Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek, ha a...

Szülők! Mit tennétek, ha a fiatok/lányotok egyik nap hazavinné az azonos nemű párját bemutatni nektek?

Figyelt kérdés
Függetlenül attól, hogy beszélt-e előtte a másságáról. Feltéve, hogy nem beszélt a párjáról.

2021. jún. 22. 14:54
A kérdező szavazást indított:
Nem örülnék neki, de próbálnék kedves lenni
Felháborodnék, elhajtanám őket
Nem változna semmi, elfogadnám őket
212 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%
Hát gyerekként nem tudom beleképzelni magam egy szülō helyzetbe, de lenne bennem annyi emberség, hogy ha nem örülnék neki akkor sem hajtanám el.
2021. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
91%
"Szia, [név]! Örülök, hogy megismerhetlek! Foglalj helyet, megkínálhatlak valamivel? Kávé, tea, limonádé?" - kábé valami ilyesmit reagálnék...
2021. jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
92%
Egy másodpercre lehet, hogy meglepődnék, aztán megkínálnám valamivel. Furcsa lenne, ha nem avatna be, mivel nem vagyok homofób.
2021. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
Hát én köpni nyelni nem tudnék, nagyon meglepődnék :D szerintem előtte nem árt beszélgetni. Nálunk a heteró párok sem viszik haza csak úgy a párjukat, hanem előtte már beszélünk róla, szólunk otthon, hogy x időpontban hazavisszük. Azzal, hogy nem heteró egyébként nem lenne bajom.
2021. jún. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
87%

Milyen a helyzet? Tudtam, hogy a saját neméhez vonzódik vagy nem? Ha tudtam semmi extra. Nem mondom, hogy örülnék neki, de ugyan úgy a gyerekem lenne, szeretném, a párját is megpróbálnám megkedvelni. Ha nem tudtam róla akkor nyilván az első dolog a döbbenet lenne.

Amúgy még nincs gyerekem, de ismerek olyat aki volt hasonló helyzetben: az egyik sulis barátnőm (költözések miatt megszakadt a barátság) elkezdett a nőkhöz vonzódni, igazából mindenkit meglepett, egy kicsit fiús volt, de szinte mindig akadt pasija. A lényeg, hogy a családja állítólag eléggé homofób volt, viszont teljesen elfogadták, hogy leszbi, a barátnőjét is befogadták. Az mondjuk kicsit fura volt, hogy amikor visszamentem (szülőfalu) és találkoztam az utcán az anyukájával lelkesen elmesélte, hogy a lánya a lányokat szereti amit a facebookról már ég tudtam, mert teli van közös képekkel.

2021. jún. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%

Én még nem láttam ezt a kérdést, nem gyakorizok minden nap :D

Valószínűleg elmondaná (bizok benne legalább is), vagy látnám a gyerekemen, kihez vonzódik, igy vsz. nem érne túl nagy meglepetés. Habár tudni és látni is más, ez utóbbit meg lehet szokni. Ugyanolyan kedvesen fogadnám a társát, mint egy ellenkező neműt, amíg tiszteli, szereti a gyerekem.

2021. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki azt mond, amit akar, de reagálni nem úgy fog

Én is mindig azt mondtam, nem fog zavarni, elfogadom. Csak ugye akkor még nem tudod, hogy összesúgnak a hátad mögött a szomszédok, kollégák, a család megkér, hogy a gyerek meg a párja ne jöjjön családi eseményre. Ilyenkor azért nem őszinte a mosolya a szülőknek.

És bár már tényleg nem érdekel, ki mit mond, folyamatosan ott van a fejemben, hogy iszonyatosan aggódom érte, mert tudom, hogy sok igazságtalanság éri.

2021. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
94%
Meglepődnék. Nyitott vagyok mindenre és mindenkire, de ha az átlagtól eltérő valakit akar bemutatni, örülnék, ha szólna előtte.
2021. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
89%
Kezet nyújtanék és bemutatkoznék. Örülnék megtalálta a kis párját. :)
2021. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a húgom leszbikus. Soha nem mondta el, de valahogy mindig is tudtam. 🤷🏼

Édesanyám teljes úgy fogadta, mint anno az én páromat. Apámmal viszont úgy összevesztek, hogy azóta se beszélnek.

Ráadásul édesanyámnak ez volt az utolsó utáni csepp a pohárban, másnap költöztek (apám évek óta masszív alkoholista, aki csak megnyomorítani tudja a gyerekeit).


Én, mint mondtam nem lepődtem meg, de borzasztóan féltem, hogy sok megkülönböztetés fogja érni. Ráadásként bölcsis dajkának tanul.


A párja szülei viszont a fejükbe vették, hogy a húgom van rossz hatással a gyerekükre. Még az iskolából is kiiratták és nem találkozhatnak. Állítólag még a netet is megvonták a csajtól :/

Hozzáteszem a húgom és a párja is 20 évesek...

2021. jún. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!