Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Depressziós anyuka (gyerek...

Depressziós anyuka (gyerek korban bántalmazott). Milyen esélyem vannak apukaként?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. 1 hónapos csecsemő aggódó apukája vagyok. Az anyuka gyermekkorban fizikailag is bantalmazva volt mind két szülőktől illetve az anyós egy passzív agresszív ember nagyon magas fokon aki befolyosalja az apóst. Étel megvonása, remegés a félelemtől, érzelmi elnyomás alatt nőtt fel a párom. Valamint a két testvér is. Úgy tűnik komoly lelki problémák maradtak felnőtt korra a paromnal. Passzív agresszivitás kisebb formában, valamint depressziós tünetek elég erősen. Ha fáradt türelmetlen a gyerekkel, érzelmileg és mindenhogy. Féltem a kislányom hogy amíg dolgozom nehogy baj történjen. Ez miatt rejtett kamerát raktam a házba amivel anyám i eggyet ért mert ő is látja a rengeteg elfolytott dühöt a páromon. Félünk hogy az ő gyerek kora nehogy a kislányomon csattanjon. A kamerán volt rá példa amikor láttam hogy már szinte idegbol veszi ölbe és eteti csak hogy végre maradjon csendbe a gyerek és ő is tudjon pihenni. Nagyon sokat beszélgettünk a párommal a gyerekkorárol, olvastunk neten hogy mik a következményei ennek felnőtt korra stb. De hiába úgy tűnik ez mind kevés neki amikor egyedül van a gyerekkel ninxs annyi türelme és nem kapja meg a gyerek a szeretet sem. Mit tudnék csinálnia ilyen esetben ha veszélyben érzem a gyereket? Ha ne adj isten bántja és felvetelem van róla lenne esélyem távol tartani hivatalosan? Pszichológushoz ne hajlandó menni az anya mert hogy majd ő javul stb. Nekem a gyerek eppsege a leg fontosabb és ha van rá mód nem szeretném megvarni hogy baja legyen. Kérem olyan emberek tanácsát akik tudják mit jelent a passzív agresszív és a depresszió fogalma és következményei.

#Agresszív anya #Depressziós anya
2021. júl. 12. 23:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Ha már most azon gondolkodsz, hogy hogyan pereld el a párodtól a gyereket, az rohadtul rossz út... A legjobb, amit tehetsz, ha támogatod őt, teremts neki érzelmi biztonságot, és ha pszichológus kell, vidd szakemberhez.

Próbáljátok megoldani, hogy jusson ideje magára is, a nagyszülők heti egy-egy alkalommal vigyázhatnának addig a gyerekre, amíg a párod beiktat valami kis mentális feltöltődést (pl. nagyon ajánlom a masszázst, az remek stresszoldó).

2021. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem jobban jarnal ha egy pszichologussal konzulnátok, akéár együtt.
2021. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
38%

Egész a rejtett kameráig hihető is volt a sztori. Senkit nincs jogod képre vagy hangra felvenni, ha ő nem tud róla.

Most te (ha igaz) el akarod hagyni a nőt? Hát mehetsz a gyámhatóságra. De nem lesz gyors menet, mivel nem bizonyítható. Illegális bizonyíték nem felhasználható. Egyébként a gyerekágyi depresszió életveszélyes tud lenni, és ha súlyos, feltétlen odafigyelést igényel, mert tényleg akár meg is ölheti a gyerekét a kontrollját elvesztett anya. Ennek semmi köze a gyerekkori bántalmazásához, ezt a hormonok okozzák. Ha ténylegesen veszélyben van a gyereked (és nem egy kamukérdésről beszélünk), akkor azonnal a háziorvoshoz és a gyerekorvoshoz kell fordulni, és az anyát akár bennfekvéses pszichiátriai kezelés alá kell vonni. De ilyen betegség esetén a nő elhagyása nem mutat éppen nemes lélekre.

2021. júl. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
És ha támogatnád a párod, ahelyett hogy gyanúsítgatod, meg te is elárulod ahogy a szülei tették? Anyádat meg ne hagyd szart kavarni, már bocs. Inkább állj a nejed mellé. A türelmetlenség meg nem ok hogy elvegyék a gyereket az anyjától.
2021. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
Ez a kamus barátnénk, a gyakori trollja. Egy idő után fel fogjátok ismerni, bármilyen stílusban is ír.
2021. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
17%
A türelmetlenség nem, 4-es, meg mindenki, aki lenullázott, de a súlyos gyerekágyi depresszió annál inkább! [link]
2021. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Félre értitek. Eszem ágában sincs elhagyni. Rengeteget beszélgetek vele. Olvasgatunk, közös programokat szervezek neki. Jelenleg ott tartunk hogy pszichológushoz nem akar menni inkább azt mondja oda figyel, nyugodt lesz a gyerekkel. Anyám nem a szart keveri hanem sajnos már terhesség alatt is meg előtte is észre vettük hogy valami elnyomott érzelmek vannak benne. Baba szuletese után 2 héten kedves anyós sikeresen megcsinált egy szép veszekedest aki egyébként a másik fiához már a házba se mehet be mert ott meg verekedesig fajult a dolog. Tehát tönkre lettek téve a gyerekek idegileg. Így most a gyerekkor traumák és a gyermekágyi depresszió együttesen pang benne.
2021. júl. 13. 00:25
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

1.Nem nagyon értem a kérdést. Milyen esélyed van elvenni a gyereket? Eleve az higy a tudta nélkül kamerákat helyezték el a házban az nagyon gáz. Megteheted mert a te otthonod is, de ez nekem úgy tűnik mintha csak bizonyítékot akarnál gyűjteni ami majd jól jön a pernél. Ha nem így lenne akkor elmondtak volna neki a kamerákat, és nem a háta mögött raktad volna ki őket hogy hátha rajta kapod majd valamin.

2. z alváshiány is okozhat idegességet. Nem írtad hogy ebben az ügyben mi a helyzet.

3. Anyukádnak tudnia kellene higy a szülés után hirtelen lecsökkent progeszteron szint is okozhat depressziós tüneteket. Ez a természetes hormoningadozás majd helyreáll szülés után pár hónappal.

2021. júl. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Az jutott még az eszembe higyha tartja a kapcsolatot az említett szülőkkel akkor nem kellene. Mert ők előhozzák a rossz emlékeket. Mi lenne ha szándékosan távolságot tarzanátok tőlük? Szerintem sokat segítene.
2021. júl. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Minek vállaltatok gyereket?
2021. júl. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!