Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért haragszanak a hobbimra?

Miért haragszanak a hobbimra?

Figyelt kérdés

Műanyag maketteket építgetek, főleg repülőgépeket, pár ezer forint egy doboz, elvagyok egyel egy hónapig, szerintem nem drága hobbi. Nem napközben csinálom, hanem este tévé helyett. Amikor kész, kiteszem a polcra. Ez nem mozog, nem repül, csak nézegetni lehet.

Szüleim folyton beszólnak érte, hogy miért piszmogok ennyit ilyenekkel. Azt mondják semmi értelme. Sose veszem semmi hasznát. Én pedig szeretek olvasgatni is, nem csak építeni. Például megtanultam már a ciril abc-t is, amikor orosz gépekről töltöttem le doksikat. Meg nagyon érdekes az aerodinamika, ami a levegőben tartja őket, van róla szakkönyvem. Suliban sajnos nem tanítják.



2021. júl. 29. 13:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
ha az én gyerekem lennél én rendkívül büszke lennék, hogy ennyire kitartó vagy és van saját érdeklődési köröd és hobbid.
2021. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
most jobb lenne ha nem csinálnál semmit otthon vagy egész nap gépeznél szerintük? hagyd rájuk..
2021. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer kérdezd meg tőlük, hogy konkrétan mi a bajuk a hobbiddal? Nem veszélyes, nem drága, nem lesz tőle büdös a lakás.


Én inkább irigyellek, hogy meg tudod csinálni, én kb. a harmadik lépésben elrontanám és minden úszna a ragasztóban! 🤣

2021. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

nem akarok bántó lenni, de nem biztos, hogy annyira intelligensek.

az idegbeteg apám ilyen. vállalom. elvan a gagyi bulizenén is,szerinte nem létezik depresszió, lelki gond, és károg folyamatosan

2021. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez tök jó hobbi, a többit meg engedd el a füled mellett.
2021. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
90%
Nekem is ez a hobbim pl most egy nagy 2.világháborús bombázót csinálok.
2021. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%

Nekem allandoan azt mondtak, hogy minek gepezek annyit..latnanak egyszer inkabb olvasni. Eljott ez az ido is es vettem egy konyvet 8e ftert. A valasz az volt ra, hogy minek veszek konyveket.


;d

2021. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
89%
Nem tudom miért haragszanak én inkább örülnék neki mert az én fiam csak a gépet nyomja😥
2021. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Metionin ***** válasza:
94%
Általában azok a szülők kötnek bele ilyesmibe, akiknek nincs semmi hobbija. Tojd le és építs tovább, szerintem ez tök menő.
2021. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%

Ha sok van belőlük és csak a por lepi őket, akkor ahelyett, hogy a 12305.-et is felraknád a polcra úgy, hogy már semminek nincs hely, én ez esetben eladnék, pénzt csinálnék belőlük.

Ha pedig pénz van belőle, akkor az ugyanolyan értelmes tevékenység, mintha én nem tudom, pl. bejárnál egy irodába 8 órába dolgozni, vagy mondjuk kitanulnád a kőműves szakmát és tavasztól őszig felépítenél 10-20 házat évente, vagy eljárnál egy gyárba 2-3 műszakba dolgozni.


Ezzel csak azt akarom mondani, vagyis írni, ha lepi a por és csak a nyűg van vele, akkor szerintem ne csodáld, ha az 12306., épp most készülő kütyüdnek nem örülnek, ha viszont le tudsz belőle adni x összeget annak a háztartásnak, ahol az áramot fogyasztod, és ahol kinyitod a hűtőt ételért/italért, akkor nem értem a berzenkedésüket.

2021. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!