Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adhat-e haragra, sértődésre...

Adhat-e haragra, sértődésre okot, hogy az általam rendben tartott kertet anyám a szomszéddal "locsoltatja", ha nem vagyok ott, illetve "vágatja" a sövény?

Figyelt kérdés

Nem lakom már nála a további feszültségek elkerülése miatt, de így is van baj non-stop. Az udvarban hetente dolgozok, illetve 7végeken. Gazolok, rendezgetem. Mégis elfogadja, szomszédok segítségét, mintha én nem csinálnám rendesen. Egyik szomszéd pl. 87 éves, a másik velem egyidős. Az utóbbi ráadásul hozzátette, hogy megigazítja a sövényt a mi oldalukon is, habár, a testvérem férje, (anyám imádott veje), csodálatosan! le szokta nyírni a sövényvágóval. Hozzá kell tennem, ezt a sövényt én hoztam formára anno, rengeteget dolgoztam vele kézi erővel, újjá varázsoltam az öreg sövényt. Aztán kaptam a kritikát, hogy nem tetszik stb. Így mérgemben átadtam a sövénynyírás feladatát a 2hetente odalátogató. testvéréknek. A szomszéd jóindulatú?! segítségén berágtam, csúnyán beszóltam anyámnak. Szégyellem magam, ugyanakkor megértem magam. Mert ezzel nekem az jön át, hogy szegény anyámmal nem törődik a lánya, és a szomszédoknak kell besegíteni. Ez viszont teljesen igazságtalan, mert ha nem dolgozok, akkor nála dolgozok. A fiam szerint is sértő volt, hogy a szomszédnak azt mondtam, ne csinálja! Azt mondta, hogy én mindenkiről a rosszat feltételezem, és mindent támadásnak veszek. És, hogy a szomszéd nem tudhatja, hogy tetvérháború áll a háttérben, és csak simán segíteni akart. Sajnos tudja! Mert imádja őket, én pedig csak egy sikertelen senki vagyok. Nem mellesleg, a veje helyett pl. a saját fiamnak kéne segítenie, de azt nem akarom mondani, így egyedül csinálom.

Tegnap úgy jöttem el, hogy többet nem megyek és csinálják a szomszédok az udvart.


2021. jún. 27. 06:23
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
válasza...
2021. jún. 28. 18:21
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Azóta mi a szitu kérdező?
2021. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Igen! Mi újság, megbekeltel?
2021. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!