Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a másságomat...

Hogy mondjam el a másságomat a lányomnak?

Figyelt kérdés
Van egy lányom, aki idén lesz 28 éves. Még alig volt 4 éves, mikor elhagytam az anyját, így nem vettem ki kellő részt a neveléséből, ettől függetlenül nagyon szeretem, és ahogy a távolság engedte látogattam is mindig. Mivel sok-sok évig nem volt tartós kapcsolatom, ezért eddig még csak 1 valakit mutattam be neki páromként, még kisgyerekkorában, akkor is egy nőt. Viszont utána férfiakkal is voltak is voltak kapcsolataim, amikről nem meséltem neki, csak ködösítettem, pl.hogy találkozgatok valakivel, de semmi komoly, volt valakim, de hamar vége lett és hasonlók. Ennek az volt az oka, hogy 1.ő sem egy elfogadó környezetben nőt fel,2.én is sokáig bizonytalan voltam. Viszont már több mint egy éve van egy komoly kapcsolatom egy másik férfival. Vele már egyre több ismerősünk, barátunk és az ő egész családja előtt felvállaltuk a kapcsolatunkat, én már a húgomnak is elmondtam. Már eldöntöttük, hogy a lányomnak is elmondom,aztán pedig bemutatom neki a párom is. A múlt héten kint töltött nálam egy hetet, minden jól alakult, alkalmasnak éreztem a terepet. Aztán mikor együtt sétáltunk az utcán elment mellettünk egy fiús és egy kevésbé fiús lány kézen fogva.Vagyis egyértelmű, hogy együtt vannak. Erre a lányom idegesen utánuk nézett és azt mondta, még ezek is felidegesítik, pedig van elég gondja...Emiatt pedig úgy bepánikoltam, hogy nem mondtam neki semmit, úgy ment haza, hogy nem is találkozott a párommal. És most tanácstalan vagyok, hogy egyáltalán elmondjam-e neki. Eddig úgy éreztem már készen állok rá és épp itt az ideje, és persze félrevezetni sem akarom többet, de elveszíteni sem. Tudtam, hogy nem lesz egy sétagalopp elmondani neki és elfogadtatni vele, de ilyen masszív gyülöletre nem számítottam. Mit tehetnék ebben a helyzetben?

2021. júl. 11. 11:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Tök mindegy, azért fog haragudni, mert elmondod, vagy pár év múlva azért, mert megtudja, hogy titkolózátl, hazudtál. Úgyhogy én elmondanám. Ő így is, úgy is ítélkezni fog, legalább neked legyen könnyebb a lelked.
2021. júl. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Nem Zsuzsiért hagytam el anyádat, hanem Pistiért.
2021. júl. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is mondd el neki. Lehet hogy először nem fog annyira örülni a hírnek és fura lesz neki de egy kis idő után biztos megbékél az egésszel és szívesen megismeri majd a párod. Ha nem mondod el akkor meg pár év múlva ha rájön a titkolózás miatt fog haragudni.
2021. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Pedig pont akkor jó lehetőséged lett volna.

Mikor ezt mondja, komolyan a szemébe nézel es megkérded miért idegesítik. És erre fel lehet építeni hogy már rég meg akartad mondani...


Amúgy olvass el comibg out történeteket, készülj előre lélekben.

2021. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
17%

Van, aki ezt úgy oldja meg (csak nem a gyereke hanem a szülei előtt), hogy összeköltözik a másik férfival, és a szüleinek azt mondja, hogy a költségek csökkentése miatt. Aztán telnek-múlnak az évek, és a szülők szép lassan maguktól megsejtik, miért laknak még mindig együtt. (Vagy azonnal rájönnek, és direktben rákérdeznek.)

Ennek az az előnye, hogy ha a rokonod (jelen esetben a lányod) nem akar ezzel szembesülni, akkor önmaga előtt nem kell bevallania. (Valójában mindenki azonnal rájön, ha akar.)

2021. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
19%
Változni fog bármi ha elmondod neki?Jobban vagy kevésbé fog szeretni ha megtudja?Szerintem ne szólj róla, így fölösleges afféroktól kíméled meg magatokat.
2021. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
38%

Pl igy mondd el:

Lanyom, nagyon sok mindenben hasonlitunk, pl abban hogy mindketten a ferfiakat szeretjuk

2021. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
18%
Mindenkivel előfordul, nem fog a lányod túl nagy ügyet csinálni belőle szerintem.
2021. júl. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%

Szomorú hogy a lányodnak kell megtudnia legutoljára. A két lány meg lehet ismerőse volt és valamit tettek ellene vagy épp párkapcsolatra vágyott csak neki nem jött össze és azért mondta mert basszus még nekik is sikerül csak neki nem találnia egy komoly jó társat. Nem kell egyből rosszra gondolni.


De minél előbb mond el neki mert hazugságban tartod a saját lányod ha csak nem mondta már el neki a volt feleséged.

2021. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
17%
:D ha ez igaz...
2021. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!