Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mai egészségesnek mondott...

A mai egészségesnek mondott családi modellbe belefér az, hogy a férfi a saját maga kiterjesztésének nézi a gyerekét bizonyos szituációknál?

Figyelt kérdés

A tapasztalat azt mondja, hogy minden család ilyen valamilyen szinten, a kérdés az, hogy milyen mértékben


Mindaddig amíg a gyerek el nem költözik, a szülők valamelyest a kiterjesztésüknek fogják tekinteni a gyereket


A megoldás persze az, hogy elköltözöl, de mivan az elmúlt 25 évvel amíg jól beléditatták a tudatot, hogy csak így lehet élni


Majd az ember gyereket vállal, tudván, hogy hogyan érzett gyerekkorában, majd a gyerekeddel is ugyanazt az élményt megélteted, enyhe mentális sérülést okozván miután majd magának kell kitalálnia, hogy hogyan jöjjön helyre.


És ha sikerült neki is akkor ő is gyereket vállal szintén hasonló módon, hasonló hozzáállással, stb..


2021. aug. 1. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden család ilyen. És ha az ember ezt felismerte, tud ellene aktívan tenni, hogy a gyerekkel ő ezt ne kövesse el. Miért csinálsz úgy, mintha ez valami örök és megváltoztathatatlan dolog lenne? Te majd hagyod a gyerekedet önállósodni, mert megtapasztaltad, milyen az, ha nem hagynak. Ha nem így teszel, az már nem apád felelőssége, hanem a tiéd. Nem lehet örökké a szüleinkre mutogatva rinyálni meg sírni. Ők elkövették ezt a hibát, te már ne kövesd el.
2021. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, ez milyen családmodellbe fér bele, sok ilyen van. De egy normális szülő sosem tekinti a saját kiterjesztésének a gyereket. Nyilván, a legjobbat akarod neki. Megadsz neki mindent lelkileg és érzelmileg is, és anyagilag is. De egy -szerintem- normális szülő nagyon hamar válaszlehetőségek elé állítja a gyereket és hagyja dönteni. Ha a gyerek utál olvasni, nem erőlteti, ha nem kitűnő tanuló, de nem azért mert lusta, hanem mert más dolgok foglalkoztatják, akkor nem cseszegeti.

Hagyja, hogy a gyerek válasszon iskolát, középsulit is és egyetemet főleg. Ha pedig nem akar egyetemre menni, akkor ezt a döntését is el kell fogadni.

Szerintem az a fontos, hogy legyen szeretet és bizalom, sokat beszélgessünk és hagyjuk, hogy önmaga legyen. Engem nem is traumatizált senki és én sem fogom a sajátomat.

2021. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Traumatizáltnak lenni mindig másképp jön ki az emberben, a nárcizmus csak egy megnyilvánulása, de ha valaki nárcista nevelésben részesült, abból nem feltétlen lesz nárcista, csak egy érzelmileg frusztrált ember, aki a gyerekét szintén diszfunkcionális módon fogja felnevelni, nem feltétlen arról van szó, hogy tudatosan, és pont abba az irányba ahogyan az apja nevelte


Ha valami sérülés ér valaki akkor amikor nem tud ellene semmit sem tenni, akkor annak nem ugyanolyan a megnyilvánulása mint az elkövetőnek aki a sérülést okozta

2021. aug. 1. 11:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

de mivan az elmúlt 25 évvel amíg jól beléditatták a tudatot, hogy csak így lehet élni - mivan?


Én már elég hamar felfogtam, hogy nem oké, amit csinálnak és onnantól azon dolgoztam, hogy lelépjek. 23 éves koromban sikerült. Nem még 25 éves koromban is otthon szenvedjek. Egy francokat.

2021. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha számukra jó így, akkor nincs vele gond.
2021. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a társamként kezelem a gyermekemet, ugyanúgy megadom nekia toszteletet, mintha egy idősek lennénk és legjobb barátok lennénk. Nem tekintem a kiterjesztésemnek egy cseppet sem.
2021. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Mi a kérdés? Miben nyilvánul meg ez a "kiterjesztés"? "Fiam ha én kőműves lettem, neked is annak kell lenni!" erről van szó?
2022. jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!