Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én leszek a gonosz mostoha,...

Én leszek a gonosz mostoha, ha így nem vállalom az 5 hetet a párom kislányával?

Figyelt kérdés

Anyukának egészségügyi problémák miatt szüksége lesz most néhány hétre gyerek nélkül. A párommal ez az első nyarunk az összeköltözés után. Eddig csak látogatta a kislányt (5 éves) illetve néha elmentünk vele ide-oda, az én gyerekeim velünk élnek. Az már az első alkalmakkor is feltűnt, hogy furcsa, a kommunikációja nehézkes. Kérdeztem a páromat, szerinte mindig ilyen volt, nincs vele semmi baj. Utána kiderült, hogy gyógypedagógiai oviba jár, anyuka szerint csak azért, mert kicsit lassú. Bővebb fevilágosítást nem adott. Most, hogy holnap hozná, közölte, hogy a kislány gyógyszeteit napi bontásban is összekészítette. Rákérdeztem, hogy milyen gyógyszerekről van szó, de azt mondta, semmi közünk hozzá, elég ha az adagolóból odaadjuk neki. Sikeresen összevesztünk ezen, végül megmondtam, hogy így nem tudom vállalni a felügyeletét ide ne hozza.

A párom most rám dühös, amiért így megmostohásodtam.

Tényleg csak én aggódom túl a dolgot?


2021. júl. 11. 20:53
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
98%
Lehet hogy a kislány is autista,mivel annak is több fajtája van,van amelyiknél igen is kell a gyógyszer,mert dühkitörései lesznek ,ők gyógyszert szednek. De náluk már súlyosabb fajtája van. És igen az autizmus örökölhető,mivel leírtaf hogy a párod is autista ,így valószínűleg a kislány örökölte.
2021. júl. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
84%

Nem vállalnám. Kizárt, főleg így, hogy igazából semmilyen információt nem kaptál.


PErsze, aztán rosszul lesz a gyerek, akkor

1. küzdj meg a lelkiismereteddel

2. neked esik mindenki, hogy hogy lehetsz akkora szmét


Eleve nem jönnék össze gyerekes pasassal, mert 10/9 csak a konfliktus van a gyerek körüli dolgok miatt.

2021. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
100%
A férjem fia 21éves autista ,10éve vagyunk együtt ,szeretem a gyereket ,de megvan a távolság köztünk,ő nagyon rájátszik a betegségére ,előadja hogy semmire sem képes ,és ha nimcs ott az apja akkor úgy viselkedik mint egy kis sátán, felesel , szét dobálja a szemetet, hiába kérem meg hogy a szennyest a szennyes tartóba rakja ,csak azért is szét dobálja, ha ott az apja akkor meg angyal,beszélni nem tud, az ásvány vizes üveget nem tudja kibontani,mesét néz ect ect.... most gyereket tervezzünk a párommal ,a kisgyerek az anyja révén lett sérült,neki a családjába több autista is van. De néha így elgondolkozok azon ,hogy nem akarom a gyereket a saját gyerekem közelébe engedni majd,mi lesz ha féltékenyen lesz rá és bántani fogja? Akkor valószínűleg tényleg gonosz mostoha lennénk ,mert lehet hogy ártanék neki ,bele gondolva mivel a gyerek agresszív játékokkal játszik sosem lehetne tudni ,mit tenne a kicsivel ha mondjul este sírna mert éhes ,ha vagy csak úgy nappal mikor alszik a kicsi én meg főzök a konyhában és ő ott van nálunk és csak gondol egyett hogy neki megkell szabadulnia a problémától mert az lenne neki ,akkor mit tenne? És utánna én mit tennék vele? Tehát azon gondolkozom mostanában,hogy ő nem költözhet hozzánk,mert félek hogy mi lesz. Meg csak akkor lehet nálunk ha itt az apja ,másképp nem. Tehát megértelek kérdezző. Nem a te felelőséged a gyerek ,hanem apjáé , neked ott a kisgyermeked aki sérült és minden időd elviszi. Ne vállald el.
2021. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sem vállalnám így, az okokat előttem leírták sokan, ahogy azt is, hogy mennyire és mennyi módon rossz ez a helyzet. Nekem csak egy kérdésem van. Mi a búbánatnak vagy egy ilyen emberrel?

Utolsó, emlékszem a kérdésedre. Nem tudod felvenni, hogy milyen a fiú, amikor nincs otthon apa? Ha én lennék így kizsákmányolva, vagy nem érezném magam, vagy főleg a gyerekem biztonságban, nemhogy érzelmileg, de fizikálisan sem a párom mellett, mert nem tesz semmit, akkor szintén csak egy kérdésem van. Mi a búbánatnak vagy vele?

2021. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Addig ne vigyázz a gyerekre, amíg nem kapsz meg minden információt a gyerek egészségéről és amíg nem tisztázod ezt a pároddal is. Ha ez nem sikerül én úgy gondolom ebből a kapcsolatból jobb ha kiszállsz! Azért remélem nem tőled várják, hogy egész nap felügyeld másnak a gyerekét.


Én epilepsziás vagyok gyerekkorom óta, gyógyszereket kell szednem azóta is. Tegyük fel, hogy tényleg hasonló problémája van a kislánynak, tudod mivel járhat, ha nem tudsz róla? Azzal, hogy nagyon komoly sérüléseket szenvedhet el a kislány, ugyanis ebben az esetben tudni kell, hogy mi a teendő roham alatt. Engem egyszer a zuhany alatt találtak meg vérző fejjel, volt amikor csak úgy az utcán összeestem. Hogy ilyenkor mit kell tenni a beteg személlyel az rettentően fontos! Csak azért írom, hogy gondolkodj el a helyzet súlyosságán.

2021. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%
Elmondta már az apa, hogy mi a kicsi betegsége?
2021. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem vállalnám.

Amúgy meg. Apuka (ha tényleg nem tudja...) vagy te mint "potanyuka" hívja fel, vagy menjetek be a háziorvoshoz. A háziorvosnak tudnia kell mi a gyerek betegsége, és köteles kiadni legalább az apukanak mit szed mikor és mire.

2021. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
97%

57-es: ez jó megoldás lehet arra, hogy megtudják, de kínlódna a tököm, hogy kiderítse ezt.. Még a kérdező nyomozgasson, hogy segíthessen az idióta exnek?

Apuka nyakába odasózhatná, azzal, hogy az ő gyereke is, de mivel a pasi autista, kizártnak tartom, hogy erre hivatkozva ne lehessen visszautasítani. Neked, Kérdező, meg semmi közöd hozzá, nem kell a nyakadba vedd (mert képzelem, apuka mennyit segítene, hogy téged tehermentesítsen).

A párod meg morgolódjon csak, majd megbékél.

2021. júl. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
96%

57 vagyok.

Ezek után már csak azért is tudni akarnám. Miből tart felhivni, bemenni? Bár én csak azért is típus vagyok

2021. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
97%
Kedves kérdező, elmondod, végül mi lett?
2021. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!