Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a szüleimnek,...

Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy szeretnék pszichológushoz járni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom, hogy hozzám fel nekik ezt a témát, főleg mivel ők eléggé konzervatív módon gondolkoznak és félek, hogy csak veszekedés meg ordibálás lenne belőle vagy csak szimplán az arcomba röhögnének, mondván, hogy nincsen semmi bajom, mert nekem még nem lehet.


Egyébként nem viccből szeretnék járni. Kicsit régebben elkezdtem diétázni és azóta nem tudok kiszálni belőle, éheztetem magam egy ideig utána jönnek a falási rohamok és a hánytatás, hashajtózás. Nem akarom még jobban tönkre tenni a testem de úgy érzem egyedül egyszerűen nem vagyok képes befejezni, mert mindig mikor úgy érzem kezd jobb lenni valami egyszerűen eltörik és kezdődik előlről az önsanyargatás. Ez odáig fajult, hogy többször megvágtam már magamat (volt egy időszak amikor esténként annyi vágást ejtettem magamon mint ahány kg voltam szóval a fél karom és a belső combom elég brutálisan néz ki). Ezek mellett pedig enyhébb dührohamaim (vagy inkább hisztirohamnak nevezném) vannak, amikor valami tényleg apróságon felhúzom magam és mindent a földhöz vágok vagy bele ütök az ajtóba....

Tényleg úgy érzem, hogy segítségre van szükségem, mert már én magam alig bírom magamat elviselni és nem akarok mindenkit elveszíteni, de nagyon rettegek a szüleim reakcíójától, hisz igazából eddig se nagyon érdekelte őket ez a dolog.


2021. aug. 1. 02:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha tinédzser vagy, akkor kell lennie iskola pszichológusnak, hozzá akármikor elmehetsz, amint elkezdődik a szeptember. Ha felnőtt vagy, akkor meg gondolom rendelkezel önálló keresettel, vagy valami, így nem is muszáj tudnijuk róla.



Egyébként én valahogy úgy csinálnám, hogy először elmondanám az okát majd a végén hozzátenném, hogy le akarom győzni, de egyedül nem megy és szakemberre van szükségem, ami ilyenkor a pszichológus. Majd esetleg elmagyarázni nekik, hogy az őrülteket pszichiáter kezeli, de annak sem minden páciense őrült, szimplán a komolyabb esetek oda kerülnek (tudtommal, de javíts ha tévedek).

2021. aug. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Elején nem is feltétlen kell ezt elmondanod szerintem.
2021. aug. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%

Létezik már a munkaerő piaci mentor pszichológus fogalma is. Én ott is kaptam átmeneti segítséget a munkanélküliségem idején.


De szeretettel ajánlanék valamilyen egyházi közösséget is, ahol be- és elfogadó szellemben viszonyulnának hozzád.


IGEN VAN enyhe démoni megszállottság - édesanyám viselkedésénél is gyakran tapasztaltam, amíg el nem hunyt szegénykém.


Ui: esetleg még családsegítő szolgálat. A GYÁMÜGYTŐL ÓVAKODJ! Az lenne a legszörnyűbb helyzet, akármilyen fiatal vagy.

2021. aug. 1. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Ebben nincs kérdés! Mindent és őszintén. Nyilvánvaló táplálkozási zavarod van, és a vagdosáshoz, és düh/hiszti rohamokhoz lehet, hogy kevés lesz a pszichológus.
2021. aug. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem hinném, hogy jó ötlet lenne belevonni az iskolát és iskolapszichológushoz menni. Bárcsak tényleg minden olyan jól működne, ahogy akarjuk, de csak az lenne belőle, hogy a kérdező rosszul érezné magát, mert megtudná az osztályfőnök, onnan értesítenék a szülőket is, stb... A démonos kérdezővel se foglalkozz.

Gondolom még nem töltötted be a 18-at, úgyhogy mindenképpen kelleni fog legalább édesanyád aláírása mégha járhatsz is egyedül szakemberhez. Anyukádnak pedig mondd el az igazat. Nem kell neki mindent elmondanod, ha úgy érzed, de legalább felületesen áruld el neki, hogy miért szeretnél járni. Ha normális, meg fogja érteni. Ha meg nem, és nem érdekli őt, menj el egyedül állami pszichológushoz (tapasztalatból mondom, hogy nagyon kedvesek szinte mindannyian, nem hinném, hogy rossz tapasztalat érne téged), és szerezd meg valahogy anyud aláírását mikor kérik. Csak vedd rá, hogy aláírja azt a nyamvadt papírt, az se baj, ha azontúl nem érdekli őt a dolog. Ha pedig az orvos mindenféleképpen látni szeretné édesanyádat, de nem akar bemenni veled, csak mondd meg simán, hogy nem akar bejönni és kész.

2021. aug. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Ha kiskorú vagy, a pszichologus fog kérni szülő konzultációt, hogy lássa mennyire tehetnek a kialakult helyzetről ők. Nyilvan ezt nem így fogja feléjük kommunikalni, csak ismerkedni fog a celed valo kapcsolatukkal.

Az iskolapszichológus nem mindig kér ilyet, de ők 8-10 alkalomnál többet nem vállalnak.

Mondd el a szuleidnek, hogy ugy érzed szükséged lenne ra es szeretned, ha tamogatnanak. Sajnos mi nem tudhatjuk mit fognak reagalni, de segítséget kerni jogod van.

2021. aug. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Ha még esetleg suliba jársz, akkor érdemes lenne először megpróbálnod a suli pszichológust is, ha más alternatívától még félsz egyelőre. Tudom, hogy ez borzalmas, de hidd el nem vagy egyedül. A legfontosabb, hogy bármennyire nehéz próbálj meg kicsit megnyugodni, még ha nehéz is minden rendben lesz! Ha meg a szüleiddel megvitatod ezt, akkor próbálj meg előtte felkészülni a higgadt őszinte beszélgetésre, ha már ők felhúzták magukat, akkor is próbálj meg higgadt lenni sokkal jobb, mintha mindannyian egymással ordibálnátok. Mihamarabbi jobbulást kívánok, és sok sikert!
2021. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

"eléggé konzervatív módon gondolkoznak"

Annak semmi köze ehhez. Sőt, minél konzervatívabbak, annál valószínűbb, hogy nem valami hókuszpókuszban bíznak, ha baj van, hanem szakemberekben, amilyen a pszichológus is.


"mondván, hogy nincsen semmi bajom, mert nekem még nem lehet"

Hogyhogy neked még nem lehet? Hogy érted ezt?


"nagyon rettegek a szüleim reakcíójától, hisz igazából eddig se nagyon érdekelte őket ez a dolog"

Hogyhogy eddis se érdekelte őket? Tudnak róla egyáltalán? A hánytatásról is, a hashajtózásról is, a vagdosásról is?


"ma 02:58"

Ha tényleg igaz, hogy

"Nem akarom még jobban tönkre tenni a testem",

akkor legalább annyit tegyél meg, hogy normál időben lefekszel, és ha felébredsz éjjel, ne a telefonodat/gépedet vedd elő, hanem nyomtatott könyvet, hogy vissza tudj aludni minél előbb. A normál mennyiségű alvás alap, ha valóban meg akarsz gyógyulni!

2021. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem mindenhol van iskolapszichológus, én kisvárosba jártam általánosba és ott se volt pszichológus csak védőnő, most pedig egy kicsit nagyobb városba járok gimibe és itt sincs pszichológus. De ebbe szerintem se előnyös az iskolát belehúzni, inkább privátban érdemes.
2021. aug. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
2021. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!