Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi lesz a családom...

Szerintetek mi lesz a családom véleménye, hozzá állása?

Figyelt kérdés

Komolyabban megismerkedtem egy nővel (nagyon rég óta ismerem csak most készülne egy kapcsolat..)

Én 21 éves vagyok, ő pedig 25 éves, 2 gyerekes anyuka, az előző kapcsolatábol.

Szüleim imádják az unokákat, viszont az a kérdés megfordult bennem, hogy a 2 gyerek akit ha úgymond felnevelek, őket is ugyan úgy szeretni fogják? Félek, hogy mivel semmi közöm hozzájuk, nem fognak velük foglalkozni.

Jár/t már valaki a cipőmben? Mik a tapasztalatok, meglátások, vélemények?!

Tudom a felnevelés nem olcsó, elég jól keresek szerencsére ugyhogy azzal nem lesz gond. A nő családja is elég jól áll anyagilag. Fiatal is vagyok azt is tudom.



2021. júl. 5. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem fogják jól fogadni, és te sem biztos, hogy fel vagy készülve 2 gyerek apjának lenni. Ha még össze sem jöttetek, akkor a legutolsó szempont, hogy unokaként tekintenek -e rájuk, az elején nyilván nem, aztán meg kialakul.
2021. júl. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintünk mi lesz? Azt ma még az érintettek sem tudják, hogy mit fognak érezni a gyerekek iránt.
2021. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni. Lehet barmi. Az én gyerekemet pl imádja az anyósom, a sógorom barátnőjének gyerekeit nem igazan kedveli. Mondjuk az is igaz, hogy velük nagyon ritkán, max évente találkozik, az én gyerekemmel meg kb napi kapcsolatban van.
2021. júl. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem biztos hogy szeretni fognak két vadidegen gyereket, és nem is kötelező nekik.
2021. júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
25 éves és két gyereke van az előző faszijától? Hát nem is tudom. Mindent elmond a leányzóról. Gondolom életében nem dolgozott, max annyit, hogy gyerek után kapja a gyes-t és társait. Még ha egy gyerek véletlen becsúszik és megtartja, az ember nem feltétlenül gondol rosszat. De két gyerek is az előzőtől? Gondolom annyi esze nem volt, hogy legalább házasságba szüljön. Kölykökkel akarta megtartani a palit. Na, nekem, ha a fiam hazaállítana egy 2 gyerekes 25 évessel egyből arra gondolnék, hogy egy munkakerülő nőcske, aki eltartót keres és most a fiamat akarja kihasználni. Javaslom, hogy gumival védekezz vagy 21 évesen vér szerinti gyereked is lesz igen hamar, meg egy nőd, akit eltarthatsz. Amúgy meg a két gyereknek van apja. Nem mondom, hogy utálni kell őket, de azért ne várd el te se, a leányka meg végkép ne, hogy a szüleid unokaként tekintsen rájuk. Gondolom vannak nagyszüleik anya és apa felől is, ha esetleg nem él valamelyik, akkor sem a szüleid a nagyszüleik. (Az örökbefogadás teljesen más történet.)
2021. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%

"25 éves és két gyereke van az előző faszijától? Hát nem is tudom. Mindent elmond a leányzóról. Gondolom életében nem dolgozott, max annyit, hogy gyerek után kapja a gyes-t és társait. Még ha egy gyerek véletlen becsúszik és megtartja, az ember nem feltétlenül gondol rosszat. De két gyerek is az előzőtől?"


Gyönyörű ám a rosszindulat. Lehet egyetemista volt és járt neki a diplomás gyed, lehet 16 éves kora óta együtt volt a párjával és tavaly születtek ikrei, lehet 17 évesen már dolgozott, stb.

2021. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
#6 Jaj biztos, mert ez szokott lenni a jellemző. Ugyan már. A diplomás gyedet igénybe vevő 25 év alatti egyetemisták nagy részének esze ágában sincs dolgozni. Kettő volt évfolyamtársam is azon van. Kerestek egy pénztárcát, majd "véletlen" terhesek lettek, azóta versenyt szülnek. Aki egyetemre megy és nem csak azért, hogy elmondhassa magáról, hogy az, azok többsége karriert is akar, dolgozni pár évet, biztos egzisztenciát teremteni magának, ha már végig csinálta az egyetemet. 17 évesen dolgozott: diákmunkából nem fog sajnos egzisztenciát teremteni magának, ha meg otthagyta az iskolát, le sem érettségizett, akkor megint nagyon okos lehet. Lehetne még cáfolni az érveidet, de hidd el az a legritkább, amit felsoroltál.
2021. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#5-össel maximálisan egyetértek. Annak ellenére, hogy az én fiam is egy már gyerekes anyukát talált magának. A különbség "mindössze" annyi, hogy ők 29 évesek, egyidősek és csak egy, házasságban született gyerek van, a csajnak is van jólfizető munkája.

Már várom az esküvőt, meg a saját unoká(ka)t, ettől függetlenül imádom a leendő menyemet és a gyerkőc is jófej, jól megleszünk.

A te esetedben nagyon nem lennék boldog, hogy a fiamat valaki ki akarja használni. Mert nagyon olyan szaga van az egésznek

2021. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ugy is csak akkor fog kiderülni ha bemutatod. Megjosolni nem lehet elöre.
2021. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom hány fiús anyuka örülne annak, hogy a 21 éves gyerekének lesz kapásból 2 gyereke. 25 évesen 2 gyerekkel a mai világban ( tisztelt a kivételnek) nem éppen a tanult, karrierista nők rendelkeznek.
2021. júl. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!