Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám valószínűleg depressziós....

Apám valószínűleg depressziós. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Mindig is lobbanékony természetű volt. Kiskoromban hideg zuhany alá rakott, amikor magamra öntöttem valamit, de ha másban hibáztam, akkor is üvöltözött velem és felpofozott.

Olyan dolgokért kaptam, amikről nem tehettem, pedig nem voltam rossz gyerek.


Belém lett “kódolva” ha hibázok, végem. Sokat vittek pszichológushoz, mert anyám észrevette, hogy antiszociális vagyok, és rosszkedvű.


Ezen valahogy túlléptem, de már kezdek belefáradni apám hülyeségeibe. Egész nap a telefont nyomkodja, hozzászólok nem válaszol, ha valamit csinálnia kell, idegbeteg lesz, csapkod.


Nem lehet vele beszélgetni, egész nap ülünk egymás mellett, mint két néma f.sz.

Anyámnak kb hányingere van tőle, de már nekem is. Arrogáns, flegma, ingerlékeny.


48 éves, gondolom befásult, de nem hiszem el, hogy rajtam kell csattannia mindennek.


Azon kaptam fel a vizet egyik nap, hogy mentünk valahova, találkozott az egyik munkatársával, erre olyan boldog lett, ragyogott a szeme, vigyorgott, elkezdett vele beszélgetni, erre 15 perc ácsorgás után szó nélkül otthagytam, 45 perc után ért haza... Utál velünk lenni, másoknak meg nyalizik. Férfi munkatársról van szó, de szerintem a nőkkel is ilyen jóban lehet.


Szerintem unja az anyámat meg engem is, és ettől van annyira oda.

Én próbáltam vele programokat kitalálni, de semmit nem akar, a főztjeimet is unja (ezt ő mondta.)


Ezzel mégis mit lehet kezdeni? Utálok az otthonomban lenni.


2021. júl. 9. 12:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Neked az nyalizás ha beszélget valakivel?
2021. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy depresszió. Egyszerűen nem való neki a családosdi, csak gondolom gyereket csinált ész nélkül (vagy társadalmi nyomásra, ahogy a legtöbb ember sajnos) és most rajtatok veri le. Hagyd magára, amint lehetőséged lesz rá!
2021. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1# Nem tehetek róla, ha nem látod a különbséget.


2# Nagyon akart gyereket, csak gondolom nem így képzelte el a dolgot. Jóban akarok vele lenni, de nem hagyja. Anyámat sajnálom, hogy ennyire semmibe veszi őt is.

2021. júl. 9. 13:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ó, az nem jelent semmit. Sokan akarnak, majd amikor már van, rájönnek, hogy ez nem egy habos rózsaszín csillámpónis mese. Ezt nem lehet így elképzelni... Ilyen emberrel meg nem tudsz jóban lenni, ha ő nem akarja.
2021. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem depresszió. Valószínűbb, hogy apád személyiségzavaros. Labilis, indulatkezelési problémái vannak, alacsony az érzelmi intelligenciája, abuzív módon viselkedik veletek. Terápiára lenne szüksége. Ha képtelen belátni, hogy gond van a viselkedésével, ha nem kér segítséget, hogy megváltozzon, akkor sajnos nem lehet mit tenni. Édesanyád helyében valószínűleg már rég elváltam volna.
2021. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Ez a hapsik nagyon-nagy részére jellemző. Az idegenek előtt pörögnek, illegetik magukat mint egy páva. Idegeneknek kb. azonnal megcsinálnak (segítenek) olyan dolgokat, amik odahaza is várják őket. Idegenekkel szemben jópofik, ahogy írod, csillog a szem, boldogság van, szuperhapsi, mindenben a legjobb, mindenhez ért. Képmutatás, csak sajnos mögötte többnyire egy megnyomorult, cserbenhagyott család nyel nagyokat. Sok középkorú nőtől hallottam ugyanezt a leírást, döbbenet, mert mintha egymástól függetlenül ugyanazt felolvasnák. Az, hogy ezt egy kamaszgyerek is leveszi, azon meglepődtem.
2021. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#5:+1 Nincs mit hozzátenni.

Más: Az én apám is tündér volt a kollégáinak. Otthon meg volt üvöltés, igénytelenség stb. Anyám nem bírt vele, valamennyire alkalmazkodott és feladta a reményt. Apám a szerelés közben mindig káromkodott: B@ssza meg a qwa isten! Kérdéseknél: Egy zsák sz@rért stb. Számomra hatalmas eredmény volt, amikor egyedül, némi fizikai fájdalom árán is, de kicseréltem a zuhanykabinom ajtaját, lényegében szó nélkül. Csak egy "Francba!" hangzott el. Ráadásul azt is jól viseltem - szitkozódás nélkül -, amikor erre rá 2 napra hajnalban az az ajtó felrobbant.

Szóval sok minden értelmi és érzelmi dologban már túlszárnyaltam apámat hálisten.

2021. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
6-os miért lenne fura? Neki is van szeme, a gyerek pedig nem hülye, sőt...
2021. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%
"1# Nem tehetek róla, ha nem látod a különbséget." Én sem ha te nem látod. megértem hogy szarul esik hogy veletek goromba, másnak meg örül, de ez nem nyalizás. Talán csak a munkahelyén érzi hogy megbecsülik, azért ilyen (bár abból ahogy mesélted milyen katasztrofálisan szar apa volt, kétlem)
2021. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szar munkahelye van, az ott dolgozókkal viszont kijön, egyébként eljátssza, hogy nem kedveli őket, de ha összefut velük, akkor már nem leplezi...


Válás szóba sem jöhet az anyagiak miatt.

2021. júl. 9. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!