Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarják, hogy saját...

Nem akarják, hogy saját életem legyen? Én mi vagyok nekik? (hosszú és bonyolult) L

Figyelt kérdés

Hosszú és bonyolult lesz sajnos, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Szóval párommal 7 éve vagyunk együtt és még mindketten szülőknél lakunk. Mivel viszonylag messze lakunk egymástól csak hétvégente találkozunk. Elhatároztuk, hogy normális életet szeretnénk élni és veszünk egy családiházat falun de egy másik, nagyobb városhoz közel ahol az ő munkahelye is van. Ott jóval több a lehetőség munka és szolgáltatások szempontjából is mint ebbe a kisvárosba ahol én élek. Én is ott dolgoznék majd.


Szóval én gyakorlatilag egyedül élek egy kisvárosban, de szülői házban. Úgy alakult, hogy a szüleim már néhány éve külföldön élnek a munkájuk és egyikük rendszeres kórházi kezelése miatt, de 1-2 hetente jönnek meglátogatni.


Nem akarják, hogy elköltözzek innen a párommal mert ők úgy gondolják, hogy jó helyem van itt meg nincs gondom semmire, kényelmes életem van és mivel kisvárosban lakom minden üzlet egy köpésre van. Állításuk szerint munkahelyre is tök hamar beérek akár gyalog akár biciklivel és nem kell messze elmennem. (De egyébként szolgáltatások, munka és fizu szempontjából eléggé szegényes itt a felhozatal ahogy tapasztaltam) Úgy gondolják h ha elmegyek akkor velük kicseszek mert nem lesz ki rendet tartson itt a kertben meg a házkörül, meg félnek nehogy betörjön valaki ha üres a ház + van még egy lakásuk itt a környéken kiadva azt is intéznem kell. Azt mondják mindent felépítettek ide, és ha annyira összeakarunk költözni akkor menjünk a kiadott lakásba lakni, de egyébként szerintük az is pont elég ha a párom hétvégente jön csak. Minden jó így...


Nem értik meg, hogy nem akarunk panelba lakni meg ebbe a pici kertes lakótelepi házba sem.

Jövőbeli terveinkhez mindenképp kell nagyobb kert, nagyobb ház ami ráadásul sajátunk és azt csinálunk benne amit akarunk!! Az én szüleimtől sokkal távolabb kerülnénk de az ő szüleihez közelebb laknánk majd, ami abból a szempontból is jó, hogy nagyon rendes és segítőkész emberek, ha bármi van akkor ott vagyunk és segítünk egymásnak.

Míg az én szüleim nagyon rugalmatlanok, mert pl nyaralásunkor sem vigyáznak a kutyusra, nem jönnek át a növényeket locsolni se(de nem is várom el) a párom szülei segítenek ebben is.


Az enyémek nem vesznek részt a napjaimban, minden rám hárul, ők csak élik ott kint a saját életüket, de közben meg nekem magyaráznak hogy itthon miket kell csinálni... Pl kifesteni a házat, kerti faházat lefesteni, terasz korlátot lefesteni, rózsákat és a kisfát metszeni, új napvitorlát felrakni, füvesíteni stb. Azt is megmondják mit hova hogyan ültessek ebbe a pici kertbe meg, mikor vigyem el sétálni a kutyát stb. Nem esik nehezemre mert intezkedek meg minden. Most is egyedül lefestettem mindent, meg rögtön szerelőt hívok ha van valami, az albérletet is intézem. De ettől függetlenül itthon 2 gyufaszálat sem lehet keresztbe rakni mert az egyből baj!


Kifestettem a szobámat meg tapétát is raktam de előtte alaposan bekellett számolnom róla, hogy milyet hova hogyan szeretnék. Meg a nappaliba felmertem szedni a ronda szőnyegüket, és vettem egy modernebbet az is bajukra volt. Meg minden egyéb dologból akkora ügyet csinálnak, hogy az nem igaz.


Mindig amikor jönnek "látogatni" akkor aztcsinálják, hogy alaposan körbe néznek, mi hogy áll milyen dolgaim vannak. Anyám még a szekrényembe is kutakodik, persze rögtön kiszúrja azt ha új ruhát vettem magamnak, meg a parfumjeimet, kozmetikai cuccaimba is belekotor. Múltkor pl meglátta az új karórámat amire én kerestem meg a rávalót de még is jól elküldött a picsaba amiért ilyen drágát vettem. Ha meg valami nem tetszik nekik akkor kiosztanak hogy "jajj az úgy nem jó! Azt máshog kéne! Az minek van ott?". Szóval unom, hogy gondnok-vagyonőr vagyok itthon, akkor is szeretnék elköltözni a párommal ha hitelt kell fizetnem meg ha faluról 20 km-ről busszal kell bejárnom városba dolgozni mert amit ezek csinalnak velem azt én nem bírom.


