Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyának folyton...

Miért kell anyának folyton mártírkodnia?

Figyelt kérdés

Az aktuális problémája, hogy ki, hol alszik a nyáron.


1 napja jöttem haza, kiköltöztem egyetem után az albiból, mert így nyáron olcsóbb itthon. Csakhogy anya és én a saját szobánkban a hőség miatt nem tudunk meglenni. Én eddig a vendégszobában laktam, de anya azt mondta most legyek a nappaliban.


Megpróbáltam, csakhogy ez nem fog működni, a nappaliban nincs privát szférám, konkrétan arra sem képes, hogy amikor alszom, akkor kopogva jöjjön be. Azontúl nekem kell egy asztal, ahol nyugodtan csinálhatom a dolgaim, ami viszont van a vendégszobában. Nem én vetettem fel, hogy nekem ez nem jó, hanem ő mondta hogy ha én a nappaliban vagyok, hogyan fogadjon vendéget. :D


Úgyhogy amíg dolgozott én végrehajtottam a cserét. Fel se tűnt neki, csak amikor este 10-kor nagyban rajzoltam a "szobámban" bejött, hogy ő aludna. Mondtam neki, de hát cseréltünk. Azt mondta, ő ilyet nem kért. XD Végül megmondtam neki, hogy nekem kell egy saját szoba meg egy normális asztal, úgyhogy szeretnék úgy lakni, ahogy máskor is nyáron. Erre teljesen megsértődött, hogy mi az, hogy neki úgy kell élnie 50 évesen mint egy cigánynak. És hogy mi lesz vele, ha egy szép napon teljesen kiég...


És bàrmi gond van, állandóan játssza a hattyú halálát. Ez azelőtt is így volt hogy apával elváltak volna. Tényleg sajnálom, hogy vannak igényeim, de egy közösségi térben nem lakhatok nyugodtan, de ő túl extravertált hogy ezt megértse, gondolom...



2021. jún. 29. 23:37
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Ja és van egy cicánk, akit napközben nem lehet kizárni a nappaliból, nyilván. :D Csakhogy nem hagy senkit békén. A vendégszobából legalább ki tudom zárni ha nem vágyom a rosszalkodására.
2021. jún. 29. 23:39
 2/46 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az jön le, te vagy a hisztis. Azt írod, egyetemista vagy, de olyan a fogalmazásod mint egy 16 évesnek.
2021. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Te is megsértődtél volna,ahogy hozzááll ehhez az egészhez, úgyhogy ez érződik a hangnememben.
2021. jún. 29. 23:45
 4/46 anonim ***** válasza:
89%

1. Önhatalmúlag cselekedtél, ez akkor is baj lenne, ha igazad lenne.

2. Onzo vagy. Neked ez kell meg neked az kell. Anyadnak is kell ez meg az. Ha nem tudtok meglenni egymás mellett, menj dolgozni és vissza az albérletbe.

2021. jún. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
98%

De mi van a saját szobáitokkal? Tetőtéri?

Egyébként ha úgy érted, hogy estére ott alszik a palija, akkor szerintem jogos, hogy övé a privát szoba. Este 10ig, vagy amíg nem megy a szobába, rajzolgass, utána csinálj mást! Egy család az alkalmazkodásról szól

2021. jún. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Tetőtér, légkondi nincs, bár sokat nem segítene.


2-es ő tényleg azt mondta, hogy nem jó ha én vagyok a nappaliban és hogy inkább ne ez legyen. Én tényleg úgy értettem, hogy akkor költözzek át. És amúgy momentán szingli, mellesleg a nappaliban ugyanúgy van ajtó, ott sem zavarnám, ha lenne valakije. Nappal viszont kell neki a nappali erre-arra, értelemszerűen közösségi tér, én viszont nem vagyok az a közös szobás típus, kollégiumban sem tudnék élni. Akkor most el kell dönteni, hogy ki melyik szobában van, mert sem a laptopom, sem a rajzkellékeim nem lenne kényelmes naponta több alkalommal átpakolni ide-oda.


Ezt talán nem olyan nehéz megérteni.


Az elköltözés szép opció, de nem menne egyik napról a másikra, de jövő évben már esélyesebben meg tudom oldani.

2021. jún. 30. 00:14
 7/46 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk a helyzetért felelös ugyanannyira vagy...
2021. jún. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Pedig én csak elmondtam, mit szeretnék(illetve félreértettem a problémáját reggel, de nem direkt) de ő meg egyszerűen lekiabálta a fejem. Higgyétek el, nem ez az első eset. 20 éve ismerem, nem könnyű kijönni vele és személyiségünk is tűz és víz. Szeretem, de jobb, ha nem osztozunk egy szobán vagy kettőn és ahogy ő fogalmazott cigánymódra keringjünk bennük xD. Én borzasztóan konfliktuskerülő vagyok, ő viszont állandóan veszekedne minden csip-csup apróságon. Részben emiatt váltak el apával, mert ő is inkább az a csendes típus, és számunkra érthetetlen, miért nem lehet normálisan hangnem elmondani/elmagyarázni egy problémát.
2021. jún. 30. 00:27
 9/46 A kérdező kommentje:

Ő olyan nő, aki itthon vezeti le az összes feszkóját és egy csomó dologért rendszeresen engem hibáztatott mindig is, meg még azért amiért nem hasonlítok rá és hasonlók. Tipikus mérgező szülő. Ha nem lenne Covid biztosan nem laknék vele. Apuhoz nem mehetek, mert neki új családja van, de bármikor át tudok menni, egy-egy éjszakára is, de nem több.


Tényleg nem szívesen zúdítom ezeket ide, de ha meghúzhatnám magam ezen a 9nm-en csendesen, azzal egy csomó konfliktusnak elejét tudom venni. Konkrétan ha meglát, már szól valamiért (pl: hogy nem ott tartok valamit, ahol szerinte kényelmes lenne, ha a macska lever valamit, már azért is én vagyok a hibás...), és nem érzem azt, hogy megérdemeltem ezt a bánásmódot. Szétszórt vagyok, de igyekszem mindenben segíteni, jól tanulok, nem verem el a pénzt, mégis soha semmi nem jó úgy, ahogy vagyok, meg amit nyújtani tudok. Elég sokat sírok emiatt. :(

2021. jún. 30. 00:38
 10/46 anonim ***** válasza:
96%
De valami oka csak van anyudnak, amiért szívesebben alszik a vendégszobában. Pl az ágy nem lehet, hogy kényelmesebb ott neki? Vagy valami ilyesmi?
2021. jún. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!