Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én leszek a gonosz mostoha,...

Én leszek a gonosz mostoha, ha így nem vállalom az 5 hetet a párom kislányával?

Figyelt kérdés

Anyukának egészségügyi problémák miatt szüksége lesz most néhány hétre gyerek nélkül. A párommal ez az első nyarunk az összeköltözés után. Eddig csak látogatta a kislányt (5 éves) illetve néha elmentünk vele ide-oda, az én gyerekeim velünk élnek. Az már az első alkalmakkor is feltűnt, hogy furcsa, a kommunikációja nehézkes. Kérdeztem a páromat, szerinte mindig ilyen volt, nincs vele semmi baj. Utána kiderült, hogy gyógypedagógiai oviba jár, anyuka szerint csak azért, mert kicsit lassú. Bővebb fevilágosítást nem adott. Most, hogy holnap hozná, közölte, hogy a kislány gyógyszeteit napi bontásban is összekészítette. Rákérdeztem, hogy milyen gyógyszerekről van szó, de azt mondta, semmi közünk hozzá, elég ha az adagolóból odaadjuk neki. Sikeresen összevesztünk ezen, végül megmondtam, hogy így nem tudom vállalni a felügyeletét ide ne hozza.

A párom most rám dühös, amiért így megmostohásodtam.

Tényleg csak én aggódom túl a dolgot?


2021. júl. 11. 20:53
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
95%
nagyon nem mindegy, hogy allergia gyogyszer, epilepszia vagy cukorbetegseg... szerintem jogos hogy igy nem vallaltad. mondjuk nem ertem a parod is miert akarja eltitkolni elotted a lanyod egeszsegugyi allapotat.
2021. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
97%
Hát az a minimum hogy tájékoztatnak mindenről. Mi van ha baja lesz, kórházba kell menni és azt se tudod megmondani hogy milyen gyógyszereket szed.. normális az anyja?! Őszintén, így én se vállalnám. Még egy hétvégére sem. Majd ha mindenről informáltak téged és tudod hogy mire számíthatsz, majd akkor mehet.
2021. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
99%
Ha hetekig vigyáznod kell egy gyerekre, akkor a minimum az, hogy elmeséljék az egézségügyi helyzetét. Mi van, ha lesz egy komoly balesete, az orvos meg rákérdez, hogy milyen gyógyszereket szed a gyerek?
2021. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Ha a gyerek rosszul lesz, nem tudsz mit mondani a mentősnek, hogy miket szed.Ha azt akarják hogy vállald, akkor együtt kell működniük veled.
2021. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
99%
Én úgy gondolom, ha 5 hétig nálatok lenne a kislány, akkor tudnotok kellene róla, mégis milyen gyógyszer az, amit naponta adtok neki. Az apuka is megér egy misét, amiért nem foglalkoztatja, hogy az 5 éves gyereke mégis milyen gyógyszereken él. Mellesleg, ha ne adj Isten valahogy hozzájutna a gyerek, vagy kipotyognak a gyógyszerek ő meg bekapkod belőle -mert egy 5 éves még nem egészen érzi ennek a veszélyét- mit mondtok az orvosnak? Mit vehetett be? Vagy hívni kell anyut, aki vagy felveszi elsőnek vagy fürdik és csak fél óra múlva hív vissza, ti meg álltok addig bambán?
2021. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
83%

Már bocsánat, de apuka nem tudja, hogy mi baja a saját gyerekének? Ez számomra hihetetlen. Ha mégis így lenne, akkor viszont Ő beszélje meg az anyukával, mivel neki, mint apának abszolút joga van tudni arról, hogy mi a helyzet a gyerekkel.

Kérdező: szerinted mit csináljon a beteg anyuka a gyerekkel ebben az esetben? Akassza a füstre, mert neked nem tetsik, hogy az apjára lenne bízva? Elég gáz viselkedés. A felmerülő problémákat nem neked kel tisztázni, hanem az apukának.

2021. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Nem ideális azonnal összezúdítani mindenkit ilyen összeszoktatás nélkül. Jobb lett volna az első nyarat neked, a gyerekeidnek és a párodnak együtt tölteni a kislány alkalmi ottlétei mellett. De az Élet másképp döntött, alkalmazkodni kell(ene).

Az azonban nem jó jel, hogy a párod nem nyílt veled ama tekintetben, hogy mi a lányának a problémája. Vagy szégyelli, vagy nem tekint partnernek teljesen. Mindkettő baj, de az előbbi a kisebbik.

Ha gyógyszereket szed, akkor az nem csak "nehézkes kommunikáció".

Az klassz, ha napokra bontva ki van adva a gyereknek, de az nonszensz, hogy teneked nem kell tudni, mit és mikor szed. Lehet a lánynak baja, amikor az apja nem elérhető stb. és hiába ő a felvigyázója, neked kell válaszolni a mentősöknek.

Komolyan el kell beszélgetnetek a pároddal vagy bajok lesznek.

2021. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
96%
Ez az anya nem komplett... Ennek semmi köze semmilyen gonosz mostohához, sőt, akkor lennél az, ha az se érdekelne, mire mit szed az a gyerek, de gyógyszereznéd. Jól döntöttél, így helyes!
2021. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#7: Ja. A pasi szégyelli vagy nem tekint partnernek téged vagy sz@rik bele a gyerekbe egy kicsit.
2021. júl. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen igazad van, meg itt a hozzászólóknak is. Ha valami baja lesz, te nem tudod, mit csinálj. Vagy hívni kell a mentőket is és nem tudsz mit mondani.

Fura, hogy titkolóznak, főleg, hogy a párod is. Nagyon fura...

2021. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!