelt kérdés

Hogy a ház, amiben élsz, nem otthon, ahova bármikor visszamehetsz, hanem egy olyan hely, ahol megtűrnek, de alig várják, hogy eltűnj, mert csak egy éhes száj vagy? Én így éreztem.

Sokszor éreztetve volt az is, hogy "ide ne hozz senkit, mert útban van nekünk". Egy barátot se, mert meg kell kínálni valamivel, meg kerülgetni kell, nem lehet hangosan böfögni/fingani/alsóban szaladgálni.

Ebédre se megyünk újabban ferjemmel, mert nem akarunk gondot okozni.


Van egy egészséges szint, amikor a családtagok alkalmazkodnak egymáshoz. A ház amiben éltem ez nem nagyon volt, inkább olyan megtűrtnek éreztem magam, valakinek, akit törvényileg el kell látni, mert nincs más választás. Inkább én alkalmazkodtam, folyamatosan azt éreztem, hogy nem az én házam. Jogilag így is van, de mégiscsak a gyerekük vagyok.


Érezte ezt már más is?



#család #megtűrtség
2021. jún. 22. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Én is éreztem ezt. Mindig menekültem otthonról. Mindegy hova, csak el otthonról.
2021. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, ez tényleg nagyon szomorú. :(

Próbálj olyan családot, olyan körülményeket kialakítani, hogy a saját családodban NE ez legyen. Hanem olyan hely, ahová a gyerekeid bármikor, bárkivel odajöhetnek.

2021. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokszor éreztem én is így. Kölcsönösen nem voltunk egymásra jó hatással anyámmal, csak nálunk nem az volt a szitu, hogy megtűrt voltam, hanem az, hogy idegileg kikészülve vállalt engem, mert akart gyereket az új férjének (pedig apám nem erőltette a gyerektémát). Na, olyan is lett a "nevelése", gondolhatod. Gyerekként emlékszem csomót rágtam magam azon, hogy miért vagyok más, míg sok gyereknek a családja (azon belül is a szülei) a mindene, akiket imád csillogó szemekkel, én ezt miért nem éreztem.
2021. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi most költözünk és hát komfortosnak komfortos, csak aztán nem egyből a másik házba költüzűnk, hanem mamáménkhoz. Szóval átérzem.
2021. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap ezt érzem.

A covid miatt elvesztettük az albérletünket párommal ezért apu felajánlotta hogy jöjjünk hozzá. De minden egyes alkalommal ha iszik akkor megkapom hogy takarodjak inkább anyámhoz, vagy a híd alá.

Alig várom, hogy végre találjunk valami albérletet.

2021. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig ezt éreztem. Anyámmal nem voltunk soha kompatibilisek, apámmal sem, csak vele legalább néha lehetett normálisan beszélgetni, anyuval soha. Nálunk nem az "eggyel kevesebb éhes száj" szindróma volt, ezzel nem volt gond. Finom ebédek, rendezett lakás, ilyen mind megvolt, csak éppen sütött anyámról, hogy ő ezt nem szeretetből teszi, hanem egy kifelé megfelelési kényszerből. Lényegében ha egy utált rokon lett volna a nyakába varrva, azért is megtette volna. Soha nem volt az otthonom meleg, kedves otthon. Most kb. 2 évben egyszer látogatom anyámat (100 km, szóval nem szakadnék bele, de ez lett a végkifejlet.)
2021. jún. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én leszek a kivétel. Nagyon szerettünk otthon lenni a tesóimmal. Felnőttünk, de gyakran járunk haza, mindenki hozta a párját is. Mivel így kicsi lett a házunk,a szüleim eladták (nagyon szerettük azt a házat, mindig fájni fog a szivünk érte) és vettek egy háromszor akkorát. Covid alatt szinte itt laktam velük, de most fog a bátyám a feleségével ide költözni kb. 1 évre, amig tart az építkezése.Mindig mehetünk, akár hosszabb időre is, mindig várnak bennünket és szeretik, ha ott vagyunk.
2021. jún. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jó neked utolsó.

Nálunk inkább inkább ez a mennyél már el innen, mikor mész már elv volt.


Többiek, sajnálom hogy ti is ilyen életbe keveredtetek. Bár ne lenne ilyen és mindenki az idili családban nevelkedne.

2021. jún. 22. 17:19
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
4-es vagyok az alap családi környezet nem toxikus, csak apám elhagyott, de ha jól tudom jó ember.
2021. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem ilyen durva, de rendszeresen megkapom, hogy most már jó, hogy elmegyek... (Ha pl apukámhoz megyek hétvégén, ahol 80%-ban utáloo lenni... - elvált szülők.) Remélem lassan már egyedül élhetek, csak ugye tanulmányok mellett nem könnyű dolgozni is évközben...
2021. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!