Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adhat-e haragra, sértődésre...

Adhat-e haragra, sértődésre okot, hogy az általam rendben tartott kertet anyám a szomszéddal "locsoltatja", ha nem vagyok ott, illetve "vágatja" a sövény?

Figyelt kérdés

Nem lakom már nála a további feszültségek elkerülése miatt, de így is van baj non-stop. Az udvarban hetente dolgozok, illetve 7végeken. Gazolok, rendezgetem. Mégis elfogadja, szomszédok segítségét, mintha én nem csinálnám rendesen. Egyik szomszéd pl. 87 éves, a másik velem egyidős. Az utóbbi ráadásul hozzátette, hogy megigazítja a sövényt a mi oldalukon is, habár, a testvérem férje, (anyám imádott veje), csodálatosan! le szokta nyírni a sövényvágóval. Hozzá kell tennem, ezt a sövényt én hoztam formára anno, rengeteget dolgoztam vele kézi erővel, újjá varázsoltam az öreg sövényt. Aztán kaptam a kritikát, hogy nem tetszik stb. Így mérgemben átadtam a sövénynyírás feladatát a 2hetente odalátogató. testvéréknek. A szomszéd jóindulatú?! segítségén berágtam, csúnyán beszóltam anyámnak. Szégyellem magam, ugyanakkor megértem magam. Mert ezzel nekem az jön át, hogy szegény anyámmal nem törődik a lánya, és a szomszédoknak kell besegíteni. Ez viszont teljesen igazságtalan, mert ha nem dolgozok, akkor nála dolgozok. A fiam szerint is sértő volt, hogy a szomszédnak azt mondtam, ne csinálja! Azt mondta, hogy én mindenkiről a rosszat feltételezem, és mindent támadásnak veszek. És, hogy a szomszéd nem tudhatja, hogy tetvérháború áll a háttérben, és csak simán segíteni akart. Sajnos tudja! Mert imádja őket, én pedig csak egy sikertelen senki vagyok. Nem mellesleg, a veje helyett pl. a saját fiamnak kéne segítenie, de azt nem akarom mondani, így egyedül csinálom.

Tegnap úgy jöttem el, hogy többet nem megyek és csinálják a szomszédok az udvart.


2021. jún. 27. 06:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked más bajod van anyáddal, nem a kert.
2021. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

#11, Szerintem neked más bajod van anyáddal, nem a kert.


Tuti. Az elejtett félszavakból az sejlik ki, hogy a másik gyereket (a testvérét) jobban szerették..

2021. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
74%
12 vagy csak a kérdező erzi igy... Es emiatt balhezik nonstop.
2021. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
83%

Már meg se haragudj, de elképesztő vagy.

Beszólsz a szomszédnak, mert segít anyádnak? Szerintem egy "köszönöm" megfelelőbb lett volna. Azt mondtad neki, hogy ne csinálja? Mégis milyen jogon szabod meg, hogy ki segíthet neki? És még te vagy megsértődve. Paff...


Tudod, nekem is van egy kiskertem, és ahhoz hogy jól nézzen ki, naponta kell dolgozni benne ilyenkor nyáron. És az sem elég, ha valaki hétvégén locsol.


Azonfelül, mert már felnőtt vagy, ideje feldolgozni, hogy nem minden rólad szól. Az, ha szomszédok szeretik anyukádat, és segítenek neki, az csak annyit jelent, hogy segítenek neki. Nem azt, hogy téged akarnak sértegetni.


Ha téged kevésbé kedvelnek, mint a testvéred családját, azon nem csodálkozom. Én is furán néznék, ha szomszédom gyereke ellene való támadásnak venné, hogy néha bevásárolok az anyjának.


Nézz már magadba egy kicsit.

2021. jún. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Te anonim bujkáló! Nincs kit szapulni face to face es itt éled ki magad!? te nem vagy normalis

Mi a fenéről irogatsz itt?! jó nagy b..o vagy.

2021. jún. 27. 19:23
 16/33 A kérdező kommentje:

A kérdés hátterét nem tudhatjak. Uis, ha mar itt tartunk, azt az udvart en magam kétkezi munkájával alakítottam ki, ultettem be növényékkel. Minden cm-t én dolgoztam meg, mert az anyam már nem tud, és soha nem csinalt kertet. A sövényt apam telepitette, és nekunk kötelességünk vágni, mert jobb oldalon fut, elég hosszan. Az én munkámba pedig nem azeretem, ha más belekontárkodik, mert pl.a múltkor is folyt a csap. En mindig elzarom. Korabban b..ogatott anyam, hogy nit vagom annyit a sövény, ninek locsolom ilyen melegben a virágokat. Szóval.Az ellenvélemenyre mindenkinek joga van, de nem vagyok senkinek ismerose, hogy szidjon. A nagy beszolásom a szomszédnak annyi volt, hogy

Nem kell ezen az oldalon is levágni. Ráadásul sajnalom. Nem mellesleg a kutyaja 15 even at anyamek udvaraba végezte a dolgat. Esetleg abban kellett volna anno segitsegére lenni. Pont.

2021. jún. 27. 19:49
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
de akkor most mit szeretnél? mivel nem a te kerted, azt csinál, amit akar. ettől te frusztrált vagy. szerinted mi a megoldás? az, hogy folytatod, hogy rosszul érzed magad, vagy esetleg megpróbálsz túllépni ezen?
2021. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Viszakoznom kell, az biztos! Alárendelt statuszban vagyok, így amit, és ahogy ő jónak látja, azt lehet csinálnom.

Hogy én mit akarnék az régen nem téma, csak pattogtam, mint kecskekaki a deszkán.

2021. jún. 27. 21:43
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
keress megoldást arra, hogy legyen egy saját kerted. megértem, ha ez örömöt okoz, de ne hagyd, hogy megalázva érezd magad. az élet azért van, hogy jól érezd magad benne. ehhez nem kell megfelelni sem anyukádnak, sem a szomszédoknak.
2021. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
75%
"Tisztelettel kérdezem azoktól akik úgy éltek le az életüket hogy mit szól majd a falu népe hogy végül mit szóltak?"
2021. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!