Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez az "apuka ellen nevelés"...

Ez az "apuka ellen nevelés" kategória...? (hosszú, lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A gyerekeim apukája beleszerelmesedett egy kis fiatal, gyermektelen nőbe 5 hónappal ezelőtt. Egyre kevesebbet keresi a gyerekeit (elköltözött itthonról), éli világát, pedig meg van beszélve, hogy bármikor jöhetne, nincs láthatás megszabva, épp azért, hogy a gyerek-apa kapcsolat minél kevésbé sérüljön. A kisebbik gyerekem (8 éves) nagyon sokat szomorkodik, várja, hiányzik neki az apukája.


Az ellene nevelésnek számít, ha inkább elmondom a gyereknek, hogy az apukája annyira szerelmes, hogy sajnos emiatt nem tud annyi időt szakítani rá, és akkor nem fog feleslegesen reménykedni minden hétvége előtt, hogy "apa jönni fog, és velem lesz". Az a baj, hogy minden héten ígérgeti az apuka, hogy talán jön, aztán a hétvégére elkopik az ígéret. Ma is mentek volna fagyizni, de nem lett belőle semmi. Én pedig már úgy vagyok vele, hogy annyira fáj minden alkalommal a csalódottságát látni a gyerekemnek, hogy inkább tudja meg az igazságot, és azt feldolgozza, és tovább tud lépni, nem reménykedik feleslegesen.



2021. júl. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen magyarázd el neki, hogy apa megígérte, de ne élje bele magát nagyon, mert lehet, hogy nem tud jönni.
2021. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
95%

Az apja csak neked mondja hogy mikor jön. A gyerekkel ne szórakozzon!

Ha jön akkor legyen meglepetés.


Ez a legkevesbe bántó.

2021. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
37%

1- ez reménykeltés,amit írtál. Szerintem kategorikusan el kell mondani a TÉNYEKET.

1. apa szerelmes, lelépett

2. Sajnos hazug, mert ígérget, de nem tartja be.

3. Nem szeret téged annyira kicsikém, mint a barátőjét, mert inkább vele tölti az idejét, nem veled.

2021. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az se jó, hogy nincs megszabva láthatás. Az én gyerekeim fixen tudják, hogy mikor megyek, naptárat vezetnek az anyjukkal. Sokkal jobb nekik is így, mintha random vagy mennék, vagy nem.
2021. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem kell ezt így elmondanod neki, csak annyit,hogy azt ígérte hétvégén jön. Hamarosan ő is rájön,ha még nem jött.8 évesen nem olyan kicsi már.

Én is így nőttem fel,apám a mai napig azt hiszi anyám "beszélt ellene" ,azért nem érdekel már,közben pedig ugyanezt csinálta ,mint a te férjed. Hamar leesett,hogy hiába várok tőle szeretet,törődést ,nem érdeklem .Anyám sosem mondott semmi rosszat róla ..

2021. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
83%

Minek várni, míg magától rájön a gyerek? Mivel a remény hal meg utoljára, a beletörődés évekig is eltarthat.

Én nem bírtam nézni a saját gyerekem kínlódását, azzal zártam rövidre, hogy Kisfiam nem mindenki szeret tégrd,ahogy te sem szeretsz mindenkit. Úgy látszik ez apánál is így van.Van olyan, hogy a családtagunk nem szeret, de neked sem kell szeretned .Nincs kapocs köztetek, el kell engedni.

Megnyugodott, túltette magát elég gyorsan.

2021. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
34%
3.vagyok. Miért pontoztatok le? Mert el mondanám a TÉNYEKET? A valóságot? De hát ez van, bármennyire nem tetszik ez nektek.
2021. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
76%
7: Mert sokkal jobb, ha nem szidja és hazugozza a gyerek apját. Attól függetlenül, hogy az-e. Sokkal jobb, ha az a gyerek magától alakít ki véleményt. 8 évesen már lehet neki is.
2021. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
38%
de az istenért, nem hazug? De igen, az. Miért vetítsek a gyereknek? Csak meghosszabbítom a felesleges reménykedés idejét. Apa lehet hazug, de anya ezt nehogy ki merje hangosan mondani??? Cikik vagytok.
2021. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem semmiképpen ne feketítsd az apját. Elég baj az mindenkinek, hogy ilyen...
2021. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!