Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem mindegy az, hogy...

Miért nem mindegy az, hogy egy adott dolgot megrendelek, vagy megveszem személyesen?

Figyelt kérdés

Még otthon élek, szóval ha kijön a futár, azt látják a szülők is. Meg igazából szólok nekik, hogy ha véletlen ők mennének ki, akkor ne legyen meglepetés. De egyébként mindig magamnak fizetek ilyeneket...

És az van, hogy rendszeresen vita, ha én mondom, hogy online rendelek. Mindig kérdés, hogy de miért nem megyek el egy adott üzletbe inkább, mert akkor a "szállítási költség nincs". Nos azért, mert helyben nincs semmi olyan üzlet, ahol az adott dolog kapható. Ha meg átutazok, akkor ugyanott vagyok, hogy a útiköltség annyi, mint a szállítási költség lenne, de minimum 4 órám ráment a dologra, és lehet nem is találtam pont olyat abból az adott dologból az üzletben, mint amit én akartam.


2021. aug. 2. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vitatkozni, ha mondják, akkor elengeded a füled mellett, és kész.
2021. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Én is éppen ezért rendelek online szinte mindent.

Viszont nem mindegy, hogy mit rendelsz.

Kolléganőm egymás után rendelte a cipőket, mert de jól néz ki, és csak most akciós, nincs több stb...

Élőben viszont másabb a színe, mint a képen volt, felpróbálva nem is olyan kényelmes, vagy éppen más méret kellett volna, mert ez nagy vagy kicsi, lehet el van méretezve.

Ilyenkor nem győz valakit vadászni, aki vissza tudja neki juttatni, mert ő nem megy, visszaküldeni meg nem meri.

Vagy valakit, akinek pont jó, és tetszik a cipő, és átveszi.

Jelenleg is árul egyet, de nem kell a kutyának sem.

A legjobb, amikor egyet már árul, de már várja a következőt, mert annak már jónak kell lennie...

2021. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nagyon szívesen elengedem, csak "kicsit" bosszantó minden áldott alkalommal meghallgatni :D
2021. aug. 2. 14:32
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem olyasmikről van szó, aminek méret baja lehetne. Inkább hobbihoz való eszközök, telefontok, ilyesmik.

Plusz mindig az a kifogás, hogy személyesen sokkal egyszerűbb lenne, pedig nem. :D Sokkal egyszerűbb neten megrendelni egy teljesen konkrét dolgot, ami nem sürgős, hogy most rögtön és azonnal kelljen, várni pár napot, majd átvenni, mint felszállni a buszra, kifizetni ugyanannyit, mint a szállítási költség lenne, zötyögni 1 órát, járkálni boltról boltra, hátha lesz pont olyan, mint, amit akarok, ha nem, akkor meg keresni valami közelítőlegeset és kompromisszumot kötni, aztán hazabuszozni, és akkor erre ráment legjobb esetben is négy órám. :D

2021. aug. 2. 14:38
 5/9 Molyember ***** válasza:
100%
Jó, most nekünk alaposan elmagyaráztad a nyilvánvalót, de ettől otthon nem lesz jobb a helyzet. Elmondtad ezt nekik? Ha nem, akkor próbáld meg. Ha elmondtad, akkor megértették? Ha nem, akkor ez van, ha viszont megértették, akkor csinálhatsz bármit, akkor sem fognak örülni a futárnak. Időseknél megesik az ilyen, az ő korukban nem volt, nem is nagyon értik, bizalmatlanok.
2021. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyádék másik századból valók, óriási a különbség a generációk között. Sose fogják megérteni.
2021. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Online olcsóbb és nincs is mindig szállítási költség. Rendeld postapontra vagy más átvételi helyekre és nincs vita.
2021. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Míg te fizeted, addig szerintem ne foglalkozz velük.
2021. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Más generáció, sose fogják megérteni. 2. Lehet zavarják őket a futárok, átvételek.


Off

Személyes megjegyzés én elmegyek, ha viszonylag közel van, de én Budapesten lakom.

2021. szept. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!