Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok! Hogyan tanultátok...

Fiatalok! Hogyan tanultátok meg saját magatok intézni a “felnőtt dolgokat”?

Figyelt kérdés

Főként hivatalos ügyek intézésére gondolok mint pl. banki ügyintézés, lakás bérlés, autóvásárlás, szerződések kötése, szerelővel való egyeztetés stb. Én még mindig félek ezektől, mert nem érzem magam elég tájékozottnak vagy valamihez akár hozzá sem tudnék szagolni, annyira nem értek hozzá (pl. abszolút nem értek az ilyen szerelésekhez stb., tehát fogalmam nincs mi mennyibe kerül, hogy lehet megcsinálni stb., azt mond nekem, amit akar vagy úgy alapvetően minden ilyen, amivel még nincsen tapasztalatom vagy nem értek hozzá) és emiatt mindig attól tartok, hogy ezt kihasználják, átvernek. Nekem eddig sajnos az a tapasztalatom, hogy az emberek többsége nem segítőkész ezekben a szituációkban, hanem visszaél a helyzettel, hogy “jó, te hülye vagy” és akkor könnyedén meg tud vezetni vagy hasonló. Sokszor tapasztaltam azt is, hogy szimplán nem vesznek komolyan, hülyének néznek, nem hajlandóak foglalkozni a kérdésemmel vagy problémámmal. Például volt már egy rendőrségi ügyem (ellopták a telefonomat és feljelentést tettem) és gyakorlatilag folyamatosan megkérdőjelezték a mondandómat, konkrétan azt sem akarták nekem elhinni, hogy én tisztában vagyok vele, hogy milyen telefonom van (és nem a kihallgatásokról beszélek, hanem csak mikor megtettem a feljelentést). Egy mobilszolgáltatónál velem nem voltak hajlandóak megkötni egy előfizetést, mert állításuk szerint arra nem volt lehetőség, nem lehet, azt nem tudjuk megcsinálni stb. és csak ezt hajtogatták hiába próbálkoztam, elküldtek (direkt utánanéztem előtte és semmi akadálya nem lett volna), majd bementem apukámmal és egy szó nélkül sikerült elintézni mindent. Vagy orvosnál is jártam már így, hogy nekem nem voltak hajlandóak beutalót adni és elég bunkók is voltak velem, anyukámmal kedvesen beszéltek és az ő kérésére írtak nekem beutalót. Szóval én elhiszem, hogy engem könnyű hülyének nézni, még tapasztalatlan vagyok, talán fiatalabbnak is nézek ki stb., de azért ez zavar és nem tudom, hogy ezt hogyan lehet kivédeni. Sok mindenhez nem értek, nem tudom hogyan működik stb., de mindennek nem lehet utánanézni, nem lehet mindent elsajátítani pár perc alatt a youtuberól stb. Viszont előbb-utóbb meg kell oldanom mindent egyedül is.

22/l


2021. júl. 21. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
CSak józan ész kell hozzá. Nem olya észes mint beállítják. Az ügyintéző elmond mindent.
2021. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 KPeter válasza:
93%
Kérdeztem. Sokat és állandóan. NEm szabad szégyenlősnek lenni, ha kérdésed van, nyugodtan tedd fel.
2021. júl. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát nekem eddig az a tapasztalatom, hogy ritka az olyan ügyintéző, aki elmond mindent és sokszor inkább csak azt mondja el, ami neki jó és nem nekem.
2021. júl. 21. 11:31
 4/13 anonim válasza:
12%
Szerencsére irodai-ügyviteli modult is tanultam tanulmányaim során, üzleti levelezést-hivatalos levelezést stb., így nem jelentett gondot soha semmilyen ügyintézés :)
2021. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
33%
Szüleim megtanították.
2021. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
A lányom is sokkal fiatalabbnak, tininek néz ki, ugyhogy sokszor megesik, hogy próbálják lepasszolni, de meglepően erélyes,magabiztos, makacs,és jól kommunikál, nincs zavarban,ugyhogy jól veszi az akadályokat.Emlékszem tizenévesként még telefonálni is utált,de erőltettem és abba is hamar tökéletesen belejött.
2021. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
96%
Én eléggé anyámasszonykatonája voltam, aztán felkerültem egy nagyvárosba tanulni ahol nem tudtam barátokat szerezni tehát kénytelen voltam egyedül menni mindenfelé, utána első munkahelyemen pedig Pestre küldtek fel oktatás céljából, úgy, hogy addig csak TVbe láttam Pestet. Úgyhogy nekem ott kinyílt a világ 20 évesen, azóta nincsenek ilyen provlémáim. Előtte anyukám nélkül nem sok helyre mentem, vagy ha mentem is előtte 20x elgyakoroltam a fejemben, hogy hogyan fogok befizetni egy csekket a postán 😂😂😂
2021. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Laylah ***** válasza:
97%
Odamentem, elmondtam, hogy mit szeretnék, és hagytam, hogy segítsenek. Ha kérdezősködtek részletekről, amit tudtam, elmondtam. Viszont én ilyen hozzáállással, amit leírsz, sosem találkoztam. Egyedül a külföldi számlanyitás volt kissé kínos, nem mindig értettük egymást az ügyintézővel, de megoldottuk. Ha valamit végképp nem értek, hogyan kellene megoldani, akkor utánanézek, Google a barátom, még ha kémkedik is, vagy olyan ismerőst kérdezek meg, aki el tudja magyarázni. Néha meg csak sodródtam az árral, lesz, ahogy lesz alapon.
2021. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Úgy, hogy nem volt aki elintézze helyettem, "haha".

A szüleimet nem érdekelte és nem is tudtak segíteni.

2021. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
100%
Bizonyos dolgokat muszáj volt, mert anyám sokszor behisztizett és nem volt hajlandó megcsinálni pl. bediktálni a gázórát vagy kitölteni papírt a gyerekvédelmihez, volt idő amikor anyám a csekkeket is velem fizettette be, mert nem volt kedve munka után még sorban állni. Ezeket már 12-13 évesen nekem kellett, meg minden hivatalos iratot el kellett olvasnom és lefordítani neki mert nem értette. Ezzel egyébként a mai napig akad probléma, többször hívott már őrjöngve valami levél miatt, amiről kiderült, hogy tájékoztatás vagy rá nem is vonatkozik. Utána elkerültem koliba 15 évesen, ahol megintcsak mindent intézni kellett magamnak. Számlát egyetemre induláskor kötöttem, oda a barátom jött velem először, mert neki már volt. Igazából velem sosem kötözködtek, pedig kicsi vagyok és fiatalabbnak nézek ki 10 évvel, mégis simán csináltattam új iratokat, kötöttem szerződéseket, sőt egy névváltoztatást is lezavartam. Egyszer kérdezte meg a biztiőr a kormányablakban, hogy elmúltam-e 14 mert azalatt csak szülővel csináltathatok új személyit de 25 voltam akkor :D
2021. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!