Most mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Apum beszélni szeretne velem. Néhány hete azt mondta, hogy arról szeretne beszélni velem, hogy miért mentek szét anyummal. 8 éves voltam mikor szétmentek. Ennek már 7 éve, hogy apum elköltözött otthonról. Sosem izgatott a tény, hogy jaj úristen szétmentek. Sosem gondolkoztam el azon, hogy miattam történt e esetleg. Az ő kapcsolatuk volt. Ők rontották el. Mindig úgy gondolkoztam, hogy az vagyok aki vagyok, és amit gondolok magamról. Sose gondoltam magam áldozatként. Pedig sokat csúfoltak az osztálytársaim, bántottak, és habár nem vették észre de a szüleim is bántottak, ahogy rám néztek, ahogy beszéltek velem, mert nem voltam tökéletes... Ezzel nekem nem lenne semmi problémám.Ezt dobta a gép, ezek a kockák jutottak nekem, és ebből fogom felépíteni az életemet.Viszont most az, hogy apum beszélni akar, arról amit én sosem tudhattam, egy kicsit felkavar.

Mielőtt elköltözött, volt egy nagy vitájuk. Nem mondom, hogy nem vettem volna észre, hogy gond van kettőjük között... Mert láttam, hogy van. Láttam apámom a féltékenységet, láttam, hogy a munkába vonul inkább, mintsem itthon legyen. Ez a vita viszont teljesen más volt. Kiabáltak egymással, tányérokat dobáltak, és ami ilyenkor szokásos... Teljesen lényegtelen dolgokat vágtak egymás fejéhez. Próbálták vissza fogni magukat, hogy ne kelljünk fel rá, de ez nem sikerült. Én felébredtem. Nem mertem kimenni.... vagy inkább nem akartam. Nem akartam szólni nekik, hogy hahóóóó!!! én is itt vagyok... Inkább leültem a szobám ajtajában, és hallgattam, hogy mik azok a problémák amiket nem tudnak megbeszélni értelmesen.Ekkor apum anyum fejéhez vágta, hogy megcsalta anyum, és hogy nem ő az én apám. Akkor egy kicsit reménykedtem, hogy anyum tagadni fogja, hogy ellenkezni fog.... de nem... Annyit mondott, hogy ezt már régen megbeszéltük... és így kiderült hogy én nem teljesen az vagyok akit elsőre gondoltam, és akit apumként hittem, az vér szerint nem igaz. Eltelt talán 3 év. Nővéremmel nagyon roszba voltunk(mindig IS)... csak így hozta a sors... nem utáltuk egymást, csak nem értettük a másikat.Aztán ő megtudta egy titkomat, hogy nagyon fiatal dohányos lettem. Azt hittem szalad anyámhoz és elmondja neki.De ehelyett megígérte, hogy nem fogja elmondani neki. Nem helyesli, de neki már nincs köze ehez (9 év van köztünk, és ő már akkor eggyütt lakott a mostani férjével) És rájöttem arra hogy neki bármit elmondhatok. Nem is telt el sok idő, és beszélgetés során szóba jöttek anyumék. És hát elmondta hogy ő is tudja, bár ő csak a megcsalást, ugyanis ő rajta kapta anyumat egyszer.Visszagondolva ezekre a dolgokra, úgy érzem most, hogy nem változott semmi semmit. Max annyi hogy nővérem nagyon közel került hozzám... de attól függetlenül apumat apumnak tekintettem. Sose gondolkoztam, hogy ki lehet az igazi apám. Sose akartam megismerni őt. Sose vágtam anyám fejéhez a félre lépését. Valahogy úgy éreztem, hogy ha bár köze van az életemhez, attól nem leszek se több, se kevesebb... inkább úgy döntöttem, hogy felnövök... De most apum beszélni akar egy olyan régi és talán neki fájó dologról, amit én már rég tudom, és nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek... Hogy hallgassam meg, hogy nem ő az apám? hogy reagáljak rá? mondjam meg neki hogy már réges rég tudom, vagy lepődjek meg? sírjak rajta? szidjam anyámat? vagy inkább kerüljem el, térjek ki az elől amit mondani akar? Ti mit tennétek a helyembe?


