Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha tudom hogy anyám már a...

Ha tudom hogy anyám már a sokaik rossz kapcsolatában van benne, van jogom beleszólni, hogy hagyja el az embert a saját érdekében?

Figyelt kérdés

Se apámmal se az utána lévő párjaival nem volt jó a kapcsolata. Nagyon befolyásolható + volt amelyik vert is minket. Látom, hogy a jelenlegi kapcsolatában jól sem érzi magát úgy igazán de mégsem hagyja el az embert. Mondtam neki vagy ő vagy én?! Már nem bírom nézni hogyan bánik vele és anyám mindent hagy neki. A mi kapcsolatunk is teljes mértékben megromlott az évek során. Ez sem érdekli úgy látom. Ha egy olyan férfit találna aki becsüli azt én is támogatnám. De ennek nem vagyok a híve, hogy anyámat csak kihasználja mindenki!

Van jogom választás elé állítani ha ennyi sz*rt megéltünk már a rossz választásai miatt?

Mit tegyek?



2021. aug. 5. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne választás elé állítsd. Ha fontos személy neked akkor ápoljatok jó kapcsolatot és elláthatod tanáccsal mint egy barátnál. Gondolom egy barátnak is megmondanád amit gondolsz, ha ez a helyzet állna fent, de nem állítanád választás elé, mert nem teheted meg. Ugyanez a helyzet itt is, anyukádnak van saját élete, végtére is ő formálja azt, de attól még támogathatod őt. De ha választás elé állítod az nem támogatás, csak megsérted.
2021. aug. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot adhatsz, beleszolni viszont nincs jogod.
2021. aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont most lenne szükség arra, hogy jó kapcsolatod legyen az édesanyáddal. Szerintem a zsarolás soha semmire nem megoldás(talán erre neked is vannak emlékeid) Csak a jól átgondolt " barátnős" beszélgetés segíthetne, de ehhez kellene a régi jó kapcsolatotok. Talán édesanyád is belátja, hogy a kapcsolat rossz, de annyira fél az egyedülléttől, hogy inkább elviseli a rossz kapcsolatot. Most semmiképpen ne fordíts neki hátat, mert szūksége van rád. Ha nem mutatja, akkor is így van. Kitartás!
2021. aug. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal.nem tudsz mit kezdeni, aki abu---ziv kapcsolatokat keres, mert sajnos tudatalatt teszi. "Ezerarcú függőség" című konyvet sok szeretettel ajánlom, abban többek között erről is szó van.
2021. aug. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Van jogod. De biztosnak kell legyél benne, hogy jól érzed.
2021. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Jogod csak ahhoz van, hogy lelépj, kilépj!

Adhatsz tanácsot, de a tiédre valószínűleg nem kíváncsi. Lehet hogy Ő is, mint sokan, azt hiszi, hogy "rossz a rosszal, de rosszabb a rossz nélkül". Ezt nehéz kiverni a fejéből. Ő a tipikus áldozat. Lépj le vissza se nézz!

2021. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jogod nincs beleszólni az ő életébe.De jogod van emberhez méltó módon elmondani a véleményed.Aztán ő dönt a sorsáról!
2021. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Mivel családi kapcsolatról beszélünk, ő is szeret téged, te is szereted őt, így jogod van elmondani a véleményedet,mint ahogy az előttem lévő is mondta. Tényleg ne mond,hogy válasszon 2 ember között. Beszéljétek meg nyugodtan egymással,hogy mi bántja a lelketeket és ezt mind higgadtan. Rokonaidtól is kérhetsz tanácsokat. Aztán majd az idő eldönti,hogy hogy,s mint tovább.
2021. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!