Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adhat-e haragra, sértődésre...

Adhat-e haragra, sértődésre okot, hogy az általam rendben tartott kertet anyám a szomszéddal "locsoltatja", ha nem vagyok ott, illetve "vágatja" a sövény?

Figyelt kérdés

Nem lakom már nála a további feszültségek elkerülése miatt, de így is van baj non-stop. Az udvarban hetente dolgozok, illetve 7végeken. Gazolok, rendezgetem. Mégis elfogadja, szomszédok segítségét, mintha én nem csinálnám rendesen. Egyik szomszéd pl. 87 éves, a másik velem egyidős. Az utóbbi ráadásul hozzátette, hogy megigazítja a sövényt a mi oldalukon is, habár, a testvérem férje, (anyám imádott veje), csodálatosan! le szokta nyírni a sövényvágóval. Hozzá kell tennem, ezt a sövényt én hoztam formára anno, rengeteget dolgoztam vele kézi erővel, újjá varázsoltam az öreg sövényt. Aztán kaptam a kritikát, hogy nem tetszik stb. Így mérgemben átadtam a sövénynyírás feladatát a 2hetente odalátogató. testvéréknek. A szomszéd jóindulatú?! segítségén berágtam, csúnyán beszóltam anyámnak. Szégyellem magam, ugyanakkor megértem magam. Mert ezzel nekem az jön át, hogy szegény anyámmal nem törődik a lánya, és a szomszédoknak kell besegíteni. Ez viszont teljesen igazságtalan, mert ha nem dolgozok, akkor nála dolgozok. A fiam szerint is sértő volt, hogy a szomszédnak azt mondtam, ne csinálja! Azt mondta, hogy én mindenkiről a rosszat feltételezem, és mindent támadásnak veszek. És, hogy a szomszéd nem tudhatja, hogy tetvérháború áll a háttérben, és csak simán segíteni akart. Sajnos tudja! Mert imádja őket, én pedig csak egy sikertelen senki vagyok. Nem mellesleg, a veje helyett pl. a saját fiamnak kéne segítenie, de azt nem akarom mondani, így egyedül csinálom.

Tegnap úgy jöttem el, hogy többet nem megyek és csinálják a szomszédok az udvart.


2021. jún. 27. 06:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Mondjuk igaza van, ha ovis szinten kezeled a dolgot.
2021. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Ja....hát,semmim nincs, mert a volt ferjem vállalkozása elvitte az életünket. Ilyen is van. Plusz kezesség életfogytig.
2021. jún. 27. 23:07
 23/33 A kérdező kommentje:
Ezért nem lesz kertem, de nem kell sajnálni
2021. jún. 27. 23:12
 24/33 anonim ***** válasza:
55%
Igazabol az anyad kertje, azt csinál vele amit akar. Nem ott kellene főnökösködni.
2021. jún. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Ha fájna a tömény rosszindulat, akkor itt pár emberke orditana, igaz?! 24es es társai


Főnökösködött a halál!

2021. jún. 28. 06:26
 26/33 A kérdező kommentje:

25 os természetesen anonim

ha melozni kell, akkor nem sajat, ha vélemény van, akkor saját. gratulalok.........

2021. jún. 28. 06:29
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy sövény... Szerintem nem éri meg összeveszni rajta. Én biztos örülnék inkább, ha nekem nem kell vágni, hanem helyette mondjuk mehetek strandra vagy biciklizni a gyerekemmel vagy végre munka után ráérek gatyába rázni a saját testem és háztartásom és szociális kapcsolataim.

De ha meg "dörmögsz" miatta (mint írtad), miért gondolnák, hogy örömöd leled benne? Ne panaszkodással akard felhívni a munkádra a figyelmet. Simán meg lehet ám kérdezni, hogy "ugye, milyen szépet csináltam neked anyukám, hogy tetszik?" Ahelyett, hogy jajgatsz, milyen nagy áldozat volt és várod, hogy dicséret helyett vigasztaljanak. Ez egy rossz szokás, vedd észre és ne legyél ilyen, mert a mártír ember nem kellemes társaság. Beszéld meg anyukáddal, hogy mit vállalnál te a kertben szívesen, ami lehetne-e onnantól csak a te részed. Ha nem tudod meggyőzni, sajnos el kell fogadnod, hogy az ő kertje, azt csinál vele, amit akar, aztán majd szól, ha kellesz.

Legyél kicsit pozitívabb, koncentrálj más zöldebb füve helyett magadra és rakd fel magad társkeresőre :) Ha bírod a kerti munkát, biztos nem vagy még leszázalékolva, és tuti lesz jelentkező, aki helyre billenti az önbizalmad, hogy ne a sövényen éld ki a keserűséged. Mutasd meg nekik, hogy talpra tudsz állni.

2021. jún. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
85%

Ok, nyugodj már meg. Itt a többség nem támad téged.


Érdekes módon megértik a keserűségedet, pedig nem jellemző erre az oldalra. Olvasd el az utolsó hozzászólást, érdemes elgondolkodnod rajta.


És tudod, ezen az oldalon majd mindenki anonim. Te is az vagy. Mi a baj vele?


Én úgy látom, neked fontosabb, hogy melózz a kertben, mind bárki másnak. Ezt is megértem. Ha elvennék a kiskertemet, nekem is rosszul esne. De ismerd be, hogy neked van erre szükséged. Ne mártíromkodj, hogy te mennyit dolgozol, és ne várj vállveregetést. Az a kiskert nélküled is elvolna.


Ha az én lányom azon dörmögne, hogy ő mennyit segít, bármiben, és én nem vagyok eléggé hálás érte, megköszönném az eddigi segítségét, és közölném vele, hogy ezentúl megoldom nélküle.


Pedig én az átlagosnál türelmesebb ember vagyok.

2021. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a saját kertjével azt csinál amit akar. Azzal csináltatja meg, akivel akarja.

Gondolom falusi vagy, azok izgulnak rá a kertre ennyire elmebeteg módon. Vegyél egy üres telket és kertészkedj ha ennyire fontos neked.

2021. jún. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részvételt a kérdésemben!

27. 28. Nektek külön a kedves és okos véleményt.

Rendben, gatyába rázom magam, igyekszem normalis vágányra terelődni!

Tanulságos volt mindegyikőtök vvalaszaalasza, így, vagy úgy!😊👍

2021. jún. 28. 18:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!