Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a leggyakoribb okai annak...

Mik a leggyakoribb okai annak szerinted, hogy egy gyerek nem tartja a szülőjével a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

2021. júl. 4. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Pl ha a szülők hatalmaskodtak felette, semmi vették a személyiségét, folyton érzelmileg zsarolták, bűntudatot keltettek benne. Azaz egy életre lelkileg meg akarták nyomorítani.
2021. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Meghaltak..
2021. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem értenek egyet valamiben, ami az egyiküknek fontos.
2021. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
A pozitív oldala az hogy nem tud mert az életét építgeti.
2021. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Az hogy a szülők hülyék voltak, és ezt váltották ki a gyerekből.
2021. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%
Legtöbbször az "öntudatos" hülye-gyerek az oka,de természetesen lehet fordítva is.
2021. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Saját életemből kiindulva nálunk nem volt meg az igazi családi kapcsolat. Szüleim mindig dolgoztak, és bár szerintem megtehettük volna, mégsem voltunk soha családi nyaraláson. 10 éves voltam mikor meglett az első autónk, mégis 2-3 alkalomnál többször nem voltunk fürdeni, pedig a Balaton is itt van félórányira. Apám hobbija a fotózás volt, mégis alig készült rólunk kép, szerintem az utolsón 14-15 éves lehetek, most vagyok 45.

Anyám minden héten sütött valami sütit, mégsem volt se nekem, se a két tesómnak tortája sosem, pedig egyébb alkalommal azt is csinált.

Most persze hisztiznek, hogy nem megyünk hozzájuk, de nem vagyunk kivancsiak a panaszkodásaikra. Elmondtam apámnak, hogy ne azzal jöjjön, hogy ő mennyit dolgozott, mert közben meg ami nem került volna semmibe, szeretet, család azt nem kaptuk meg.

2021. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mások nem tudom miért. De én és a testvérem apàmmal azért nem, mert 10-12 éves korunktól kezdve nem vett részt a nevelésünkben sem anyagilag,sem a jelenlétével. Emellett agresszív alkoholista,rengeteget bántott minket is,anyánkat is.

Aztán van olyan ismerősöm aki azért nem beszél a szüleivel,mert a saját szülei adósságba verték,utána még meg is lopták,stb.

Szóval rengeteg oka lehet.

2021. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Rengeteg oka lehet, valószínűleg a legtöbb esetben jogosan nem tartja a kapcsolatot a szülővel.

Nekem apám kijelentette a válás után, hogy ő be nem teszi a lábát többé ebbe a házba, ha akarok valamit, én keressem.

Ha kerestem, akkor anyámat és anyám családját szidta non-stop, meg ment a lelki terror hogy én őt nem is szeretem, mert csak hetente egyszer hívom fel / járok hozzá. Egyébként meg egy borzasztó arrogáns, rossz indulatú valaki, aki "bántva szeret". """"Jó indulatú"""" megjegyzések apámtól: "Híztál?" "Nem kellene kozmetikushoz járnod?" "Nem kellene gyakrabban szőrteleníteni a lábadat?" "Anyád miért nem visz fodrászhoz...?" Ha ezt kapom tőle, minek is keressem?

2021. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
Verték, alkoholisták, ketrecben akarták tartani a gyereket, az meg orul hogy vegre elmehetett stb . sok oka lehet.
2021. júl. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!