Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha egy...

Hogyan reagálnátok ha egy picit sem támogatnának a házvásárlásban a milliomos szüleitek?

Figyelt kérdés

Párommal közösen családiházat tervezünk vásárolni amelyek felénk azért eléggé borsos áron vannak. Van néhány milliónk, anyósomék is adtak bele de így is kell kb 15 millió hitel.


Az én szüleim egy picit sem akarnak támogatni a házvásárlásban, pedig nekik bőven van mit a tejbe aprítani, de egy asztalterítőre vagy egy szőnyegre sem szánnának pénzt.


Sőt, lelkileg sem állnak mellettem, ehelyett negatívumokkal bombáznak nap mint nap. A páromat és a családját is szidják, az anyósomat konkrétan lekurvázták pedig eddig semmi bajuk nem volt velük. A páromat bírták eddig, és én is azthittem hogy jó a viszonyom velük és számíthatok rájuk de most nagyon kimutatták a foguk fehérét. Nem akarják, hogy elköltözzek ezért most olyan mintha szándékosan visszahúznának.


Hogyan reagálnál ha egy picit sem támogatnának a házvásárlásban a milliomos szüleid akinek egyetlen gyerekük vagy és akikkel elvileg tök jó a kapcsolatod?



2021. júl. 27. 23:08
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
71%
Amikor az elkényeztetett gyerek kikerül a gazdag anyuci és apuci házából és rájön, hogy valójában milyen az élet:
2021. júl. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
83%
Mi az, hogy milliomos? Mert szó szerint értve a felnőtt lakosság nagyrésze az.
2021. júl. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
82%
Attól függ eddig hogyan álltak hozzád. Az a része nem zavarna, hogy nem támogatnak (mindenki a saját sorsának kovácsa), de hogy vissza is húzzanak…szerintem csak azt hitték/hiszik ez valami fellángolás és semmi komoly, aztán mégsem, és kicsúszol az irányításuk alól. Sok pénzt csak kontrollal tudsz összeszedni.
2021. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
76%

Részedről sem "tök jó" a kapcsolat, ha itt savazod őket.

Ha támogatnak megköszönöd, ha nem megoldod máshogy.

De ha egy szem gyerek vagy akkor nincs miért aggódnod, tied lesz mindenük.

Csak úgy tűnik hamarabb szeretnéd, mint illetne.

2021. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
67%
Nem kötelességük eltartani téged egész életedben.
2021. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
62%
Sokan írják, hogy a szülőnek nem kötelessége segítenie a felnőtt gyereket. Valóban nem. Erre pedig az a válasz hogy a gyereknek sem kötelező ellátnia az idős beteg szüleit ha arra kerül a sor. Akkor majd biztosan sokra mennek a millióikkal.
2021. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim válasza:
56%
Utolsó….már felnevelték annyira, hogy házvásárláson gondolkozzon, azt hiszem nem végeztek akkor rossz munkát, vagy felejtsük el az elmúlt 20évet? Úgy látszik neked könnyen megy.
2021. júl. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
85%
Várjál már. Hogy érted azt, hogy nem akarják, hogy elköltözz? Még velük laksz? Egy olyan emberrel akarsz 15 millió hitelt felvenni, akivel még egy percet nem éltél együtt? Hát nem csoda, hogy ezt a szüleid nem támogatják. Költözzetek össze albérletben, aztán ha egy év múlva is jól vagytok, nem akarjátok átharapni egymás torkát, akkor el lehet kezdeni gondolkodni olyan több évtizednyi elköteleződésben, mint egy közös hitel.
2021. júl. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
93%

"A páromat és a családját is szidják, az anyósomat konkrétan lekurvázták pedig eddig semmi bajuk nem volt velük."

Biztosan elmondták, hogy mi a konkrét problémájuk. Oszd meg velünk is, mert innen valami információ hiányzik. Nem az a problémájuk véletlenül, hogy nem akarnak házat venni egy idegennek?

2021. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
88%

Koltozzetek albiba, eljetek ott vagy 2 evet egyutt, aztan johet a hitel.

Xar ugy ha nem tamogatnak a szulok, en megertem, persze ha megtehetnek, de anelkul is elni kell valahogy.

Max nem beszelsz veluk tobbet, ha mar ugyis acsarkodnak anyosodekra, ferjedre. Ha az egyaltalan, marmint azt irtad meg anyadekkal laksz. Hazassag nelkul nem erdemes hazat venni, foleg ha nem is eltetek meg egyutt.

2021. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!