Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van valaki, akivel csúnyán...

Van valaki, akivel csúnyán kitoltak a szülei /nagyszülei anyagilag ? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 08:55
1 2 3
 11/30 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#3: Jujj. Ez cink. Azért ennek több kimenete lehet.

1. A szüleid kihasználtak, és eleve nem akarták visszaadni a pénzt, mert úgyis örökölsz róluk. Azért ennek a hozzáállásnak lehettek előjelei, ha már korábban is tekintélyelvvel neveltek vagy a testvérednek (ha van) jobban kedveztek. Ha ez van, akkor az örökségnél max. 50%-ra számíts, a 8 M-ra pluszban ne.

2. Szégyellik, hogy túlnyújtózkodtak, és nem megy a törlesztés.


Én azt javaslom, hogy civilizált módon beszélj el a szüleiddel. Eddig csak kerülgetted a dolgot, mert kényes neked a téma. De most le kell ülnöd velük beszélni, nem hagyni terelni őket, nem hagyni kikerülni a témát. Pont.

1. Ki fog derülni, hogy téged - esetleg korábban is - leszartak, csak nem tudtad. Ez esetben a kapcsolatotokat újra kell értékelni (és esetleg megszüntetni).

2. Ha csak nem bírják a pénzt törleszteni, akkor egyezzetek meg a törlesztési feltételekben, és legyen róla papír. Ha van testvéred, akkor legyen olyan végrendelet, hogy téged megillet a 8 M jövőértéke, és a maradék rád eső része. Az ilyen nem letisztázott helyzetek nagyon csúnya testvéri viszályt tudnak eredményezni.

2021. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Nem élek velük, albiban vagyok.

Van egy öcsém.

Nekem most kellene a pénz, önerőre.Mire megyek vele az örökségnél, 30 év múlva....

Ha feljelentem, lesz annak valami pozitív kimenetele? Kötelezik arra, hogy visszaadja?

2021. júl. 21. 11:11
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Mégis, hogyan tervezték a visszafizetést? Mit mondtak? 1 év múlva egy összegben vagy hogyan? Amikor odaadtad erről volt szó? És amikor letelt az 1 év mit mondtak?
2021. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Igen, hogy 1 év múlva megkapom, mert vannak kintlévőségeikés nagyobb megrendelést is vártak, amiből nem lett semmi.Aztán 1 év után mindig hivatkoztak valamire, hogy most ezért nem, most azért nem, de várjak még egy kicsit.
2021. júl. 21. 11:48
 15/30 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

Akkor az a megoldás, hogy a szüleidnek fel kell venni egy jelzáloghitelt (ha az ingatlanjuk terhelhető), amiből a te pénzedet kifizetik. Ha hitelből van az önerő is (már ha megengedett), akkor az bonyolítja a te hitelelbírálásodat. Ha a szüleid jelzáloghitele szabadfelhasználású lesz, hogy neked hitelezzenek, akkor annak meg magasabb a kamata, mintha ingatlancélra vennék fel.

"most ezért nem, most azért nem, de várjak még egy kicsit

Vártam, Anyu. Jelzálogot akarok a házatokra."

Mellesleg, jelzálogot ők is felvehettek volna a kégliükre eleve.


Én most februárban végtörlesztettem a lakásomat a testvérem Fundamentájával és egy saját megtakarítással (ami most járt le júniusban). Hogy azon se menjen el pénz, a tesóm azt is meghitelezte, én meg ezt a 3,5 M-t hathavi jegybanki alapkamattal terhelve fizettem ma vissza. Akartunk róla írni papírt, de mire oda jutottunk, visszafizettem.

2021. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
84%
Engem a nem is szegény nagyanyám pumpolt, mivel nála laktunk, és nem tudtunk elköltözni, mindent le kellett nyelni tőle. Gyerekkoromban még a takarékbélyeges megtakarításomat is elkérte. Ami játékomat nem használtam már, pl. földes úton görkorcsolyát, kinőtt biciklit, mind eladta maga hasznára. Mikor spórolt pénzen vettem egy felnőtt biciklit, azt is elkérte, attól fogva azzal nem biciklizhettem. Szüleim betegek voltak, nem tudtak helytállni se magukért, se értem.
2021. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a szüleid nem fogják visszaadni a pénzed, valószínűleg tele vannak hitelekkel. Ismerek ilyet, aki nyakra-főre vesz fel áruhiteltől kezdve mindent, nem törleszti, aztán a tízszeresére nőtt összeget ismerősöktől kért pénzekből törlesztgeti, amit sose tud megadni.
2021. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Szülőt nem ajánlatos feljelenteni, az egész család kiközösítene, még a rendőrök is azt mondanák, hogy a felnevelésed 8 millánál jóval többe került, akkor te meg azt fizesd vissza nekik. Nagyon nem jól fogsz ebből kijönni. Az önrészre keresztet vethetsz, ez volt a tanlópénz. Ha konfliktusba szállsz velük, már csak azért sem fogják visszaadni.
2021. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
89%
Van kölcsönszerződésetek a 8 millióról? Ha nincs, akkor meg sem történt, nem bizonyítható dologra nem lehet feljelentést tenni.
2021. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
hát ez remek... nincs papír róla
2021. júl. 21. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!