Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meleg tinik, fiatat felnőttek...

Meleg tinik, fiatat felnőttek szülei? Ti felvállaljátok a gyereketek identítását?

Figyelt kérdés

Ha ismerős rákérdez? Elmondjátok? Mutatkoztok a gyerekkel és a párjával?


Sztori: A bátyám meleg, van barátja, lassan 1 éve. Amúgy már régóta tudtuk, hogy meleg, de eddig anyám próbálta eltemetni a dolgot, mert nem volt senkije.

Viszont szemtől szembe jópofizik vele és a párjával, de nekem mindig megkritizálja őket ha közös képet tesznek ki (csak sima selfie, közös). Meg folyton a problémát keresi a tesómban.

Egy régi ismerős is rákérdezett, hogy van.e már lány a bátyámnál. És anyám nem mondta el, hogy mi a helyzet, hanem csak azt, hogy MÉG NINCS.

Ez nem unfair? Miért kell ezt titkolni?

Anyám szerint csak a tesómat akarja ezzel védeni a rossz megjegyzésektől. Ugyanakkor ő is kibeszéli nekem! Akkor?


2021. júl. 19. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

nem mindenki tudja ezt elfogadni,de laglább nem szembe szólja le tesódat és próbál jópofát vágni hozzá. Más még ezt sem teszi.


A melegek nagy tévedése(és a mai generációé is), hogy mindenki KÖTELES elfogadni a másik másságát, holott egyrészt nem köteles, mert egy teljesen más nézetet nem tudsz ráerőltetni a másikra egyik percről a másika(és itt azt értem hogy az első bejelentés igenis trauma a másik félnek akkor is ha elfogadja).

Másrészt nem elfogadni kell max tolerálni és a kettő nem ugyanaz.

Elfogadni annyit tesz, megérti és teljesen befogadja a dolgot, tolerálni meg annyit tesz, hogy bár nem ért vele egyet,de igyekszik azt befogadni.

Én sem várnám el egy ilyennél, hogy mindenki egyből elfogadja és megérteném ha ehhez idő kell, ezt kéne a mai melegeknek megérteni, hogy a színvallást befogadó fél is egy érző emberi lény és neki is idő kell a feldolgozáshoz, ahogy a melegség felismeréséhez is idő kell.

2021. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Végül is nem hazudott, a kérdés arra vonatkozott, van-e barátnő.
2021. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Elfogadni annyit tesz, megérti és teljesen befogadja a dolgot


Hát nem. Én pl nemrég láttam a Tobi színei című filmet, abban ki is mondja apuka, hogy nem kell megérteni, el kell fogadni.


Nem kell megértés az elfogadáshoz.

2021. júl. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Igen egy film jobban megmagyarázza a másik fél érzéseit... nézzen meg inkább egy szótárat és abból idézzen.
2021. júl. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Az, hogy kibeszéli neked semmit nem jelent. Sok családban kibeszélik a másikat a háta mögött bármilyen témában. Nem a legjobb dolog, de ez van. Másoknak nem árulja el, szerintem pontosan ez mutatja, hogy szereti és törődik vele.
2021. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Szűk családban nincs olyan, hogy kibeszélés!...kivéve, ha az egyik fél konkrétan megkérte a másikat, hogy ez legyen titok.

Beszélgetés van, vagy a problémák megbeszélése. Legalábbis normális helyen.

2021. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

#1

Meg azt is fel kéne fogniuk a melegeknek, hogy egy átlagembert pont nem érdekel az ő melegségük és jó lenne, ha nem ez a téma folyna a csapból is állandóan, mert ettől már azoknak is unszimpatikus lett ez az egész, akik korábban elfogadóak voltak. Erőlködésnek szarás a vége.

2021. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem, hogy miért kéne ezt bárkinek kiteregetni. Majd a fiú felvállalja mindenki előtt, ha akarja. Ha nem az én kapcsolatom, minek "dicsekedjek" vele?
2021. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is meleg a tesóm anyánk ugyanez. Nem akarja ő védeni a tesódat hanem szimplán szégyelli és nem akarja hogy róla megvetően beszéljenek.

Szomorú ez hogy egyeseknek fontosabb más véleménye mint hogy vállalják a saját gyereküket.

Annyit kellett volna mondania hogy van párja és kész. Ez a “még nincs” annyira gáz, benne van hogy azt várja hogy majd megváltozik és lesz.

Persze tudom én is hogy ez egy folyamat az elfogadás és időt kell adni a szülőknek de azért ne csináljunk már úgy mintha valami tragédia lenne.

2021. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

#9

Tévedésben vagy!

Nem anyádról fognak megvetően beszélni, akik beszélni akarnak erről, hanem a tesódról, ergo anyád a tesódat védi.

És ennek köze nincs ahhoz, hogy ő ezt tudomásul vette, vagy sem.

Lehet, hogy nem tragédia, de különösen egy faluban ez nem olyasmi, amivel dicsekedni szoktak.

2021. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!