Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért viselkedik úgy...

Anyám miért viselkedik úgy velem, mintha óvodás, dedós lennék? Más is ennyire félti a gyerekét? Busz utazásról van szó, 23 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mintha teljesen burokban lennék nevelve. Szóltam, hogy már pedig hétvégén be akarok utazni busszal egy pasihoz, akivel neten ismerkedtem meg. Ő meg nem akar engedni, mert szerinte annyira veszélyes az, megerőszakolnak meg minden. 30 km-ről van szó, szóval fél óra busszal. De nem érdekel a véleménye, mert úgyis megyek, ha ennyire félt, jöjjön utánam a bolond. És amúgy nem erőszakolna meg, mert már régebb óta ismerjük egymást, sőt szexeltünk, volt itt nálam, mikor nem voltak itthon. Csak erről nem avatom be, mert veszekedne velem. Úgy viselkedik, mintha ovis lennék. Egyetlen korombelinek sincsenek ilyen szülei. Maradjak aggszűz vénlány akkor, ne ismerkedjek senkivel, vagy mi van?

2021. jún. 22. 22:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudsz elköltözni?
2021. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
40 évesen is kisbaba leszel, az ilyen szülőnek nem szokása elengedni a gyereket a fészekből.
2021. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
Hát adott esetben elmondhatnád hogy ez nem csak egy most megismert random pasi, hanem már egy kapcsolat, amit elháltatok. Akkor talán nem féltene ennyire. Talán annyira nem lepődik meg, hogy már nem vagy szűz 23 évesen.
2021. jún. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
Legközelebb ne mondd hogy pasival találkozol.” Barátnődhöz” csak elenged
2021. jún. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
61%

"sőt szexeltünk" "Maradjak aggszűz vénlány"

Ez a veszély nem fenyeget már!

Nem játszol nyílt lapokkal!

És valószínűleg nem tudsz magadra vigyázni. :)

2021. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is hasonlóak voltak a szüleim, szintén netem ismertem meg a barátom.

Sajnos ilyen beállítottságúak, ez idővel csak rosszabb lesz..

Nálam megszokták őt másfél év alatt, bár az első hónapban rájöttek nem tudnak irányítani, ha pedig tiltanak akkor jobban teszem meg azt, amitől tiltanak.

Nem értem mit problémáznak 30 km-en, nekem a 240 km-ért nem volt ekkora balhé, hozzáteszem 17 éves vagyok.

Elmúltál 18, nem zárhatnak be a házba, azt csinálsz amit akarsz.

Szépen finoman adagold nekik a szitut, így nem lesz baj.

A kulcs az, hogy folyamatosan beszélsz róla nekik (nem egész nap) viszont minden nap megemlíted őt.

Aztán amikor hozzászoktak, mehetsz hozzá, vagy jöhet hozzátok a barátod akkor is ha otthon vannak ők is, beszélgetnek párszor, ami valószínű az elején kellemetlen lesz, és a pasi sem akarja majd. Ahogy leírtad a szüleid az első hazamenést is könyörögnöd kell majd, (gondolom) ami szerintem nem lesz könnyű menet.

Nem tudom ennél okosabban hogy lehetne ezt csinálni, idővel szokják meg egymást, azzal pedig elmúlik ez a kellemetlenség.

Sok sikert.

2021. jún. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván nem a buszút a gondja, hanem az, hogy azt hiszi hogy olyan valakivel találkozol akit csak online ismersz és akárki lehet a másik oldalon.

Figyelj, megbízni csak abban lehet aki megbízhatóan, éretten viselkedik. Aki titkolózik meg sunyizik, és úgy viselkedik mint egy tinilány, abban nem csoda hogy még huszonévesen sem bíznak meg.

Én mindig mindenbe beavattam nyíltan és őszintén a szüleimet, így nem kellett aggódniuk, nem volt bennük a kétely hogy vajon mi jár a fejemben, mire készülök. Ha valaki titkolózik, akkor joggal merül fel hogy valami nem stimmel.

Ha nyílt lapokkal játszanál és tudnál őszintén kommunikálni otthon, mint egy felnőtt nő, akkor semmi okuk nem lenne hogy gyerekként kezeljenek.

2021. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Hát pedig az a megoldás, hogy felvállalod magadat úgy, ahogy vagy. Nem mész bele ebbe a gyerekjátszmába. Tényeket közölsz megingathatatlanul. Nem hagyod magad kihozni a sodrodból. Ha nincs műsor, abba fogja hagyni, mert megtanulja, hogy már nem uralhat.
2021. jún. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Lehet csak félt, mert egyszem lánya vagy és sok minden szarságokkal van tele a híradó is sajnos.


És lehet amiatt nem bízik anyud az emberekben.

2021. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Lányokat mindig jobban féltik a szülők. Néha sajnos nem értik emg hogy tulzásokba esnek.
2021. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!