Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én leszek a gonosz mostoha,...

Én leszek a gonosz mostoha, ha így nem vállalom az 5 hetet a párom kislányával?

Figyelt kérdés

Anyukának egészségügyi problémák miatt szüksége lesz most néhány hétre gyerek nélkül. A párommal ez az első nyarunk az összeköltözés után. Eddig csak látogatta a kislányt (5 éves) illetve néha elmentünk vele ide-oda, az én gyerekeim velünk élnek. Az már az első alkalmakkor is feltűnt, hogy furcsa, a kommunikációja nehézkes. Kérdeztem a páromat, szerinte mindig ilyen volt, nincs vele semmi baj. Utána kiderült, hogy gyógypedagógiai oviba jár, anyuka szerint csak azért, mert kicsit lassú. Bővebb fevilágosítást nem adott. Most, hogy holnap hozná, közölte, hogy a kislány gyógyszeteit napi bontásban is összekészítette. Rákérdeztem, hogy milyen gyógyszerekről van szó, de azt mondta, semmi közünk hozzá, elég ha az adagolóból odaadjuk neki. Sikeresen összevesztünk ezen, végül megmondtam, hogy így nem tudom vállalni a felügyeletét ide ne hozza.

A párom most rám dühös, amiért így megmostohásodtam.

Tényleg csak én aggódom túl a dolgot?


2021. júl. 11. 20:53
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
94%

Már megbocsás,úgy akarja rád sózni,hogy az se tudod mi baja?

Akkor menjen már...

2021. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
95%

"Leírta a kérdező a helyzet, mit nem lehet ezen érteni?"


Igen, hogy beteg a gyerek, de nem mondják meg neki, mi a baja. Apuka is titkolózik, ferdít, hihetetlen, hogy nem tudja, mi baja van a gyerekének és nem jár utána. Így hogyan vigyázzanak rá? Azt sem tudják, mire számíthatnak, kaphat-e valami rohamot, mit kell akkor tenni, meg úgy egyáltalán. Az nem úgy megy, hogy odaadják 5 hétre a beteg gyereket, de semmit nem közölnek az állapotáról, csak szedje be a gyógyszereket.


A nonszensz pedig, a napi bontásban adott gyógyszer, nyilván csomagolás nélkül, hogy még véletlenül se tudják, mit szed a gyerek, ne tudjanak utána nézni.

És ha rosszul lesz? vagy valami történik? Mit mondanak a mentősnek? Szed valamiket a gyerek, de fogalmuk sincs mit? Ez nagyfokú veszélyeztetés, ilyent egyszerűen nem lehet csinálni az anyukának sem, és elvállalni sem szabad. Ki lesz a felelős, ha valami történik a gyerekkel?

2021. júl. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
3%

"Apuka is titkolózik, ferdít, hihetetlen, hogy nem tudja, mi baja van a gyerekének és nem jár utána"


Látom itt mindenki okosabb mindenkinél :) Nem kellene ennyi szappanoperat nézni

2021. júl. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
13%
hát,mindenkinek igaza van,de főként neked,a gyógyszerek ismeretének hiányában több buktató is van egy ilyen felülvigyázásban,neki is mert valóban nincs hozzá közöd(alapesetben)a párod pedig nyilván mérges,mert az ő lánya miatt vesztél össze az anyukával.
2021. júl. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
96%

"mert valóban nincs hozzá közöd(alapesetben)"


De az anya szerint az apjának sincs.

Ha én odaadnám valakinek vigyázásra a beteg gyerekem, akkor az lenne a minimum, hogy papírra leírom, milyen gyógyszert szed és mennyit, tájékozatás, hogy mire kell figyelni, mire lehet számítani, és ha olyan a betegség, akkor zárójelentést is adnék. És persze taj kártya. Soha nem lehet tudni mi történik, 5 hét meg hosszú idő.

2021. júl. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
99%
Ha egy 5 éves gyerek napi szinten több gyógyszert szed, ott akár komoly problémák is lehetnek. Ha hetekre rátok akarja bízni az anyuka, akkor igenis kötelessége tájékoztatni a gyerek egészségügyi állapotáról és szedett gyógyszereiről.
2021. júl. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
95%

5 éves gyereknek nem kell gyógyszer alap esetben. Sőt vitamin sem, az meg nonszensz, hogy gyógyszer adagolóval ismeretlen dolgokat szintén általatok ismeretlen problémára szedjen.

A leendő ex pároddal van baj, nem kicsi, jövőt vele nem terveznék!

2021. júl. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
6%
30, dehogy vagy szakember 😂
2021. júl. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
9%

egy orvosi értelemben debil ember (átlagtól max 25%ban csökkent működés


Az átlag 100. Mínusz 25 az ugye 75. Éfo kritériuma a 70 alatti.

Na, ennyit a szakemberről.

2021. júl. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
98%
Na persze, alap esetben semmi köze a kislány betegséghez, de etesse, itassa, mosson rá, takarítson utána 5 hétig és még azért programokat is szervezzen hogy ne unatkozzon esetleg. Te se gondolhatod komolyan, hogy akkor alapból ku.ss a neve és semmi köze az egészhez.
2021. júl. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!