2021. aug. 4. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Neki ez hatalmas teher, fontos, hogy beszéljetek róla. Nyugodtan megmondhatod, hogy tudod, és hogy érzel ezzel kapcsolatban. Nagyon éretten gondolkodsz erről, büszke lesz rád.
2021. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát igen, de kellet a sok pofon, hogy másképp lássam a dolgokat... ebbe benne volt a válás meg minden... Most pl majd elmegyek egy játékvezetői tanfolyamra, és szeretnék MB 1 ig eljutni... de az még messze van... de a cél az hogy én legyek a következő Kassai Viktor... még a fénykorába :)
2021. aug. 4. 17:28
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ha az apádat apádnak tekinted, akkor hallgasd meg, mert arról is szól az apa-fia kapcsolat. legfeljebb a végén elmondod, hogy mikor tudtad meg a dolgot. De előtt hallgasd meg, mit és miért akar mondani.
2021. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mi van akkor ha elmondom hogy tudom, és akkor az lesz hogy tudtam, de nem mondtam el, vagy hogy mert ők miért nem mondták el... Őszintén szólva én magam se tudnám eldönteni, hogy mikor lett volna a legjobb megtudnom... Azt se tudom, mit mondjak ezzel kapcsolatba.... A puding próbája az evés, de nem lenne jobb néhány dolgot inkább agyon verni, feldarabolni, elásni, ráépíteni egy templomot, majd rágyújtani? már mint ami volt az volt, és azon változtatni nem lehet.És a sérelem az sérelem marad a tüske pedig tüske. Most ha bocsánatot kér az meg most olyan, hogy most nem ő lépet félre, de nem is tett ellene semmit. De nem akarom felhozni, mert nem akarok pálcát törni felette... és valahogy egyszerűbb lenne elfelejteni az egészet....
2021. aug. 4. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyszerűbb lenne, de ő azt gondolja, hogy jogod van tudni, és elég érett vagy már hozzá, nem hiszem, hogy hibáztatni fog, hogy nem szóltál, ettől ne félj. Neked volt 7 éved feldolgozni, ő 15 éve nem tudja, eleve nagy bátorságra vall, hogy megteszi, hagyd neki, hogy letehesse ő is, nagy batyu az, amit cipel. Ő most arra (is) számít, hogy el fogod utasítani emiatt, mégis gerincesebb megoldást választ mint az anyád. Neki nincs miért bocsánatot kérnie, megcsalást nem lehet megakadályozni, ő csak annyit tett, hogy ha már így alakult felvállalt sajátjaként. Ha most tudnád meg sokkal nagyobb arculcsapás lenne, és inkább tőle, mint szomszédok pletykáiból, vagy úgy, hogy felkeres egy idegen, hogy ő az apád.

Együtt felgyújtjátok azt a templomot, és túl leszel rajta.

2021. aug. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Beszéljetek, ennyit igazán megillet.
2021. aug. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kérdező(#4): Amit eddig olvastam és megtudtam a titokról az az, hogy minél kevesebb van (főleg családon belül), annál jobb, mert megmérgezi a kapcsolatokat. Főleg azét, aki titkot őriz, és főleg azzal szemben, aki előtt titkolnia kell.

Az apád most attól tart 15 éve, hogy mi lesz vele, elutasítod-e meg ilyenek, ha kiderül. Láthatóan te ilyent nem akarsz, de ő ezt még nem tudja. ÉS ezen görcsöl. Na, ennek lenne vége, ha kiderül a dolog teljesen.

Egyébként Orvos-Tóth Noémi az Örökölt sorsok-ban holokausztos és megcsalásos példákat hoz arra, hogy mi a titok következménye.

2021. aug. 5. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!