Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem büszkék rám, mert nincs barátom, párkapcsolatom?

Figyelt kérdés

Anyukámon érzem ezt inkább... Bárhol vagyunk barátoknál és korombeli lányuk van, akinek párkapcsolata van, esetleg már menyasszony, utána napokig ezt fújja az anyám. Hogy én mikor hozok már haza valakit, ők mikor büszkélkedhetnek az én barátommal úgy, mint X-ék Y-nal, az én életem mikor fog így révbe érni végre.

23 éves vagyok, nem érzem elkésettnek magam azért, mert nem élek együtt két éve valakivel, vagy nem vagyok menyasszony.


Ismerkedek, szexelek, nem vagyok egy antiszociális frigid nő. De egyetem mellett nehéz, ráadásul a covid is eléggé kevés lehetőséget nyújtott arra, hogy az emberek tudjanak ismerkedni, konkrétan szeptembertől májusig megállt szinte az élet megint.

Közben az nem számít, hogy jók a jegyeim, tanulmányi versenyt nyerek, vagy már a 3. idegen nyelvből készülök a felsőfokra... Csak hogy miért nincs barátom, nem igaz, hogy nem vágyom rá és hasonlók.


2021. aug. 2. 22:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
16%
Sztem csak beképzeled. Ök csak azt szeretnék,hogy boldog legyél,mert ennyire szeretnek téged.
2021. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként meg majd eljön az ideje,böven ráérsz még.
2021. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Mit képzelek be?

Ezeket mondják, vagyis anyám mondja nonstop, amiket leírtam.

2021. aug. 2. 22:50
 4/30 anonim ***** válasza:
93%

Abszolút nem vagy elkésve, és nem 1880-at írunk, hogy a húszas évek egy embernél középkornak számítsanak.

Nem nekik kell büszkélkedni, bocsánat, de elég üres életük lehet, ha az minden vágyuk, hogy azzal büszkélkedjenek, hogy neked párod van. Manapság mire biztosíték egy eljegyzés, házasság,stb? Nem negatívkodni akarok, mert látom én is ezt a példát, pedig már elmúltam jócskán harminc, de van olyan ismerősöm, aki 25 évesen házasodott, 33 évesen meg elvált, és most kezdheti előről.


Egy tízessel vagyok idősebb nálad, nem jobb a helyzet így sem, főleg mert nálam már azzal jön a családom,hogy a petefészkeim lassan örök nyugalomra térnek - hozzáteszem, van kapcsolatom évek óta,csak nem sietünk sehová - és nekem is le kell őket kicsit "kevernem", hogy nyugodjanak meg, semmi közük az életemhez.


Egy szülőnek mindig prioros lesz, hogy a gyereke mielőbb megállapodjon, mert ők is ezt kapták fiatal korukban. De ma már, a modern világban egy 23 éves ember annyira az elején van mindennek, hogy ezzel csak egy plusz súlyt tesznek rád.


Én büszke vagyok rád, így idegenként is, hogy ennyi mindent letettél az asztalra, és remélem a szüleid is belátják, hogy kár siettetniük. Inkább éld ki magad, tanulj, bulizz, semmint fiatalon boldogtalan legyél valaki mellett,csak mert a társadalom ezt várja el.

2021. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
11%
Nem túl bonyolult: Szerezz egy pasit. Többre mész vele mint egy tanulmányi versennyel, hidd el.
2021. aug. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
Mit csinálj? Engedd el a megfelelési vágyad a szüleid felé, és éld az életed úgy ahogy neked jó.
2021. aug. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Ne foglalkozz velük
2021. aug. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én anno csak azért nősültem meg, mert ugyanígy terrorizáltak és még buz.iztak is. Azóta persze el is váltam és most kezdték volna elölről, de leoltottam őket keményen. Nem vagyok meleg, csak elég durván introvertált. Nem vagyok kíváncsi az emberekre, sőt idegesítenek. Meg huszonévesen is qrva nehezen ismerkedtem, szinte kényszerből, útban a negyven felé még xarabbul megy, úgyhogy nincsenek illúzióim a boldog párkapcsolatomról, ami valószínűleg nem lesz soha. De igyekszem leszarni és berendezkedni egy jóleső magány korszakára.
2021. aug. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
79%

23 éves még bele esik a legjobb korba,ilyenkor csúcson vagy a párkeresési piacon.

Mindenesetre nem tragédia még ha nincs senkid,ráérsz pár évet keresni.


Az is lehet hogy jól érzed magad szabadon.

Annyit viszont hogy 30 előtt érdemes komoly kapcsolatot kialakítani,30 körül már sokkal rosszabb lehetőségek vannak nők számára,legalábbis a környezetemben én ezt tapasztaltam.

2021. aug. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
99%

23 évesen nem vagy öreg. Tanulás fontos de nem minden ható az sem. Kell a lazítás is. De neked így felel meg vagy így megy.

Anyák sok felé ilyenek hogy már 14 évesen azt vizionálja hogy hamarosan jönnek a pasik vagy a nők megállás nélkül milyen fajin lesz... Mondjuk nem értem hogy miért is jó ha van valakije folyamatosan.

Mindenkit piszkáltak vele szerintem már aki nem bír egy percet sem valaki nélkül létezni. Párom is már piszkálja a kamasz fiunkat. Na mikor jönnek már a csajok? Már engem is zavar...


Engedd el, és/vagy beszélsz anyukáddal hogy hagyja abba mert ez neked rossz.

Éld úgy az életed ahogy neked jó.


3 nyelvből felsőfok az nagyon durva. Gratula!

2021. aug. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!