Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szülnek azok az anyák,...

Miért szülnek azok az anyák, akik utána minden kimaradt élményt, lehetőséget a gyerekük szemére hánynak? Gyerekük...akit ők akartak. Senki nem kötelezte az ilyen nőket, hogy szüljenek.

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 22:27
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

Ja gyorsan reagalnek hogy en a kerdezo kerdeseben feltett jelensegre reflektaltam es még nem olvastam a válaszokat. 39-es és 40-es vagyok. A játék kézbe adását meg úgy értettem amikor mindig veszik neki az új játékot magyaran csak tárgyakkal probalja csöndre bírni és érzelmileg analfabéta hogy legugoljon hozzá és beszéljen hozzá hogy megnyugtassa vagy ha nagyobb es azert bőg mert a jatszoterrol haza kellett mar jonni el lehet azt magyarazni a gyereknek szépen is hogy holnap is jövünk. Akkor egy jatek kezbe adasa kompenzacio nem fog segiteni rajta mert a gyerek a jatszoteren akart még játszani.


Van mikor viszont indokolt a jatek kezbe adasa mert az nyugtatja meg mert az a kedvence. Helyzet es helyzet fuggo. Azert olvasni sem hatrany csak tudni kell hogy mit. Csak reflektaltam arra a valaszra ahol a szélsőséges példát irta valaki. Persze nem szakkonyvekbol kell nevelni a gyereket de ha tisztaban van a szulo hogy a gyereke az adott eletkorban mit miert csinal es a jatszmakat hogy tudja termeszetesen es jól oldani azzal mar tobb nehez sulyt vesz le a vallarol ha olvasott megfelelő és jó szakirodalmat.


Egyedulálló felültetett szülőnek nem könnyű nem csak nőknek férfiaknak is pláne. De nem is lehetetlen. Ott kell nagyon annak a azülőnek az önbizalmát minden nap ápolnia, mert nem tehet róla hogy az a másik rájött hogy ő ezt nem akarja.

2021. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
87%
* szülőnek
2021. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
71%

35-ösnek egy frappáns válasz a szülőségre amikor majd a gyereked mondja ugyanezt de hozzá teszi hogy de olyan cuki a szülőm kit érdekel a nehézség akkor is mellette állok. Akkor elmondhatja a szülő hogy igazán kiteljesedett anyaként vagy apaként.


Tanulságos ez a rövid film:


[link]

2021. júl. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 Laylah ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy jön ez ide, de legyen úgy.

Én arról írtam, hogy azért bánja többé-kevésbé sok ember a gyerekvállalást, mert nem ismerik, nem tudják elképzelni az árnyoldalakat, hisz arról senki nem beszél. Hogy jön ide a szülői kiteljesedés? Vagy ez a "de akkor is megéri" elcsépelt és azonnal, kötelezően hozzáfűzendő kommentnek a bővített változata akar lenni? Mindenki döntse el maga, hogy megérte-e. Sajnos sokaknak nem, sokkal többnek, mint amennyi fel meri vállalni.

2021. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%

44-es félreértetted egyet értek azzal amiket írtál több nehézséggel kell megküzdenie egy szülőnek csak egy reflex válasz volt és kiegészítése annak amit írtál, tovább gondolva a szülőséget mikor már felnőtt a gyereke. Hogy majd mikor idős lesz és a gyereke ugyanezt megteszi érte akkor büszke lehet igazán majd rá, de önmaga is megnyugodhat és önmagára is büszke lehet, és szerintem kiteljesedettnek is érezheti magát mint szülő, mert hogy ha nem lenne jó szülő akkor a gyereke nem lenne mellette mikor neki van szüksége segítségre és nem kényszerből, kötelességből, hanem azért mert természetes hogy mellette van. Persze ezen dologra is lehet írni kivételeket is, de szimplán még mindig csak a kérdésre reflektáltam.

Aki kiposztolva a saját gyerekét okolja hogy nem mehet ide vagy oda az nem hinném hogy hosszasan elmeditálna azon hogy a szülősség komoly felelősség vannak nehézségei, minden téren de feledteti ezeket mert felnevelni és mindent megadni a saját gyerekének és büszkén látni boldogan felcsepredni a gyerekét és felnőttként is látni hogy a saját útját járja boldogan a világon a legnagyobb ajándék legalábbis szerintem.

2021. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kiegészítés szót elfelejtettem odaírni.


35-ös, 45-ös vagyok, de én írtam azt a választ is, ahol jeleztem, hogy én valószínűleg aggódós, túlféltő szülő lennék. 39, 40, 41-es vagyok.


Csak eszembe jutott erről amit írtál hogy milliószor elmondani ugyanazt az a kis rövid film amit linkeltem.


Így talán jobban érthető amit akartam írni, nem volt kötözködés csak kiegészítése annak amit írtál. Lehet amúgy egy kicsit hülyén fogalmaztam ebbe a nagy melegbe. :D Nézd el ezt nekem.

2021. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 Laylah ***** válasza:
91%

Viszont a kérdés maga nem azt veti fel, hogy nem szól elég szép és jó dolog a szülőség mellett, hanem azt a problémát, hogy sokan úgy ugranak bele, hogy fogalmuk sincs, mire vállalkoznak, és úgy érzik, hogy a gyerek miatt lemaradnak mindenről, nincs életük. Szerintem, ne haragudj meg, de ez pont nem az a kérdés, ahol a gyerekvállalás szépségeit kellene taglalni, mert azt bárhol lehet olvasni. Negatívumokról annál kevésbé, és ez az össznépi probléma okozója, hogy olyanok is beleugranak, akik valójában nem valók erre a szerepre, akármennyire is akarják.

