Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adhat-e haragra, sértődésre...

Adhat-e haragra, sértődésre okot, hogy az általam rendben tartott kertet anyám a szomszéddal "locsoltatja", ha nem vagyok ott, illetve "vágatja" a sövény?

Figyelt kérdés

Nem lakom már nála a további feszültségek elkerülése miatt, de így is van baj non-stop. Az udvarban hetente dolgozok, illetve 7végeken. Gazolok, rendezgetem. Mégis elfogadja, szomszédok segítségét, mintha én nem csinálnám rendesen. Egyik szomszéd pl. 87 éves, a másik velem egyidős. Az utóbbi ráadásul hozzátette, hogy megigazítja a sövényt a mi oldalukon is, habár, a testvérem férje, (anyám imádott veje), csodálatosan! le szokta nyírni a sövényvágóval. Hozzá kell tennem, ezt a sövényt én hoztam formára anno, rengeteget dolgoztam vele kézi erővel, újjá varázsoltam az öreg sövényt. Aztán kaptam a kritikát, hogy nem tetszik stb. Így mérgemben átadtam a sövénynyírás feladatát a 2hetente odalátogató. testvéréknek. A szomszéd jóindulatú?! segítségén berágtam, csúnyán beszóltam anyámnak. Szégyellem magam, ugyanakkor megértem magam. Mert ezzel nekem az jön át, hogy szegény anyámmal nem törődik a lánya, és a szomszédoknak kell besegíteni. Ez viszont teljesen igazságtalan, mert ha nem dolgozok, akkor nála dolgozok. A fiam szerint is sértő volt, hogy a szomszédnak azt mondtam, ne csinálja! Azt mondta, hogy én mindenkiről a rosszat feltételezem, és mindent támadásnak veszek. És, hogy a szomszéd nem tudhatja, hogy tetvérháború áll a háttérben, és csak simán segíteni akart. Sajnos tudja! Mert imádja őket, én pedig csak egy sikertelen senki vagyok. Nem mellesleg, a veje helyett pl. a saját fiamnak kéne segítenie, de azt nem akarom mondani, így egyedül csinálom.

Tegnap úgy jöttem el, hogy többet nem megyek és csinálják a szomszédok az udvart.


2021. jún. 27. 06:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

neked az a problémád, hogy a látszat érdekel. nem mindegy, hogy mit gondolnak?

miért kéne a fiadnak csinálni? vagy neked? éld a saját életed. pláne, ha úgy érzed, hogy sikertelen senki vagy. nem ettől leszel valaki. keress olyan elfoglaltságot, ami örömöt omoz

2021. jún. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy még mindig meg akarsz felelni az anyádnak (és a szomszédnak)

Pedig ha eddig nem ment, nem fog eztán sem.

Igen, hagyd, hogy a szomszéd csinálja, meg a kedvenc vej. Te meg keress örömtelibb elfoglaltságot -esetleg önfejlesztő terápiát - a hétvégi gazolás helyett.

2021. jún. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Annyi, hogy nekem ez öröm is volt, a szép virágok, keves kis gyumolcs levendula stb. Sokszor dörmögtem az igaz, de akkor is.

Mendegy, akkor nem csinalom.

2021. jún. 27. 07:21
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
nincs saját kerted?
2021. jún. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
nincs. se otthon se semmi
2021. jún. 27. 07:39
 6/33 anonim ***** válasza:
92%

Már miért kellene a fiadnak bármit is csinálnia? Ebben hatalmas tévedésben vagy.

Anyád attól fogad el segítséget akitől akar.

Felnőtt nő vagy! Ne akarj másnak megfelelni, de máshol dirigálni se.

2021. jún. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit megkeseredettnek tűnsz. Az egyik barátom javasolta nekem anno,amikor mélyponton voltam, hogy nézzek Nick Vujicic videokat. Vagy gondoljam azt, hogy végstádiumban vagyok, és 2 hetem van hátra. Bevált a dolog-nálam. Talán nálad is működhet.
2021. jún. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden a kommunikáció kérdése. Mondhatjak úgyis, hogy milyen kedves a szomszéd, hogy leveszi a terhet rólunk, Rólad es besegit kicsit es mondhatjak úgyis, hogy milyen kedves a szomszéd! végre normálisan, szépen lenyirta a bokrot valaki. Előbbi szerintem nem bántó, tényleg a segítséget kellene latnod es nem bosszankodnod. Utóbbi, bántó arra utal, hogy Te nem csinalod meg szépen, de lehet csak jelzés értékű, hogy nem úgy csinalid, ahogy Nekik jó.


Segítség között is van különbség. Úgy csinalod, ahogy nekik jo, tetszik-ezt erdemes lenne megkerdezned, hogy hogyan szeretnék. Vagy a saját fejed után nyirogatsz össze - vissza,ahogy te gondolod hogy tetszik.


Kis külön vélemény :Testvérhaborunak semmi értelme. Annyira szerencsés vagy, hogy van rgy testvéred, próbáld meg felretenni a kishitűségedet es a sertettsegedet, lehet minden problema ebből ered. Felesleges idő, ahelyett, hogy szeretetben meglennetek. Legyintsel es mosolyogj-ha bosszantani akarnak ez a legnagyobb fegyver ellene. Idő utan abba marad.


Lehet tényleg te latod tul, borusnak az egeszet, nem minősítenek azzal, ha besegitenek. Idősek, raernak, unatkoznak. Hadd locsoljon az öreg. Hadd segitsen a tesod csaladja, Neked ennyivel kevesebb dolgod lesz. Örülj neki, vigyed el oket egy cukraszdaba es beszelgessetek ahelyett hogy a kertben molyolsz!


Mielőbbi megbekelest kívánok Neked!

2021. jún. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erre neveld a fiad. A harag, rosszindulat. Kishitűség, rokonnal ellenszenv, harc, testvér háború. Ez nagyon nem egészséges.
2021. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkepp, amennyiben 6 eves gyerek szintjen erzed magad..
2021. jún. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!