Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem vagyok elég jó a...

Miért nem vagyok elég jó a szüleimnek?

Figyelt kérdés

A szüleimnek soha nem vagyok elég jó... Mindig van valami ami amiatt le tudnak szidni.

Ma például szóba került a sportolás. Megkérdezték hogy miért hagytam abba a táncot. Elmondtam nekik hogy nem találtam meg a társaságomat és nem éreztem jól magamat abban a közegben. Jött is a hidegzuhany! "Neked mindig van valami kifogásod hogy feküdhessél az ágyban"...gondolják ők. Eddigi életemben sokféle sportot kipróbáltam, és valóban mindegyiket abbahagytam, de mindig csináltam valamit. Soha nem kerestem a kifogásokat hogy ne kelljen semmit se csinálnom.(Egyébként nem vagyok elhízva, szóval nem ezért akarják hogy sportoljak.)


Ez a beszélgetés csak egy a sok közül.


Nem vagyok problémás gyerek, tudom hol a helyem és mit kell tennem a jövőm érdekében. Idén kitűnő tanuló lettem, de ez sem volt elég a szüleimnek, a nyári szünet első hetében már közölték velem, hogy megint döglök az ágyban holott tanulhatnék is hogy vigyem valamire, miért nem csinálom meg a jogosítványt csak úgy, mint a többi korombeli, miért nem csinálok egy nyelvvizsgát, ennek meg annak miért megy, neked meg miért nem... stb.


Miért nem vagyok nekik elég jó? Miért hasonlítgatnak össze más gyerekével?

Van egy ismerősöm, aki május vége környékén szerezte meg a jogosítványát, ezt elújságoltam a szüleimnek, de hamar rájöttem hogy hiba volt. Egyből letámadtak hogy én miért nem kezdem már el. Azt tudnotok kell, hogy én tavaly szerettem volna elkezdeni, de beijedtem a vezetéstől ezért inkább nem vágtam bele. Nem éreztem még magamat elég "érettnek" hozzá.

Viszont most már lassan megyek letenni a kresz vizsgát. (Emiatt is leszidtak, mert hogy a kresz után nem lesz időm megcsinálni az egészségügyit még szeptember előtt, és hogy az egész nyaramat elcs.sztem a nagy semmittevésre.)


Szerintetek is túl maximalisták? Vagy csak én reagálom túl?

Egyébként van egy nővérem, azóta megy ez nálunk amióta Ő kiköltözött házból.


18/



2021. júl. 31. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Felejtsd el, hogy ez megváltozik, mert nem fog, ők ilyenek maradnak. Nyugtasson a tudat, hogy a szülők nagyon nagy része így viselkedik. Az egyetlen megoldás erre a kellő távolságú különköltözés.
2021. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az egyessel, kivéve az utolsó mondatot, nem könnyű különköltözni, és nem az az egyetlen megoldás, főleg nem 18 évesen.
2021. júl. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
1-es vagyok: Hát nyilván most nem tud egyből elköltözni, nem is azt írtam, de csak az fogja idővel megoldani a gondot. Tudom, saját tapasztalat. 24 éves koromig leépítették az önbecsülésemet, akkor sikerült elköltöznöm 50 km-es távolságra és azóta ez a gondom megoldódott.
2021. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez rendben, de 18 évesen hova menjen ilyen albérlet árak mellett?Hol dolgozzon egy érettségivel?Lehet még le sem érettségizett...
2021. júl. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, én is azt hallgattam egész gyerekkoromban, hogy melyik lány a faluban mennyivel szebb, okosabb, különb nálam. X-nek szebb volt a haja, mint az enyém, y-nak jobb volt a bizonyítványa, z meg állandóan segített otthon velem ellentétben, mert én nem csinálok semmit. Hogy nem vagyok szép kislány, azt is százszor elmondták. Estig tudnám sorolni. A nagymamámtól még egyszer nem hallottam, hogy valamit az életben jól csináltam volna.

Tudod az autóvezetéshez jogosítvány kell, de szülő bárkiből lehet és sajnos lesz is. Sokan úgy halnak meg, hogy észre sem veszik, hogy valamit nagyon elrontottak.

2021. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Légy erőszakosabb és harcolj az igazadért a végsőkig.
2021. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Pár évet kibirsz aztán költözöl.
2021. júl. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Lényegében trófeának tekintenek... én ezt látom. Koncentrálj magadra és szard le a véleményüket. Ennél jobb tanácsom nincs
2021. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem inkább az a bajuk, hogy nem találod magad, nem vagy kitartó. Mindenbe belekóstolsz aztán abba hagyod. 🤷‍♀️ 18 éves vagy.
2021. júl. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre az a megoldás, hogy nagyon nagyon messze mész egyetemre/főiskolára és pár havonta elég lesz hazamenni. Akkor is lesz vérnyogás, de legalább ritkán. :D


#9 Az, hogy több mindenbe belekóstol miért gond? Egyáltalán nem kötelező az első választásnak életre szólónak lennie... Az élet nem arról szól, hogy csak zöld színnel rajzolok 3 éves koromtól kezdve a halálomig... Ennyire faék nem lehetsz.

2021. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!