Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elviselni ha anyu...

Hogy lehet elviselni ha anyu folyton kritizál? Nagyon rosszul esik.

Figyelt kérdés
174cm magas, 65 kg-s lány vagyok, 22 éves, orvosi egyetemre járok. Anyám kiskorom óta folyton kritizálja a külsőm. A súlyom, hogy lehetnék vékonyabb, hogy a hajam nem elég sűrű. Mindig fürkész. Csak szűk ruhákban felelek meg neki ami kihozza az alakom. Állandóan minősít. Most új barátom van, folyton mondja miben legyek ha vele vagyok... Olyan mintha nem akarná elhinni hogy tetszettek valakinek. Anyám nagyon dekoratív szép nő, nagyon vékony, szőke, volt pár plasztikán is... Én egyszerűbb vagyok, szeretem magam erősen sminkelni, szépen öltözni, de azért eltér az izlésünk. Nagyon nehezen viseli az önbizalmam ezt az állandó fürkészést. Sose érzem magam elég jónak. Sose leszek neki elég szép. Ha beszélek vele erről, azt mondja ő csak jót akar és azt akarja hogy én legyek a legszebb...

2021. júl. 25. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
És miben befolyásolja a dolgot, mit tanulsz?
2021. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
"Sose érzem magam elég jónak. Sose leszek neki elég szép." Miért akarsz annyira megfelelni neki? Mondhatnád: Anyukám, rád hasonlítok, szép vagyok, csak egy kicsit más. - Mindig lesz vki, aki kevésbé/még inkább szép. Ízlések és pofonok. Nem kell senkivel (vele se!) rivalizálnod. Felnőtt vagy!!!?
2021. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Inkább az érdekelne, hogy 22 évesen miért foglalkozol még anyád véleményével?
2021. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

#1, azért fontos, hogy lássuk, nem egy buta liba.


A kérdéshez: anyám is ilyen, folyton beszól a hajamra, hogy kevés és hogy göndören mennyivel jobb (igen, csak kínlódás azzal a hajjal az élet), ruhatáramnál ugyanez.


Valószínűleg a saját frusztrációját vetíti rád, mert Te fiatal vagy és nincs szükséged plasztikára, hogy jól nézz ki.

2021. júl. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Üresfejű gonosz, szerencsétlen anyád van. Dolgozik vagy az apád eltartja? Annak a tudatában viseld el, hogy hamarosan saját lábra állsz és elköltözöl. De amíg ez megtörténik, addig is egész nyugodtan vedd fel a zord-arcot, és tedd helyre keményen, nem érzelgősen. Komoly arccal, határozottan közöld vele, hogy "Anyu, ne pocskondiázz engem, mert nem tűröm el a verbális bántalmazást! A véleményedet tartsd meg magadnak, én nem vagyok rá kíváncsi. Szerencsére vannak, akiknek tetszem." Próbálkozhatsz azonnal visszavágni is neki valamivel, pl "Tegnap eléggé elsóztad a borsófőzeléket!" "Nem valami jól áll neked ez a szoknya!" Addig csinálja, amíg hagyod.
2021. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha megtanulod ignorálni, nem felvenni amiket mond, egy fokkal jobb lehet a helyzet, de a károkozás már megtörtént, az önképedbe egy csúnya vágást ejtett az évek alatt.


Hogy szépen begyógyuljon és lelkileg rendbe hozzad magad, mindenképp ajánlatos lenne szakember.

2021. júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
22 évesen nem kéen enynire foglalkoznod vele.
2021. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
98%
Minden kritika és megjegyzés anyukádról szól és nem rólad. Ő valószínűleg egész életében frusztrált volt és sohasem felelt meg saját magának, ezt pedig rád is kivetíti. Tudatosítsd magadban ezt és ahányszor rosszat mond neked, mindig gondolj arra, hogy ezekkel magát bántja/bántotta, és tudom, hogy rosszul hangzik, de inkább sajnáld érte. Kedvesen de határozottan mondd meg neki, hogy neked így tetszik, így jó és kész.
2021. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
1-es, azért, mert te a gyártósoron b...szódsz, attól ő még kiírhatja, hogy orvosin tanul. Ha ez téged frusztrál, akkor kezdj valamit magaddal.
2021. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy te ÖNMAGAD akarsz lenni.

Rosszul csinálja, mert ahelyett, hogy segítene, ezzel a hozzáállással az önbizalmadat tiporja napi szinten.

2021. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!