Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Saját anyám ellen tanuskodhato...

Saját anyám ellen tanuskodhatok a rendőrségnek?

Figyelt kérdés

Anyám egészen kiskoromba lelki terrorba tart, néha bántalmaz is. Jelenleg mindent megtesz, hogy a kapcsolatomat is tönkretegye. Már ott tartunk, hogy miatta egész nap a gép előtt kéne üljek a szobámba és fáj neki, ha egy kicsit is élni szeretném az életem és mint minden fiatal, kihasználni azt. Egyik nap bemesélte nekem, hogy én nem vagyok boldog a kapcsolatomba és tönkre vagyok téve, csak mert nem a gép előtt ülök otthon a nyáriszünetembe. Elküldött otthonról a barátnőmhöz, most meg rendőrséggel fenyeget. Ha esetleg kijönnének, akkor egyből haza visznek, vagy lesz rá lehetőségem, hogy elmondjam az én szemszögemet is? Barátnőm már nagykorú, így félek, hogy bajba sodorná ezzel..

16/F



2021. júl. 14. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Mit akar a rendőrséggel? Azért nem jönnek ki, mert túl sokat gépezel vagy nem vagy eleget a bnőddel.
2021. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
16 éves vagy, hazavihetnek a rendőrök. A többi nem rendőrségi téma.
2021. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
89%

Hát ez bizony visszafelé is elsülhet. Elmondhatod a rendőröknek vagy besétálhatsz a gyámhivatalba. Kivizsgálják az ügyet.

Biztos annyira szörnyű mint ahogyan leírod, hogy el kell menekülni otthonról?

Ami tuti, hogy egy ilyen ügy után már semmilyen kapcsolatod nem lesz a szülővel, azért ezek elég durva lépések.

Az is tuti, ha igazad van és tényleg nincs más megoldás, akkor egészségesebb máshol élni, de az a nagy helyzet, hogy az nem a barátnődnél lesz, hanem a gyámhivatal által kijelölt gondnoksága alatt, esetleg egy otthonban.

Mérlegeld hogy melyik a jobb.

2021. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Tanuskodhatsz anyád ellen,DE(!) ebben az esetben nem.

Ugyanis mivel kiskorú vagy,ezért az anyád minden további nélkül hazahozathat a rendőrökkel.

És ha hazahozat,a rendőrök haza is fognak vinni.

2021. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként amíg nem muszály,18 éves koromig nem tennék semmilyen rendőrségi és/vagy jogi lépést.

Csak még nagyobb zavart okozna az életedben.

2021. júl. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Mivel kiskorú vagy hazavisznek
2021. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhivatalnál tehetsz panaszt a körülményeidre, de amit leírtál, az nagyon kevés. Akkor lépnek, ha vernek, éheztetnek, alkoholista, drogos környezetben vagy. És hidd el, egy gyermekotthonban még nagyobb a szigor, mint most otthon.
2021. júl. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Oké, akkor msot nem akarja a baátnöt de elküöldött hozzá?
2021. júl. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanúskodni nem tudsz így, mert nem tanú vagy. Tanú akkor lennél, ha valaki állítana valamit anyádról, ami rá nézve terhelő, és te tanú lennél az ügyben. Ebben az esetben egyébként megtagadható a tanúvallomás, a rokoni szál miatt.


Te most panaszt tennél anyádra. Amennyiben komolyan vesznek (általában igen), maximum azt érnéd el, hogy gyámság alá kerülj az utolsó két évre a nagykorúság előtt, egy nevelőszülőnél, ahol valszeg együtt lakhatnál más problémás gyerekkel.


Szerintem nem éri meg, fogd fel úgy hogy anyád hülye, te meg addig elblicceled az időt máshol. Ha kell, hazavitet rendőrökkel, de ennyi. Utána fogod a cuccod és vissza se nézel. Kitartást.

2021. júl. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!