Szomorú, hogy a mai világban mindenhez engedély és tanfolyam kell, de egy olyan feladatkör ellátásához, mint egy másik élet egyengetése, tanítása, nevelése, abszolút semmi sem szükséges. Még egy pro-kontra érveket felsorakoztató tájékoztató sincs.

2021. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
93%

Az egyik munkatársamnál becsúszott a gyerek. Mire rájött hogy terhes, addigra már nem lehetett elvetetni.


Emlékszem sírt is, hogy tönkrement az élete, nem akar gyereket stb.


Ez 5 éve volt, idén elváltak a férjével és a pasinál maradt a kislány. A kolléganőm azt mondta, hogy szereti a gyereket de örül, hogy visszakapta az életét és a szabadságát és csak kéthetente látja a gyereket. Azt mondta sokkal jobban érzi magát...

2021. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
89%

47-es nem tudom olvastad-e az előző válaszaimat én tisztába vagyok a kérdés lényegével és egyetértek a kérdezővel hogy az aki nincs tisztába a gyereknevelés nehézségeivel és csak szimplán egy cukiságot lát és azért akar gyereket az nem érett a szülő életvitelre. De mint írtad felsoroltad a nehézségek nagy többségét és ennek ellenére is azt mondod hogy de olyan cuki azért van különbség aközött aki csak kirakat gyereket akar és aközött aki tudja hogy a gyerek nem játék hanem óriási felelősség de imadja a gyereket.


Ott tudni kell hogy oldja a játszmát ott tudni kell jól kezelni a hisztit ami az életkori sajátossága, ott tudni kell mit csinaljon ha random unatkozik a kocsiba es ugyintezes kozben elkezdi a bőgicsélést mert figyelemre vagyik. Az igaz hogy ez a kerdes nem a jo szulokrol szol es ertem en hogy te felsoroltad az arnyoldalait de szimplan csak egy rovid film jutott eszembe errol amiket felsoroltal talan ha megnezed akkor megerted bar nem magyarul van de pont hogy apuka bolcs reakcioja a gyerekneveles nehezsegerol es a turelemrol szol es egy idos szulo ugyanugy meg fog kerdezni tobbszor egy dolgot, szoval ez a gyerek nevelesrol is szol de ugyanakkor arrol is hogy amikor ott lesz majd idosen vele mennyire lesz turelmes a sajat gyereke szerintem ez a rovid film peldazza egyszeruen mit jelent szulonek lenni es szerintem egyaltalan nem felesleges a szepseget is taglalni mert ha a ket peldat teszi egymas melle az ember jobban lathato a harmonia es a diszharmonia persze ezt azert nem minden helyzetben szabad csinalni. Egy terapeuta pl. Egy ilyennel egy traumatikus serules miatt nehezen boldogulo szulonek ezekkel a hasonlitgatassal csak azt erne el hogy megjobban alkalmatlannak erezne magat kozbe meg szuper szulo lenne. De visszatérve abba a kisfilmbe pont nem a szuloseg szepseget taglaljak es apuka megis ugy reagalta le fiatalon hogy ez a nehezseg ami turelemre tanit milyen cuki es szeretettel reagalt az ezredik kerdesere is a fianak nem elegem van nem birom erzest tukrozve es nem azt hogy miatta nem tudott elmenni a foci meccsre. Az apuka naploba irta a fianak az élményeit hogyha majd nagy lesz megértse hogy neki mit jelent a fia és az hogy szülőnek lenni milyen ezt olvastatja fel a fiuval mikor turelmetlenul reagal apuka egyetlen kerdesere amit szam szerint nem tudom mennyiszer kerdez es mindig ugyanazt. Elolvassa de a reakcioi ugyan elszegyelli magat a fia de erezheto is hogy tudja hogy mennyire meg van becsulve apuka reszerol persze ebbe is lehet kotozkodni hogy apuka direkt kiprovokalta a figyelmet de a lenyeget kell erteni ennek a kis filmnek. Es az apa is buszke lehet mert becsulettel felnevelte a fiat es nem hagyta magara idos korara. Tudom hogy ez csak egy film de vannak ilyen szulok.


A szoban forgo kerdesnel viszont sajnos pont az ellenkezojet fogja erezni a gyerek, megalazottnak es nyilvanosan megszegyenitettnek fogja magat erezni ha olvasni fogja azt a posztot a gyerek. Attol fuggetlenul hogy igazabol a poszt a szulojet minositi nem a gyereket de garantalhato hogy a gyerek serulni fog vagy nagyon kellemetlenul fogja erezni magat ezt olvasva es lehet meghatarozza majd a tanulmanyait es a felnottkorat is sajnos. Van olyan gyerek aki nem szeretne ha a szuloje posztolgatna rola buszken mindent akkor ez triplaja annak amit egy buszke szulo azon gyereke erez aki nem akarja uton utfelen sajat magat latni az uzenet folyamba.

2021. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem is a 48-as válasza a sanszos, a kérdés megválaszolásának a miértjére 49-es vagyok. Két ellenpéldával talán egyszerűbb megérteni hogy miért, de igazából számtalan oka lehet hogy miért de őszintén vannak olyan okok amiket én nem is akarok megérteni. De amúgy átlagban a legvalószínűbb, mert becsúszott a gyerek, illetve talán az első válaszoló is írta, hogy mert elfelejtettek védekezni.


Bár van egyéb opció is de az egyéb opciónál nem a közösségi oldalon fröcsögne és nem tehetne róla, hanem valószínűleg terapeutahoz járna, hogy feledje a traumát. Na mindegy szóval a miérteket taglalhatnánk, hogy miért szül gyereket ha alkalmatlan, attól még ugyanúgy megszüli azt a gyereket és ugyanúgy bűntudatot fog kelteni benne.

2021. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!