Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy alig merek...

Normális hogy alig merek elmenni valahova ha nem szólok előtte a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Nagyon belémnevelték, hogy mindig tudják hol vagyok, bármi baj történhet. Ezt teljesen megértem egyébként viszont 24 éves vagyok, és nem merek sehova elindulni addig amég nem szóltam nekik. Boltba meg baratnokkel beulni valahova nem szólok de ha elmegyek egy másik városba vagy ilyesmi akkor mindig szólnom kell. 2 dolog miatt félek: 1. Hogy leszidást kapok ha valami baj történik és ők nem tudták, hoy hol vagyok. 2. Egymást fogják a szüleim hibáztatni ha valami baj történik. Szakmai ártalomból állandóan csak a szar rémtörténeteket nyomták rám és érzem hogy nem normális dolog, hogy felnőtt nőként szorongok amiatt hogy le kell jelentkeznem. Mégegyszer mondom megértem és nem azzal van a baj hogy elmondom hogy megyek ide vagy oda, hanem ilyen furcsa érzést vált ki belőlem az egész dolog.

2021. aug. 7. 03:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyetlen gyermekük vagy? Unokatestvéreid mit szólnak ehhez? Oldalági egyéb rokonság? (Nagybácsi, nagynéni, keresztszülők, stb.)


Általános iskolában ezt nem tették szóvá a tanárok, osztálytársak? Iskolapszichológusig nem jutottál el annak idején?


Eléggé káros tud lenni a személyiségfejlődésre ilyen fokú féltés. (Azt meg lehet érteni, hogy az esetleges nemi erőszaktól féltenek.)


Ui: dolgozni nem jársz, mert nem kapsz munkát egyáltalán? Vagy családi vállalkozásban alkalmaznak a szülők?

2021. aug. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

A korod miatt kicsit olyan fura de megértem hogy nem akarod azt hogy miattad aggódjanak,idegeskedjenek.Egyedüli gyerekük vagy,igaz?

Megértem őket is hogy féltenek.Együtt laktok ha jól értem.Mindig írj sms-t nekik hogy elmentél a dolgodra ha nincsenek otthon,ennyi.

Ha nem teszed akkor meg idegeskednek bár kicsit túlzott ez a féltés de ez már más tészta.Ha zavar a dolog akkor próbáld nekik szépen elmondani hogy neked ez kicsit sok néha és nyugtasd meg őket hogy tudsz magadra vigyázni mert már felnőtt vagy és nem kisbaba.Igazából mást nem nagyon tudsz tenni de ha nem értik meg akkor mindig aggódni fognak.Túl vagy féltve,ennyi.

Sokat mondogasd hogy felnőtt vagy és hátha egyszer megértik

2021. aug. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez még nem annyira durva, ha a szüleiddel laksz. Nálunk is lejelentkezik a család minden tagja, ha elmegy valahová, hova, kivel, és úgy nagyjából mikor ér vissza.


Viszont ha már nem éltek együtt, akkor tényleg beteges a dolog.

2021. aug. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Amíg otthon élsz, ALAP, hogy szólsz, hogy elmész, ne keressenek, és tudják kb mikorra érkezel, ne hagyják a kulcsot a zárban, ilyenek.


Amikor elköltöztél, akkor pedig már a magad ura vagy.

2021. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj hogy szolsz.
2021. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a normális ha szól mikor mész és hogy kb mikor jössz, meg hova mész. Ez az alap, mindegy hány éves vagy.
2021. aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem velük lakok! Tőlük 100 km-re.
2021. aug. 7. 22:33
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Akkor hogyan tartod fenn magad, ha egyedül még dolgozni sem mész??? Fura az egész. Nem igazán érthető.


Küldik neked a pénzt postai úton?! Hogyan kell ezt az egészet elképzelni?!

2021. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, lehet félreérthető voltam, sőt!

Szóval, azt nem merem megcsinálni, hogy élek a városomba és mondjuk lemegyek barátokkal a Balatonra a szüleim tudta nélkül vagy mondjuk egy másik városba egy napra, mert félek hogy majd nem tudják hogy hol vagyok, merte keressenek hogyha baj történne. Hogy így spontán nem indulok el sehova, előtte szólok nekik. Nem engedélyt kérek, csak jelzem. Amivel mondom nincs baj, csak valamiért mégis ilyen fura érzésem van a dologtól.

2021. aug. 7. 22:56
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Én 26 vagyok szintén saját lakás saját fizu. A nagyobb kiruccanásokat mindig mondom nekik de sosem azért, hogy tudják hol vagyok, hanem igazából beszélgetés szinten, mi történik velem, vagy hogy abban az időpontban ne keressenek mert nem leszek elérhető.


Például, elmondom hogy holnap megyek találkozni végre egy rég nem látott ismerőssel, de nem lejelentem, hogy 5-kor indulok az XY nevű helyre és találkozok a Julcsival, majd kb 9-re vagyok otthon... Ugyan ez ha egy másik városba megyek: "Anya képzeld Katával elmegyünk várost nézni pénteken." Ilyenek.


Szóval szerintem a hozzáállásodat próbáld kicsit megváltoztatni, ha tudod :) ne azért mond mert aggódnának, hanem azért mert érdekelheti őket mi történik a gyerekükkel.


Remélem ez segít :)

2022. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!