Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szülnek azok az anyák,...

Miért szülnek azok az anyák, akik utána minden kimaradt élményt, lehetőséget a gyerekük szemére hánynak? Gyerekük...akit ők akartak. Senki nem kötelezte az ilyen nőket, hogy szüljenek.

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 22:27
1 2 3 4 5 6
 51/57 Laylah ***** válasza:
90%

"De mint írtad felsoroltad a nehézségek nagy többségét és ennek ellenére is azt mondod hogy de olyan cuki"

Nem mondtam :) épp azért írtam utána a mondatom végére zárójelben, hogy nem. De ezt szokta mondani majdnem minden nő, ha bébi kerül elé, olvadozik, hogy milyen cuki és neki is kell. Én személy szerint nem látom a csecsemőket cukinak, szerintem kifejezetten csúnyák és kissé ijesztőek a ráncos bőrükkel, hatalmas fejükkel. :) 2-3 éves korban már vannak cuki pillanataik, de közel sem elég ez ahhoz, hogy én valaha gyereket akarjak szülni.

2021. júl. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
58%

Akkor én értettem félre, szimplán mivel utána van a kérdőjel. :D


Tudod amikor mondasz valamit, és a válasz:


De ez így van nem?


Én erre asszociáltam. Utána gondolkoztam később, hogy vajon az a nem valójában nem-et jelent vagy a kérdés része.


:D


Azt hittem neked már van gyerek!


De amúgy így már értem!

2021. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%
Ja nincs kérdőjel. Meleg van basszus! :D
2021. júl. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 Laylah ***** válasza:
100%
:D
2021. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben messze nem gondolnak bele logikusan, viszont valóban óriási a nyomás, hogy a gyerek az KELL, anélkül semminek sincs SEMMI értelme. Szánom azt az embert őszintén, akinek az az értelem önmagában, hogy tudott szaporodni, amiben semmi értelem nem nincs, egy egysejtű is tud. Én a gyerekvállaláshoz lazán álltam hozzá mindig, vagy lesz vagy nem, sose éreztem kényszernek, viszont ahogy telt az idő, a sok társadalmi nyomasztás és a rózsaszín, nyáltengeres maszlagoknak hála elkezdtem undorodni az egésztől, de már szimplán egy terhes nő látványa is kényelmetlen. Nyilván nem bunkózok vele, félreértés ne essék, és a gyerekeket se utálom. Attól undorodom, amikkel nyomasztanak: KELL gyerek, mert majd magányos öreg leszel (f.szt, nem csak gyerek van a világon, viszont semmi garancia rá, hogy a gyerek majd törődik velem, és nem is kötelessége), kipusztul a fehér ember / nemzet (marhára nem érdekel, de ez amúgy sem egy emberen múlik csak), ki viszi tovább a nevet akkor (nő vagyok, de ha férfi lennék se érdekelne), és ami nekem a legviccesebb volt: a gyerek örök élet (!), anélkül kihal a személy (rohadtul nem, a gyerek nem klón és nem is az agyatlan szülő meghosszabbítása, mindenki akkor hal meg, amikor leáll az agyműködése). Egykoron szépnek találtam az anyaságot, pont azért, mert szép is, ha valaki önszántából vállal és önzetlenül szereti azt a gyereket (ilyen szituban eleve szóba se kerül a felhánytorgatás), de miután olyan agyatlanok nyomasztottak, akiknél ennek nyoma sem volt, csak jöttek a hülye génekkel kb. meg azzal, hogy a gyerek kb. kiszolgáló személyzet a későbbiekre egyszerűen megundorodtam.
2021. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ugyanígy vagyok ezzel már én is

Úgyhogy, pacsi.

2021. aug. 15. 11:56
 57/57 anonim ***** válasza:

55-ös teljesen egyet értek, az sem garancia hogyha majd lesz gyereke valakinek hogy nem e lesz úgyis magányos és nem feltétlen azért mert mondjuk nincs jóban a gyerekkel, hanem mert mondjuk távol él.


Amúgy teljesen egyet értek nem kell megfelelni senkinek, ha szeretne az ember gyereket úgyis lesz, de a görcsösen akarás és a társadalmi nyomás szerintem a lehető legnagyobb hülyeség. Az is hülyeség hogyha valaki egyedül van akkor próbálják az embereket összehozni és dunszt olyanokkal hozzák kínos helyzetbe akik nem jönnek be az illetőnek. Minek? Maximum akkor van értelme segíteni, ha tudják mindkettőről, hogy bejönnek egymásnak.Ezt kéne már feladni az embereknek, hogy ne akarjanak mindig mindent megmondani a másiknak, hogy ő, hogy éljen, mire költse a pénzét, mit csináljon stb., mert az az ő élete és van elképzelése, hogy szeretné élni, csak ha úton útfélen zargatják az embert ilyenekkel attól csak nyűgös lesz az ember, utána herotja lesz, bőg rajta mint Bridget Jones a tv előtt jégkrémmel a kezében, utána nem fogja érdekelni aztán ha nagyon elege van már ezekből az emberekből, akkor mindenki megkapja a kiosztását jelezve, vagy megtanulja zseni mód kicselezni udvariasan ezeket az embereket, jelezve hogy van szabad akarata annak a másiknak, és hogy kezdjenek a saját házuk táján körül nézni.

2021. aug. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!