Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy befejezze?

Mit tegyek, hogy befejezze?

Figyelt kérdés
Teljesen átlagos testalkatú, 19 éves lány vagyok. A családom többi tagja eléggé el van hízva,jóval a normál BMI érték felett vannak, és ez tulajdonképpen az életmódjuknak köszönhető, nagyon sok kenyeret esznek, nem sportolnak stb. Kiskoromban én is duci voltam, de aztán tudatosult bennem, hogy amit a szüleimtől látok, az nem egészséges, szóval már évek óta edzek heti 3szor, igyekszem egészségesen étkezni, jól is érzem magam a bőrömbe. Anyám viszont napi 30szor legalább elmondja, hogy undorító girhes vagyok, mindenféle cukros csokikkal, zsíros húsokkal próbál tömni, amikből persze eszek is, csak mértékkel. Anorexiával is gyanusítgat, holott napi 5ször eszek. Annyira unom már, hogy bármikor amikor elmegy mellettem elkezd ezen pattogni, vagy ha megölelem ellök magától, hogy csontos vagyok és így nem szeret. Mondtam már neki is, hogy zavar, hogy az nem egészséges ahogy ők élnek, de csak nem fejezi be...

2021. júl. 14. 07:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha tudsz, költözz el. Probléma megoldva. Ha nem, akkor tűrni kell és elengedni a füled mellett.
2021. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Vagyis ő baszogat téged mert sovány vagy, te meg baszogatod őket mert úgy élnek ahogy neked tetszik, Szerintem kvittek vagytok... Az hogy naponta ötször eszel, nem zárja ki az anorexiát.
2021. júl. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Semmi anorexiád hajlamom nincs, egyszerűen szeretném magam jól érezni a bőrömben, viszont igy nem tudom, hogy napi szinten hallgatom, mennyire undorító vagyok.
2021. júl. 14. 07:49
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
Lehet hogy ő is érez mikor cseszteted az életmódja miatt.
2021. júl. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Könyörgök: hány centi és hány kiló vagy?
2021. júl. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
165cm vagyok és 55kiló. Egyébként én sosem csesztettem az életmódja miatt, csak amikor durván megalázott mindenki előtt, hogy mennyire sovány vagyok, utána elbeszélgettem vele és elmondtam neki, hogy nem akarok úgy élni mint ő.
2021. júl. 14. 08:05
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Semmit. :D Aki hülye, az is marad... ez nem változtatható állapot.
2021. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3%
Hát elég vékony vagy, és nem csodálom, ha az anorexiától félt. Az ő nézőpontjából - gondolom, falusi származású - valószínűleg a jó húsosat tekintették egészségesnek, ez a követendő norma. Régen, mikor nem volt élelmiszerbőség és táplálkozástudomány, az emberek olcsó, hizlaló, kalóriadús kaján éltek, azt hozhatta magával otthonról. Te viszont kamaszkori lázadásként csípőből elutasítod a szüleid életvitelét, ezzel akarván elkülönülni tőlük. Valószínűleg valami más is lehet ott a konfliktus hátterében. Tényleg a különköltözés a megoldás, amikor is a saját lábadra tudsz állni, ehhez persze önálló kereset kell.
2021. júl. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonymousreview60 ***** válasza:
99%

A testtömeg-indexed szinte tökéletes. Két út van.

1. Bólogatsz arra, amit mond, és előtte-alatta-utána lesz@rod, amit mond.

2. Minden egyes megjegyzésére statisztikával válaszolsz, hogy ő mennyire hamar purcannak ki a túlsúlytól, magas vérnyomástól és a cukorbetegségtől az olyan paraméterű emberek, mint ő.


Egyébként a dolognak mélyebb oka van. Az, hogy te szerintük nem eszel eleget, és zabálj csokit annak az az oka, hogy vagy ők nélkülöztek bizonyos tekintetben a gyerekkorukban, és most pótolják be, és nekik ez lenne a norma, és abnormális hogy te nem akarod a "jót". Vagy kontrollmániások, akik nem értik, hogy a gyerek korosztályában a világon már más a norma, mást tartana egészségesnek. Az, hogy anyád ellök, nem jó jel. Komolyabb a baj, mint hogy csak csesztetnek a súlyoddal.

2021. júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

8-as, te beteg vagy? :D


A kérdező egy normális testalkatú lény, aki ad magára és nem elhízott, meg zabál össze minden nyavalyát.

Persze, a családtagok meg mint a malacok, naná, hogy irigyek a vékony kérdezőre.

2021. júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!