Mellesleg marha jól élnek és keresnek a szüleim, nem turkálok a pénztárcájukban de van nem kevés félre tett pénzük, de nem hajlandóak támogatni a házvásárlásunkat anyagilag sem. Mondjuk jobb is! (Nem várom el, nem érdekel mit csinálnak a pénzükkel, inkább lelki támasz kéne egyébként) A párom szülei viszont támogatnak mégha kevéssel is. A saját házuk felújítására szánt összeget adják oda. Hát szomorú... 🥺


Most nem tudom mi lesz, meg hogy lesz. Burokba tartottak engem mindig, meg azt látom hogy imádják hogy tőlük függök és hogy ugrok mindig. Mindennap 2-3 alkalommal felhívnak, és megfigyeltem azt is, hogy mióta az eszemet tudom mindent 600 x elmondanak és a számba rágnak, mintha szellemileg visszamaradott lennék.


Nem ismernek engem, nem tudják miket szeretnék. Elmertem mesélni nekik, hogy milyen helyekre, milyen országokba szeretnék eljutni életem során erre megkaptam h "de minek akarsz te odamenni?". Elakart vinni párom kalandparkba drótkötél pályára arra meg: "Hülye vagy? Ne menjél! Leesel, kitöröd a nyakad! Különben sem érdekelnek téged az ilyenek!" Meg a festémnyeimet meglátták mikor itthon jártak és arra is azt mondták "ezt tuti nem te csináltad! Honnan vetted őket?!" és képzeljétek el, hogy előkellett szednem a festő felszereléseimet hogy bebizonyítsam, hogy én festettem őket. Na m1.


Most ezzel az elköltözéses dologgal kapcsolatban bevetették ellenem a lelkiterrort, a manipulációt, megsértődtek és vergődnek, szidják a páromat. Meg hülyenek néznek engem, amiért lejjebb viszem az életszínvonalam... Szarul érzem magam amiatt, hogy elköltözöm. Nem akarom cserben hagyni őket meg nem akarok konfrontálódni és hogy haragban legyünk de sajnos én szeretnék végre élni... Nem csak itthon vegetálni és úgymond "bocs, hogy élek" mentalitásban létezni. 😔


Ti mit tennétek? Hogyan látjátok a helyzetet?



(L)



2021. júl. 23. 16:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Én két dolgot javasolnék, ami még itt nem volt:


1, Szakember - nem tudsz és mersz kiállni magadért, engeded hogy dróton rángassanak, hogy ketrecben tartsanak


Érdemes lenne elkezdeni dolgozni magadon, mert szét vagy esve, mentálisan nagyon gyenge vagy. Ezen lehet javítani, nem kell aggódni, csak idő és akarat kell hozzá.


2, Mi a terved arra az esetre, ha a kapcsolatnak annyi? Ha jól értem együtt akartok venni egy házat, tehát jelentős összeget raksz bele. Ha nem működik az együttélés, akkor mi lesz? Hova fogsz menni? Nem a legjobb opció ezekhez az emberekhez visszapuncsolni magad, akik pont ezt a pillanatot várják és hogy megint kiszolgáltatott legyél.


Nem azt mondom hogy ne menj külön, csak ésszel, legyenek elképzeléseid. Hiába vagy vele 7 éve, teljesen más heti 1-2x látni mint minden nap. Rögtön egy ház így, amibe százezreket vagy milliókat raksz, azt azért ajánlatos átgondolni, legalább a szerződés úgy legyen majd megírva, hogy a pénzed ne repüljön a semmibe. Ezzel kapcsolatban ügyvédekkel is kellene beszélni, mindenképp nézz utána milyen védőhálókat tudsz szőni magadnak.

2021. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

21. Nos igen! Köszönöm.

Szakemberen én is gondolkoztam, valszeg fogok is majd menni, mert ki is néztem valakit. Csak úgy voltam vele h egyelőre egyedül próbálom magam összekapni, esetleg a párom segítségével.


Hát... ha mégsem működne a dolog a párommal és a szüleim is elfordulnának tőlem akkor világgá mennék. Most is ez van bennem egyébként, hogy mennék világgá végre, dolgozni, csavarogni, kultúrálódni, élményeket szerezni...csakhát életképtelennek neveltek.

