Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyszerűen kiborít anyám....

Egyszerűen kiborít anyám. Folyamatosan próbálok megfelelni neki, de egyre nehezebben megy. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, még itthon élek.

Azért járok egyetemre, mert anyám rámerőltette, amúgy tiszta szívemből gyűlölöm az adott szakot.

Azért erőlteti ennyire, mert ő nem tanult tovább anno, és szerintem mert szeret dicsekedni vele, hogy az ő lánya egyetemre jár, mert jól hangzik...


A páromat nem fogadja el, pedig bevallotta, hogy látja, hogy jól bánik velem. Azért nem fogadja el, mert ő azt szeretné, ha "válogatnék", és mert a "legjobbat akarja nekem".


Az egyik rokonunk úgy manipulálja, ahogy csak tudja. Olvastam a beszélgetéseiket, kibeszéltek engem és a párom is, és én éveken át olvasgattam ezeket. Amikor kitálaltam nekik, hogy mindent tudok, akkor is én voltam a hibás, mert elolvastam az üzeneteiket. És azt mondta, hogy nincs okom haragudni erre a bizonyos rokonra, mert szeret engem...


Rendesen rettegek, amikor azt látom, hogy rossz a kedve, mert úgy gondolom, hogy én rontottam el valamit.

Utálom az életem, mert csak vegetálok, és minden mozdulatom úgy csinálom, hogy neki tetszen. Gyakran dührohamaim vannak már.


Apukámmal sem lehet beszélni erről, mert nincs beleszólása. Mindenről anyám dönt, apám sem mer szembeszállni a véleményével, legalábbis én így látom.


Lehet, hogy ő a legjobbat akarja nekem, de amióta csak leérettségiztem, a pokolban érzem magam, és depressziósan.

Az is lehet, hogy az ő beteljesületlen vágyait akarja rámvetítetni...

Akármi is legyen, aligha bírom már ezt azt egészet, de lépni nem merek. Anyámtól és a véleményétől félek a világon a legjobban.


20/L.



2021. júl. 9. 16:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%

Csak rajtad múlik, hogy mikor határozod el: nem akarsz neki megfelelni.


Nem kell nyílt frontos harc. Egyszerűen egyik füleden be - másikon ki.

Megfelelési kényszered van! Ha egyedül nem megy, pszichológusnál keress segítséget.

2021. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
89%
Mergezo szulo. Amint tudsz, koltozz el!
2021. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Lenne lehetőségem elköltözni, akár ebben a pillanatban is. De nem merek, rettegek...


Egy kis mazochista beütése is van amúgy, mindig azt hallom, ha valamit "ellene teszek", hogy ő mindent megtesz értem, jól bánik velem, és ezt érdemli?

2021. júl. 9. 17:13
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
3: ne hagyd, hogy érzelmi manipulálással befolyásoljon...!!!!!
2021. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

Jaj, kerdezo! Ne pazarold el a legjobb eveidet arra hogy ugy elsz ahogy nem akarsz!!!

Talald ki hogy mit akarsz, emrt amig az ember nem tudja, addig tudjak rakenyszeriteni masok amit ok akarnak. Mondhatni betoltik az urt.

Ha nem tudod meg mit akarsz, akor meg keresd meg. A baratod pl mar biztos pont.

2021. júl. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Magánszférám sincs. Tavaly ilyenkor volt egy naplószerűségem, rendesen rejtegettem, de azt is elolvasta..
2021. júl. 9. 17:14
 7/33 anonim ***** válasza:
97%

És ezek után még mindig nem léptél....???


Akárhová, komolyan mondom, bárhová.... Ajtó becsuk, telefonon letiltod.

2021. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%
Ha sehogy se vagy jó neki hagyd rá ne akarj megfelelni mert bármit tennél úgysem félnél meg és csak még jobban tönkre mennél
2021. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%
Hagyd ott amint csak lehet és éld a saját nyugodt életed
2021. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 kovpet ***** válasza:
94%

"Akármi is legyen, aligha bírom már ezt azt egészet, de lépni nem merek."



Azt mondják, hogy akinek fáj, de nem tesz semmit, annak nem fáj eléggé.


Ez azért elég cinikus mondás még akkor is, ha van benne igazság. Az első lépést nehéz megtenni persze.

2021. júl. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!