Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gonosz mostoha lennék amiért...

Gonosz mostoha lennék amiért zavar a párom lányának a viselkedése?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 17 éves lánya aki mondjuk meg őszintén, egész nap döglik otthon. Suliba nem nagyon kellett járnia a vírus miatt,az edzést is abbahagyta,barátnőivel is nagyon ritkán találkozik. Én 16-17 éves koromban az egész nyarat a balatonon töltöttem a barátnőimmel együtt. Volt egy srác akibe mindannyian szerelmesek voltunk és az apjának volt lent a parton több vállalkozása ahol dolgoztunk pultosként meg vízimentőként stb. Mi éltünk akkoriban. Állandóan mentünk, végig dolgoztuk a napot és utána még reggelig buliztunk aztán megint mentünk munkába. A tini éveink arról szóltak hogy mindig szerelmesek voltunk mindig mentünk valahova. Jó kapcsolatom van ezzel a kislánnyal de egyszerűen annyira antiszociális,annyira semmi magánélete nincs hogy rossz nézni is. Barátja még nem volt,amikor elmentünk közösen kirándulni vagy nyaralni és láttam hogy fiúk próbálnának vele flörtölni,szemezni akkor is teljes közömbösséget láttam a lányon,mintha egyáltalán nem érdekelnék a fiúk,meg úgy összességében semmi más. Itthon elvan a kis sorozataival meg nagy ritkán elmennek a barátnőjével fagyizni,de a már a barátnőjének is párkapcsolata van és ők is ketten a fiúval mennek nyaralni. Nagyon gonosz lennék ha mondanám neki hogy mozduljon ki és használja ki ezeket az éveket vagy inkább ne rontsam el a kettőnk között kialakult kapcsolatot? Ti mit tennétek a helyemben?
2021. júl. 31. 20:39
1 2 3 4 5 6
 1/56 Stefan91 válasza:
94%

Szerintem semmiképp nem rontsd el a kapcsolatotokat!

Sok fiatal, pláne, ha ilyen személyiségű, akkor a jó tanácsot is, tolakodásnak, úgymond "okoskodásnak" veszi.

Régen más volt, régen minden más, tudjok. Most pedig, most van. Más igények, más világ.

Szerintem próbálj inkább Vele, Te, programokat szervezni, vedd rá a közösségi életre magad.

2021. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
99%
Vannak introvertált emberek, akik szeretnek otthon magukban lenni, otthoni elfoglaltságokkal tölteni az idejüket. Ezt el kell fogadni, nem pedig piszkálni hogy mozduljon ki. Majd kimozdul, ha akar.
2021. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
25%
Nézzük inkább ahátteret, mi váltja ki a depressziót. Mert ez az. ˇ~párom gyereke~ gondolom az anyja meghalt. Ezt nem könnyű egy gyereknek feldolgozni . Releváns leszek: nem fog rád igazi anyaként tekinteni soha, de jó viszony kialakulhat, szervezz programot. Ha negatívan lépsz fel, gyűlölni fog . Az én gyerekem anyja is meghalt, ezért benne vagyok a témában.
2021. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
98%
Hagyd. Én is introvertált vagyok, nem szeretek emberek között lenni, és nem segít ha valaki rám akarja erőszakolni a társaságot, nagyon zavaró tud lenni. Próbáld meg megérteni hogy neki az a kikapcsolódás, feltöltődés ha egyedül van, nem az ha emberek között. Ha másra vágyik, ki szeretne mozdulni, akkor úgy is azt fogja tenni.
2021. júl. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
83%

Barátja még nem volt,amikor elmentünk közösen kirándulni vagy nyaralni és láttam hogy fiúk próbálnának vele flörtölni,szemezni akkor is teljes közömbösséget láttam a lányon,mintha egyáltalán nem érdekelnék a fiúk,meg úgy összességében semmi más.


Persze , majd pont neked fogja elmondani hogy kivel dug. Mi közöd hozzá , hogy milyen nemi életet él.

2021. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
83%

"vagy inkább ne rontsam el a kettőnk között kialakult kapcsolatot?"


Nincs mit elrontani, a mérgező szülő prototípusa vagy! Sokan akiknek ilyen jutott ismerős lesz a "bezzeg én a te korodban".

A kislány hozzád képest egy kibsztt nagy nulla, egy elcseszett lúzer, verd a melled, te vagy a király! De ezt nem elég egyszer elmondanod neki, heti több alkalomra lesz szükség, hogy tutira menj a lelkének nyomorgatásában!

2021. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem antiszociális viselkedés, annak a szónak nézz utána! Egyszerűen introvertált, nem kell őt neked erővel nyitogatnod a világra! Ő így éli a tinikorát, te máshogy élted. Engem sem érdekeltek a fiúk 16-17 évesen, pedig nem voltam csúnya, lett volna jelentkező. Nem, félénk sem voltam. Barátnőkkel igaz, hogy én többet lógtam, de ők is introvertált, pasizásban-bulizásban abszolút nem érdekelt lányok voltak. Minket más érdekelt.
2021. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
95%
Ő nem te vagy. Miért baj hogy máshogy érzi jól magát mint te annak idején? Szemtelen? Kötözködik? Ellenséges veled? Ha nem, csak hagyd békén. Nem a klónod, nem kell hogy azt csinálja mint te kamaszként.
2021. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként eleve beszédes, hogy téged az ő magánélete "zavar". Miért, lenne inkább szerinted tinikorban terhes és fetrengjen össze mindenkivel?
2021. júl. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
95%

Hagyd már békén, láthatóan introvertált. Miért fáj neked, hogy más hobbija van, mint ami neked volt ennyi idősen? c:

És ha nem érdeklik a fiúk, akkor ahhoz is mi közöd?

2021. júl. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!