Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Holnap megyek nőgyógyászhoz....

Holnap megyek nőgyógyászhoz. El kell mondanom édesanyámnak, hogy pontosan mi a bajom, ha ő fizeti az orvost vagy magánügy?

Figyelt kérdés
21/L

2021. júl. 20. 00:44
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
86%
Elmondod neki, hogy az uszodából összeszedtél egy fertőzést. Ne részletezd, mondd meg neki, hogy ez neked is kellemetlen. Így mindenki jól jár, ő is megnyugszik, és neked sem kell részletezni.
2021. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, a hüvelyflóra egyensúlya akár különösebb külső hatás nélkül is felborulhat, és túlszaporodhatnak a kis mennyiségben egyébként is jelen lévő káros baktériumok, gombák. És uszodában, idegen vécéken is könnyű összeszedni valamit. De ez nem nagy dolog.

Veled most van először ilyen? Örülj neki, nekem már 14 évesen volt egy nyaraláson, ahol közös vizesblokkot használtunk az egész kempinggel. De volt később úgy is, hogy semmilyen kiváltó eseményt nem tudtam megállapítani. Szinte minden nő átesik ilyeneken időnként, életében többször is. Ezért van mindig egy csomó Canesten és hasonló reklám a tévében, ahol mindenféle pironkodás nélkül előadják, mire való a cucc. Mert ez egy hétköznapi dolog.


Már tudja anyád nagyvonalakban a tüneteket (folyás/viszketés/kiütés), tudja, hogy nemigen van komoly bajod. Isten ments, hogy úgy kirészletezd, mintha a saját szemével látná. Minek? Szerintem nem is kérné. Semmilyen betegségnél nem szoktunk belemenni az undi részletekbe. Ez is csak egy nyavalya, mint a többi. Ne bonyolítsd túl.

2021. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes...Nem Magyarorszagon élek, itt nálunk nincs oylan hogy magánorvos, tehát a pénz részé kiesik, de anno a lányom már 14 évesen is megtehette, ha valami panasza volt, hogy önállóan, engem nem beavatva a részletekbe ment orvoshoz. Ehhez mondjuk annyi kellett, hogy én felhívtam az orvost, elmondtam az asszisztensnek, hogy a gyerekem szeretne időpontot kerni magának, majd átadtam a telefont a gyereknek és kimentem a szobából. Érdekelt akkor is, hogy mi van vele, de megértettem hogy nem feltétlenül akar mindent megosztani velem. Itt a szabály szerint az orvos csak akkor mondhatja el a szülőnek a konkrét problémát, ha az a gyerek életét veszélyezteti vahy a gyerek egyértelműen nincs tisztában azzal, mi történik.

Úgyhogy huszonévesen megcsak eszembe se jutna egy ilyennél többet kérdezni, minthogy "akarsz beszelni rola"

2021. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
68%

14# Nem tudom honnan szedted, hogy baj, ha az anyja érdeklődik a lánya egészsége felől.

Itt teljesen másról van szó! A lánya nem akarja beavatni a nőgyógyászati vizsgálataiba.

És ezt tiszteletbe kell(ene) tartani az anyjának is.

Nem, nem kötelező beavatnia az anyját, akkor sem ha ő ad rá pénzt, és akkor sem ha az anyja erőszakosan érdeklődik.

És nem, nem "illik beavatni".


Nem véletlenül van orvosi titoktartás ez mindenki magánügye hogy ki mit oszt meg az anyjával.

Arról meg az anyja tehet, ha a lánya nem meri vagy nem akarja az orrára kötni a bajait.

2021. júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
76%

"Ennyi. Tudja, hogy mik a panaszaim, csak nem akarom a legkisebb részletekbe beavatni."


Akkor azért annyit illene mondanod, hogy minden rendben van, írtak fel gyógyszert, akármi. Tudod, a szülők aggódnak, ha gond van a gyerekük egészségével.

2021. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
73%
Ne törődj Avalyval, kérdező, csak beleköt mindenkibe.
2021. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
69%
Felnőtt nő vagy, nincs olyan hogy el kell mondanod. Csak azt, amit jónak látsz. Mindegy hogy anyukád fizeti, vagy sem. Nem tartozol neki beszámolóval ezért. Az orvost meg köti a titoktartás.
2021. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
30%
Nyavalygós avalyka89 itt is bebizonyította, mekkora idióta. Miért, fáj az neked, hogy nem mindenki olyan lepukkant csóró, mi te vagy? Rossz neked, hogy másnak több adatott? Egyen csak az irigység!
2021. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
29%
Ez jó, avalya-nyavalya! :D Viccen kívül amúgy tényleg a tipikus irigy, besavanyodott proli formát hozza mindenhol.
2021. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 flora08 ***** válasza:
93%
Én annyit mondanék a helyedben, hogy arra gyanakszom, az uszodában összeszedtem valamilyen fertőzést, és emiatt kellemetlen tüneteim vannak. És nem amiatt, mert ő fizeti, hanem azért, hogy ne aggódjon. Legalábbis az én anyukám halálra aggódná magát, ha orvoshoz kéne mennem, de szándékosan nem mondanám meg miért; mindenféle szörnyűségre gondolna, hogy biztos nagy a baj. (Ő ilyen ☺) Mindegy, hány éves az ember, a szülőknek fontos a gyerekük egészsége - szerintem ez a normális. Jó egészséget kívánok!
2021. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!