2021. júl. 23. 18:19
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Olyan furi kicsit mindennel olyan tisztaban vagy hogy mit muvelnek es mi vagy es mive lettel miattuk hogy egyszeruen nem is ertem hogy miert vagy meg ott..

a gyermekuk vagy, elkoltozol es fognak hisztizni martirkodni, mert azt hiszik majd vissza szaladsz, de nem. Es ha ok emiatt meg szakitjak veled a kapcsolatot akkor mennyire szerethettek teged? Es mennyire azt hogy cseled voltal nekik? Ha megszakitjak veled akkor legalbb kiderul hogy megsem erdemlik azt hogy beszeljenek veled. Ha meg szeretnek keresni fognak es jobb esetben be latni a dolgokat. Nem lehet buntudatod mert a szuleid hazaban elsz, ok valaltak teged a gyermekuk vagy. Persze meg kell csinalni ezt azt, de amit te csinalsz mar tul van egy hataron es nekik kene halasnak lenniuk, nem veszik eszre magukat mekkora kincs vagy. Ahogy beszelnek veled ha mennel ide vagy oda vagy veszel ezt azt… jesszusom a pofam leszakad, en ugy elmondanam nekik ha meg egyszer a holmimhoz nyulsz, nem mesz vissza tobbet.


Itt nem veled van a baj hisz mindent megteszel nekik. Itt komoly gondok vannak a szuleiddel, nem normalis ami veled muvelnek es te is jol tudod nem ertem egyszeruen miert nem lepsz. Valakinek meg jol elkene veluk beszelgetnie hogy sajat gyerekuket igy kihasznalni gusztustalan. Lepj mar a sarkadra

2021. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

"...valahogy elérik mindig, hogy kételkedjek magamban..."


Kérdező, kérlek írd be a google keresésbe, hogy "gázlángozás", és olvasd el, amit írnak róla. Mondjuk itt: [link]


Jól írják a többiek, fordulj szakemberhez. Nem szégyen egyáltalán. Segíteni fog megérteni és kezelni azt a rengeteg érzelmet, ami most benned kavarog, illetve megtalálni a számodra legjobb stratégiát, amivel kijössz ebből a gödörből.

2021. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Költözz amint tudsz.
2021. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Ti nem kapcsolatban vagytok, hanem néha összejártok szexelni. Röviden és tömören.


Azt is csodálom, hogy ezt így bírtátok, mert nem normális dolog, már RÉG együtt kéne élnetek, nem hétvégente randizgatni mint a tiniknek.

2021. júl. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Igen, igazat adok mindenkinek.

Tudom mit kell tennem, és meg is fogom lépni. Csak nagyon rosszul érzem magam miatta. Úgy érzem önző vagyok és hátat fordítok nekik, meg nagy gondot okozok ezzel.

2021. júl. 24. 11:46
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Meg mindig ezt fujod mikor mar kb 100 le irtak hogy miert nem kell igy erezned magad mar nem tudunk mit irni. Lepj es kesz! Amit erzel majd elmulik!
2021. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Én amikor 16-17-18 évesen kamaszodtam, és elkezdtem nem engedelmeskedni minden hülyeségnek, akkor érzetem így, te hány éves vagy most?
2021. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

22 vagyok, de tini koromban nálam is megvolt a lázadás.


Jelenleg sajnálom őket amiért apum kórházi kezelései oda kötik őket. Egy éve még életveszélyes állapotban volt, több hónapot feküdt kórházban és rengetegszer műtötték. Attól tartottam, hogy itt hagy minket. :/ Sajnálom amiért így kicseszett vele az élet, de ugyanakkor ő az aki állandóan megmondja a frankót, meg mindenkinek leosztja a lapokat! A betegsége előtt is olyan volt mint egy rossz főnők, mindenkit irányítgat... Azt kell tenni amit ő mond, mert ellenkező esetben jön mentális cseszegetes, anyám pedig gyakran az ő oldalára áll. Nehezen bírom ezt már. De alapvetően nem rossz ember, mert kedves és jófej, jó vele beszélgetni. Látszik rajta h szeret, meg hiányzom neki. Ezért kavarognak bennem a korábban leírt érzések. De amikor az élet bármely területén képes megmondani, hogy mi és hogyan legyen plusz rendszeresen cseszeget vele és ha nem úgy sül el ahogy ő azt eltervezte akkor jelenetet rendez.


Talán az ő hatására lettem ilyen megfelelési kényszeres, azonnal ugrok és megcsinálok mindent amit elvár, hogy nyugi legyen és ne kelljen konfrontálódni.

Más emberekkel sem szeretek konfliktusba kerülni, ezért előfordul hogy inkább meghunyászkodom (pl munkahely).


Egyedül elkezdtem foglalkozni a pszichológiával és az önismerettel de ez kevésnek bizonyul. Ilyen jellegű bajokkal pszichológushoz megyek mostmár tényleg :/

2021. júl. 24. 15:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!