Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért reagálhat anyum így...

Miért reagálhat anyum így bizonyos dolgaimra?

Figyelt kérdés

Tegnap megrántottam a hátam ezért kértem anyumat, kenje be nekem. Mondta, hogy ennyi idősen még nem szabadna fájnia, én meg elárultam neki, hogy igazából tornázás közen húztam meg. Vigyorogni kezdett és még vissza is kérdezett hogy "Tornázás?". Aztán miután átment a másik szobába hallom, hogy nevet magában.

Hasonló volt még amikor visszamentünk gimibe tavasszal. Padtársam zenetagozatos, mindig hord magánál egy gitárt amin mindig próbál tanítgatni, 3 dalt már el is tudok pengetni fejből. Ezen felbuzdulva megemlítettem anyának, hogy a nyári keresetemet egy olcsóbb gitárra költeném, játszanék vele a saját örömömre. Ezen is csak vihogott és gyorsan meg is kérdeztem, mi ezen a vicces de csak annyit válaszolt hogy nem ezen nevet, eszébe jutott hirtelen valami.

Ezek konkrét esetek de időről-időre csinálja ezt. Jókedvemben mondok el ilyeneket neki de a gúnyos mosolya mindig megbánatja velem, hogy beavattam akármibe. Miért reagálhat így? Valakinek esetleg hasonló tapasztalat a szülőjével?


2021. júl. 5. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess el vele mélyen hogy ne röhögje ki azokat a dolgokat amiket te szeretsz, mert rosszul esik neked.
2021. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem gúnyos... a tornázásánál nyilván szexre gondolt, hogy valakivel keféltél. A gitárnál arra hogy valakinek akarsz zenélni. Zavarba ejti hogy felnő a gyereke és idiótán reagálja le. De ez nem gúny, hanem hülyén kezeli.
2021. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyen szülői viselkedéssel nem lehet sok mindent csinálni sajnos. Megpróbálhatsz beszélni vele róla, de nem biztos, hogy meg fog változni, tapasztalat. Ha nem tud osztozni az örömödben, nem érdemli meg, hogy megoszd vele.
2021. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Mi az, hogy ennyi idősen nem szabadna fájnia? Szerinte a gyerekek nem sérülnek meg?
2021. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Nagynéni mire gondolt mikor a gyerekkori képen meztelenül látva megkkérdezte itt 18 vagy? Miért hasonlít témában annyira?:)
2021. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2-es ez azért nem játszik, mert még együtt élünk, azért arról tud anyum hogy van-e valakim vagy nincs.

#5-ös, én ennyire harcedzett Gyakoris nem vagyok, hogy tudjam miről van szó.

2021. júl. 6. 12:58
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Attól hogy együtt éltek, miért kéne tudnia? Minden lépésedről beszámolsz, minden ismeretséget hazaviszel? Ugye nem?
2021. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha minden lépésemről nem is tud, nem adtam még rá neki okot, hogy ilyeneket feltételezzen rólam. Biztos vagyok benne, valami másért csinálja ezt (#2-es válaszoló teóriája tűnik amúgy a legvalószínűbbnek). Lehet hogy csak nem vesz komolyan, pedig megtehetné mert nem vagyok már kiskorú.
2021. júl. 6. 20:15
 9/9 A kérdező kommentje:
* #2-esnél a "felnő a gyereke" rész
2021. júl. 6. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!