Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagál, ha a 16 éves fiad...

Mit reagál, ha a 16 éves fiad bemutatná a barátnőjét, aki nagyjából két és fél évvel idősebb? Mit reagálnál, ha a lányodnak lenne fiatalabb barátja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval én nem a srác vagyok a kérdésben. Az van, hogy alakul egy sráccal, de nem kiabálom el a dolgot, a héten ismertem meg táborban, és mint kiderült egy suliba járunk. És beszéltünk róla, hogy miután már otthon vagyunk, és nem csak itt a táborban, akkor talizhatnánk kettesben, adjunk esélyt a dolgoknak.

És én eddig nem aggódtam, de ma elkezdett beszélni velem erről random a tanár, aki velünk van.(A srác, akivel alakul, az a tanár unokatestvérének a fia) És olyanokat mondott, hogy hát, ez nem jó ötlet, a korkülönbség, meg ilyenek. És én tökre beparáztam, hogy mi van, ha a srác szülei is hasonlóakat fognak gondolni. Mert így belegondolunk fura,én gimiben jövőre végzek (előkészítős is voltam), 18 vagyok (ősszel leszek 19), a srác meg jövőre lesz tizedikes (ő nem volt előkészítős, amúgy) és ő 16 eves.


És ja, fura. Szerintetek milyen szülői reakciókra lehet számítani?


2021. júl. 28. 23:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk nem volt belőle gond. Én ugyan másfél évvel voltam idősebb, mint a srác, de nem hiszem, hogy az az egy év sokat számítana. Az elején én is paráztam, de mindenki lazán vette
2021. júl. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem korkülönbség, tiniknél sem. Ha akármelyikük hazahozna egy huszonéves partnert, az már nem tetszene.
2021. júl. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy elárulom: a legtöbb apa megveregetné a fia vállát ha 16 évesen felszed egy idősebb csajt. És nőként mondom, az anyukával lehet gázosabb a helyzet majd. Legyél udvarias, kedves ha náluk vagy: ha anyu nem tőröl metszett sárkány, előbb-utóbb megkedvel.
2021. júl. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy #3 mondja, egyébként pedig az messze van még hogy bemutatjátok egymást a szüleiteknek
2021. júl. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem oylan angy különbség ez.
2021. júl. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Nalunk is igy van a korkulonbseg, en (L) 19 voltam a parom meg 16 (F) amikor osszejottunk (2,5 ev van koztunk). Az o szulei nem reagaltak ra semmit, nekem csak anyukam meglepodott, hogy fiatalabb, de semmi negativat nem mondott a mai napig. Ma mar hazasok vagyunk es semmi gond, szoval hajra!:)


24/L

2021. júl. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%
Azért ez nem korkülönbség. Amikor az van, hogy pl 30 éves nő jön össze egy 25 évessel, akkor már szoktak kicsit pislogni, de nem annyira. Nem számít annyira 25 és 30 között olyan nagyon kirívónak. Ha a 30 éves nő már nála 10 évvel fiatalabbal, azt megjegyzik. Nőként mondom, hogy szerintem sem szerencsés. Egy 20 éves srác még próbálgatja magát, míg a nő már komolyabban gondolja. Sajnos a nők hamarabb öregszenek, ezért van az, hogy a mai napig elfogadottabb ha a férfi az idősebb. De 3 év semmi hidd el. Főleg nem 15 felett.(nem mindegy, h 15 és 18 v 15 és 12). Max akkor lesz gond, ha te egyetemre mész ő meg még ugye középsulis, így a másabb élethelyzet okozhat problémát, de az fordítva is okozná, ha te lennél a 16 ő a 19. De 20 felett már senki sem nézi. Szóval 3 év nem korkülönbség.
2021. júl. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%
Semmit nem szólnék, ha a fiam hazahozna egy kicsit idősebb nőt, örülnék neki,legalább nem bu-zi.
2021. júl. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Sokat nem magyarázhatnék, mert a férjem (az apja) 8 évvel fiatalabb nálam és nem dőlt össze a világ.
2021. júl. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Anyám 4 évvel idősebb apámnál.


Ez a korkülönbség még kistiniknél is kevés, nemhogy 16-18 éveseknél.

2021. júl. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!