Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van valaki, akivel csúnyán...

Van valaki, akivel csúnyán kitoltak a szülei /nagyszülei anyagilag ? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 08:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs papír róla, akkor meg sem történt a törvény szerint.
2021. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Sokat pattogsz, tőlük maguktól fogod megkapni, hogy nem adtál te nekünk semmi pénzt, mi bizonyítja, hogy adtál?
2021. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
és ha sokat ugrálsz, ráíratják még életükben a javaikat az öcsédre, hogy ne is örökölj tőlük semmit, a 8 millára pluszban veszteségként. Amúgy, gondolom, az öcsédtől is elkérték, ami pénze volt, vagy neki volt elég esze, hogy azt mondja nekik, nincs pénze? Öcséd mit szól ehhez az egészhez, nem röhög ki érte?
2021. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#22, #23: Azért ennek a kimenetelnek van egy nagy előnye (már ha ez a helyzet). Lehull a hályog a szemről, és emberalakú férgekre már nem kell több energiát fordítani.

Aki idő nyer, életet nyer. Az idő pénz. Aki keresetből lévő pénzt nem ad meg vagy lop el, az tkp. életet lop el.

2021. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még most is írhattok valami papírt, egy nyilatkozatot, vagy nem tudom, hogy ekkor és ekkor átvettek tőled ennyi és ennyi pénzt. Ha lehet, legyen ott valami tanú is, aki tudott a kölcsönről. Ha ezt a papír megírást visszautasítják, na akkor kiderül hogy mi az igazi szándékuk. Ha megírják, akkor meg lesz bizonyítékod.
2021. júl. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
85%

Nagymamám úgy rendelkezett szóban, hogyha a lakását eladtuk, az összeget én kapjam meg.

Anyukám volt az egyetlen örökös, mivel nekik megvan mindenük, beleegyezett, hogy neki nem kell a pénz, az enyém lehet a lakás ára.

Amikor eladtuk, a pénz felét eltette.


Lakásfelújitásra fordítottam volna, eltelt 4 év, most vehetek fel hitelt, mert a fürdőben-konyhában vízvezetêket kell cserélni.

Plusz új csempe, járólap, kád stb.


Nem vagyok túl boldog. :(

2021. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én sztorim nem durva, a többiekéhez képest semmi, de azért leírom.


Az anyai nagyapámnak nagyon sok földje volt, amiket 1945 után elvett tőle az állam. A rendszerváltás után voltak a kárpótlási jegyek, amikkel az állam az elvett földek egy töredékét visszaadta, persze neked kellett kérni, eljárás, stb, nem sok, de a semminél több. Nagypapám addigra meghalt. Nagymamám nagyon sulykolta, hogy ezt a lehetőséget meg kell lovagolni, anyámra is ráerőszakolta, viszont egyikük sem értett sem a jogi, sem a hasznosítási részéhez. Anyám sajnos a nagymamámmal szemben nagyon gyenge volt, így ennek az lett a vége, hogy mivel mindketten meghaltak, én és a testvérem tulajdonosai vagyunk termőföldeknek/termőföldhányadoknak, amiktől megszabadulni csak úgy tudunk, ha elajándékozzuk az államnak, mert senki nem veszi meg őket (5 négyzetméteres gyümölcsös, 25 négyzetméteres kivett, beépítetlen terület, egy 1200 négyzetméteres legelő 2/164 tulajdoni hányada, ilyenek). Apám, aki anyámtól 20+ éve elvált, meséli, hogy akkoriban voltak ismerősei, akik mnegőrültek a kárpótlási jegyekért, és arannyal fizettek volna értük, de nagyanyám ezt erőszakosan elutasította, kevesebb, mint egy hektárnyi földért, amiket parlagon hagyott...


Az aranyból talán nekem és a tesómnak is jutott volna valami, de anyámnak biztos.

2021. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
90%
Igen, "apám" hobbijának finanszírozására kértek kölcsön mikor mennyit. Aztán mikor kértem volna vissza, ingatlan vásárlás miatt, akkor azt mondták, lelaktam. Utána nélkülük csak sikerült venni, és a cuccaimat kiválogatták, ami kellett nekik ellopták. (Nem ők vették, vagy vettem, vagy kaptam, pl nagyszülőktől.) Pedig van/volt nekik... Nem is tartom velük a kapcsolatot, és nem is tartom szüleimnek.
2021. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsönkértek jelentős összeget aztán nem adták vissza mert szerintük már jóval többett költöttek rám mire felnőttem.

Számítottam rá úgyhogy csak annyit adtam nekik aminek az elvesztését túl tudom élni.

2021. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, màr amennyire ez az. Anyuval éltem, de nem fizette a nyugdíjàból a lakàshitelét, hanem nővéremnek adta a pénzét. Mivel nem fizette, a végrehajtó elvitte a hàzàt. Mikor a hàz el lett adva, még az àgyamat is kivitte nővérem alólam, ott se voltam az adàsvételen. Azt mondtàk, nem maradt belőle pénz, pedig de, csak nekem nem szóltak. Anyu azóta idősotthonban lakik, aminek a havidíjàt ketten fizetjük, hogy ne kelljen az utcàn élnie. Mondanom se kell, nekem sincs sok fizetésem, marhàra örülök, hogy havonta húszezrekkel le vagyok emiatt gombolva.
2021. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!